Vetëm një ushtrim për të pasur trupin që keni dëshiruar gjithmonë   
Dobësohuni dhe formoni trupin tuaj vetëm më këtë ushtrim.
Nga ikub.al 20 Pri
 
0
0
Sezoni i plazhit po afron dhe duhet të keni nisur stërvitjen për të risjellë trupin në formë apo për të humbur disa kg të fituara gjatë dimrit.
 
Ja një nga ushtrimet më efektive që vë në lëvizje të gjithë muskujt e trupit duke fituar shumë shpejtë format që keni dëshiruar gjithmonë.
 
Uluni në dysheme dhe shtrijini këmbët përpara. Duart vendosni me pëllëmbë mbrapa supeve në dysheme dhe hapini gishtat për mbështetje maksimale.
Ngrihuni nga toka me 45 gradë duke formuar një vijë të drejtë të trupit duke e mbajtur peshën me duart dhe këmbët. Shtrëngoni barkun, vithet dhe stomakun në mënyrë që ushtrimi të japë më efekt.  Qëndroni në këtë pozicion për 15-60 sekonda dhe më pas uluni në dysheme. Përsëriteni këtë ushtrim sa më shumë të mundeni.
 
Përfitimet e këtij ushtrimi janë të mëdha:
 
-Përmirëson metabolizmin.
 
-Forcon muskujt e shpinës duke larguar problemet me mesin, shpatullat dhe qafën.
 
-Forcon muskujt e vitheve dhe kofshëve.
 
-Forcon dhe shtrëngon muskujt e barkut, stomakut dhe ato abdominale.
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Shëndeti dhe Fitness
Chez Moi
Yasmine
Big Brother
(Format i konsumuar apo jo?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Trashëgimia me e madhe qe prindërit mund t'iu lënë fëmijëve ...
RECETA E DITES

Shishqebap me karkaleca dhe brokoli
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: DOBESIMI FITNESS TONIFIKIMI USHTRIME
Postuar nga: Kokonozi
ikub #:
1704200092
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9