5 mënyra natyrale për të tretur më mirë   
Për te ndihmuar aparatin tretës dhe te favorizoni një thithje me te mire ekzistojnë 5 mënyra natyrale te nevojshme për këtë qellim.
Nga ikub.al 21 Pri
 
0
0
Për te ndihmuar aparatin tretës dhe te favorizoni një thithje me te mire ekzistojnë 5 mënyra natyrale te nevojshme për këtë qellim. Dihet se tretja shume shpesh ngadalësohet dhe vështirësohet dhe shkaqet janë thuajse te njëjta, zakone te këqija ushqimore, abuzim me ilaçet, probleme psikologjike apo shqetësime intestinale ne përgjithësi. Për fat, ne ndihme ju vjen natyra me mënyrat e saj te thjeshta dhe shume efikase. Por është e rëndësishme te mos harroni se diferencën e bëjnë ushqimet qe konsumoni dhe mbi te gjitha stili i jetës i shëndetshëm ndikon ne mirëqenien e organizmit. Ja cilat janë mënyrat natyrale për te tretur me mire.
 
1. Çaj me lulen Achillea është një mënyrë shume e mire natyrale për te favorizuar tretjen, për te qetësuar dhimbjet nga spazmat e stomakut.
 
2. Sode buke dhe limon
Këto përbërës janë mbase kombinimi me antik për te lehtësuar tretjen dhe ka fuqi për te reduktuar edhe djegiet e stomakut.
 
3. Çaji me finok
Virtytet e farave te finokut janë te njohura qe ne antikitet. Ky çaj ndihmon ne procesin e punës se zorrëve duke favorizuar edhe tretjen.
 
4. Çaj me gjethe dafine dhe kamomil
Kamomili dhe gjethet e dafinës janë dy bime mjekësore te cilat janë përdorur gjithmonë ne shume fusha duke filluar nga ajo e kulinarise deri tek kozmetike. Por ky është një kombinim i fuqishëm edhe për tretjen.
 
5. Qitro
Qitro është një tjetër ushqim i cili përmirëson tretjen, për me tepër ai ndihmon për te tretur me mire proteinat.
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Shëndeti dhe Fitness
Chez Moi
Yasmine
Big Brother
(Format i konsumuar apo jo?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Trashëgimia me e madhe qe prindërit mund t'iu lënë fëmijëve ...
RECETA E DITES

Shishqebap me karkaleca dhe brokoli
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: MENYRA NATYRALE TRETJA
Postuar nga: a.k
ikub #:
1704210093
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9