Si të kombinoni bukur ngjyrat nëse keni flokë gështenjë   
Ndonjëherë femrat me flokë gështenjë kane dyshime se çfarë ngjyrash mund te preferojnë me këtë pamje.
Nga ikub.al 21 Pri
 
0
0
Ndonjëherë femrat me flokë gështenjë kane dyshime se çfarë ngjyrash mund te preferojnë me këtë pamje. Ne kohet e fundit është kthyer shume ne mode ngjyra gështenjë duke qene se shume vip-a dhe it girl kanë preferuar këtë ngjyre. E rëndësishme është te dini si te nxirrni ne pah sa me bukur këtë ngjyre flokësh me kombinimet, veshjet dhe make up-in e duhur duke mësuar kështu te nxirrni ne pah edhe ato aspekte te personalitetit qe ju karakterizojnë.
 
1. Si te visheni bukur nëse keni flokë gështenjë dhe ngjyrat ton sur ton
 
- Nga çokollata tek lajthia. Sfumaturat e kafesë kur keni flokë gështenjë duhet te zgjidhen me kujdes. Këtë pranverë propozimet e këtyre nuancave janë te shumta.
 
- Për një ngjyre lëkure te çelur. Kjo ngjyre lëkure del ne pah jo vetëm me një ngjyre por me fantazi, vija apo lule te cilat thyejnë monotoninë e një ngjyre te vetme duke e bere pamjen bonne mine
 
- Por rruge te lire për ato qe kane ngjyre lëkure te erret te cilat duhet te synojnë për aksesor te shkëlqyeshëm dhe metalizat nga ngjyra bronz deri tek ajo e argjend ne mënyrë qe ti japin ndriçim fytyrës.
 
2. Si te visheni bukur nëse keni flokë gështenjë dhe me ngjyra ne kontrast
 
- Ngjyra vitaminike janë shume ne mode këtë vit nga portokallia tek ciklaminë nga ngjyra jeshile tek varianti greenery apo ngjyra e verdhe te cilat janë ideale për ti dhënë freski një look-u me flokë gështenjë.
 
- Ciklamine, roze dhe jeshile. Këto ngjyra përshtaten mire me ato qe kane flokë mesatarisht te çelur te lyera me teknikat brond, tiger eye dhe karamel sepse krijojnë një kontrast te bukur.
 
- Nuanca me te errëta te ngjyrës gështenjë si për shembull çokollata dhe kafeja duhet te preferojnë me tepër ngjyra pastel si për shembull ngjyra roze, boje qielli dhe jeshile uji.
 
3. Cilat janë ngjyrat me te përshtatshme për ato qe kane flokë gështenjë
 
- E bardha dhe e zeza. Këto janë dy ngjyra te cilat u duken bukur te gjithave, këto ngjyra nuk kane limit dhe mund te vishen qoftë nga brunet ashtu dhe biondet.
 
- Ngjyra blu. Qoftë ne variantin jeans por edhe ne atë me te erret ngjyra blu është një nder zgjedhjet me te këshilluara për ato qe kane flokë gështenjë mbi te gjitha nëse kane një ngjyre lëkurë te ngrohte.
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


Sugjerime për shopping
1.
Fustane
6.
Syze
2.
Xhaketa dhe pallto
7.
Këpucë
3.
Funde
8.
Çanta
4.
Bluza
9.
Orë
5.
Bizhuteri
10.
Veshje për meshkuj

NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Moda
Chez Moi
Yasmine
Big Brother
(Format i konsumuar apo jo?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Një dashuri e sinqerte nuk mbaron kurrë, ajo mund te ketë di...
RECETA E DITES

Sallatë me pulë, rrush dhe djathë
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: FLOKE GESHTENJA KOMBINIM NGJYRA
Postuar nga: a.k
ikub #:
1704210077
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9