A duhet t’ua shpojmë veshët fëmijëve?
 
Shperndaje
ikub#: 1705260153
Një peticion britanik për të ndaluar prindërit që t’u shpojnë fëmijëve veshët, për t’u vënë vëthë, ka mbledhur më shumë sesa 36,000 firma dhe ka ngjallur një valë komentesh nga prindër në të gjithë globin.
Sipas Susan Ingram, kjo “Është një formë keqtrajtimi për fëmijët. Atyre iu shkaktohet dhembje e fortë dhe frikë pa qenë e nevojshme”.
Po a është shpimi i veshëve i dëmshëm për një fëmijë? Sipas Akademisë Amerikane të Pediatërve AAP , nëse pirsing bëhet në një mjedis steril dhe tregohet kujdes, ka pak rrezik.
Megjithatë, AAP rekomandon të pritet deri sa fëmija të jetë i rritur mjaftueshëm për t’i kërkuar vetë vëthët dhe të ketë mundësi të kujdeset vetë për veshët.Shfleto artikuj te tjere per: PIRSING SHPIMI VESHE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved