Tema (Dermato.)
Nuk ka nen-kategori
Që nga ky moment, ju do të aplikoni çdo ditë krem mbrojtës nga dielli duke ulur riskun e kancerit të lëkurës dhe parandaluar rrudhat, njollat e errëta dhe shenjat e tjera të plakjes së parakohshme.
Postuar: Para 12 ditesh
Zbuloni mitet e larjes në dush dhe gabimet që duhet të shmangni.
Postuar: Para 3 muajsh
Disa shenja të lindura në trup mund të mbulohen me anë të veshjeve, kurse disa të tjera janë të pozicionuara në pjesë të ekspozuara të trupit. Korrektimi i tyre me make up është gjithmonë një...
Postuar: Para 5 muajsh
Duke qenë se këmbët nuk janë të dukshme në pjesën më të madhe të kohës, shumë nga ne tentojnë të anashkalojnë përkujdesjen ndaj tyre.
Postuar: Para 5 muajsh
Ja disa prej benefiteve më të mrekullueshme të dyllit të bletëve në shëndet dhe bukuri.
Postuar: Para 5 muajsh
Kush nuk i urren pikat e zeza që formohen në lëkurë?
Postuar: Para 6 muajsh
Sipas Food and Drug Administration (Fda), agjencisë amerikane te preparateve farmakologjike, përdorimi afatgjate i tyre është me pasoja dhe për këtë arsye, ajo ka urdhëruar ndalimin e prodhimit dhe...
Postuar: Para 6 muajsh
Domatet përmbajnë shumë veti që lidhen me bukurinë. Ato përmbajnë nivele të larta të likopenit i cili siguron shumë benefite për lëkurën.
Postuar: Para 6 muajsh
Të zgjoheni me puçrra në fytyrë, mund të prishë mëngjesin tuaj të bukur. Mos u dekurajoni. Hidhni një sy nëse ndiqni një nga këto rituale të këqija që shkaktojnë puçrrat e mëngjesit.
Postuar: Para 6 muajsh
Si të aplikoni në mënyrë shkencore kremin solar?
Postuar: Para 7 muajsh
Thuhet shpesh se dielli i bën mire lëkurës, por ne fakt rrezet UV mund edhe te acarojnë disa lloj sëmundjesh lëkure. Ja cilat janë ato.
Postuar: Para 7 muajsh
Ne vere dhe veçanërisht ne fillim te ciklit, ndjesia e te qënurit e fryre pushton thuajse këdo. Gjate kësaj kohe ne gjak rritet niveli i progesteronit dhe prolaktinës, shoqëruar me mbajtje te ujit ne...
Postuar: Para 7 muajsh

1 2 3 4 5 6 7 8 9Reklame
Raiffeisen


Reklame
inTV


Reklame
Abissnet