Tema (Dieta)
Nuk ka nen-kategori


 
744 artikuj aktive


Sa here harroni, e lini pas dore, shpesh e konsumoni me shpejtësi duke pire një kafe me çantën e punës ne dore, shpesh mëngjesi nuk merret shume ne konsiderate madje edhe mund te eliminohet nga...
Postuar: Para 11 ditesh
Kujdesuni për dietën tuaj ushqimore për të pasur një trup në formë.
Postuar: Para 12 ditesh
I pari mes shumë propozimeve për vitin e ri? Të humbasësh disa kilogramë pas ditëve të festave, të bollshme në kalori. Ja një dietë perfekte për ju!
Postuar: Para 13 ditesh
Te filloni një diete, te shkoni ne palestër, te mendoni për veten tuaj dhe te kujdeseni për trupin janë vetëm disa nga këshillat e shëndetshme për vitin e ri te cilat mbeten me shume te menduara dhe...
Postuar: Para 14 ditesh
Lexoni këtë përpara se të filloni të bëni detoksifikimin e trupit.
Postuar: Para 14 ditesh
Ja ushqimet me proteina vegjetale që mund të konsumoni për të zëvendësuar proteinat e mishit të kuq me vakte më të lehta dhe ushqyese....
Postuar: Para 14 ditesh
Gjate festave kaloritë nuk mund te numërohen. Kështu nëse jeni te vetëdijshëm se keni ngrënë shume ëmbëlsira ka ardhur momenti te bëni diçka. Por cilat janë ushqimet te cilat do tu kthejnë ne forme?...
Postuar: Para 18 ditesh
Te dobësoheni pa bere sakrifica te mëdha përfaqëson një pune shume te madhe dhe konstante. Dhe shpesh jeni te detyruara te kaloni ditët midis dietave drastike, regjimeve detox dhe tentativave për te...
Postuar: Para 24 ditesh
Personat që vuajnë nga artriti psoriatik duhet të ndalojnë të konsumojnë disa ushqime, që janë të lidhur me rritjen e rrezikut të problemeve shëndetësore.
Postuar: Para 27 ditesh
Siç mund te dini, gjate festave te fund vitit është shume e vështirë te mbani linjat, e vështirë po...por jo e pamundur.
Postuar: Para 28 ditesh
Një diete e shpejte për te humbur 5 kg ne tre jave mund te jete e nevojshme qofte për te humbur kilogramë para një eventi te rëndësishëm si për shembull një ceremoni apo edhe kur dëshironi te shihni...
Postuar: Para 30 ditesh
Pranojeni se gjate periudhës se festave ta teproni ne tavoline behet me dëshirë dhe vetëdije dhe ne te vërtet kjo periudhe është me te vërtet një gracke për linjën dhe shëndetin tone.
Postuar: Para 32 ditesh

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Reklame
Raiffeisen


Reklame
Digitalb
Reklame
inTV


Reklame
Abissnet