Dita e sotme është fillimi i nismës që Spitali Amerikan ka ndërmarrë për të matur pa pagesë Tripisinogjenin Imunoreaktiv (IRT) në gjakun e të porsalindurve. Kjo matje shërben si një test depistues...
Postuar: Para 1 ore
Ftohje, astme, kruarje me ardhjen e pranverës për shume njerëz përfaqëson problemin e zakonshëm te alergjive.
Postuar: Para 2 ore
Xhinxheri është një bimë ideale, ilaçi perfekt natyral për kollën dhe të ftohurën. Përgatitja e këtij çaji natyral është mëse i thjeshtë.
Postuar: Para 5 oresh
Do ju propozojmë një ëmbëlsirë që është shumë e lehtë për tu përgatitur dhe shumë e shijshme.
Postuar: Para 23 oresh
Sytë që lotojnë, hundët që rrjedhin, kolla e thate, teshtimat, dhimbjet e trupit janë simptoma që shpesh cilësohen si alergji sezonale, por mund të jeni duke luftuar edhe me një ftohje të mundshme.
Postuar: Para 24 oresh
Lodhje, gjumë, irritim etj kjo është sindromi i lodhjes pranverore e cila ndjehet ne këtë periudhe dhe na i bën ditët me te renda dhe te lodhshme se zakonisht.
Postuar: Para 26 oresh
Karota përveç vetive ushqyese ka një ngjyrë të bukur dhe të theksuar që i jep jetë tavolinës tuaj. E bën të duket e pasur dhe plot gjallëri. Ka shumë arsye pse ta përdorim dhe po ashtu ka shumë...
Postuar: Para 26 oresh
Numërimi i kalorive të ushqimit për të humbur peshë mund të mos jetë gjithmonë efektive. Kjo pasi duke konsumuar p.sh. 100 kalori kikirikë nuk është e njëjta gjë e konsumimit të 100 kalorive të marra...
Postuar: Para 48 oresh
Jeni kurioze te zbuloni disa mënyra zbavitëse për te djegur kalori ne pranverë dhe verë? Behet fjale për aktivitete te thjeshta te cilat nëse mund ti kombinoni me një diete ushqimore te shëndetshme...
Postuar: Para 2 ditesh
Që fruti i mollës ka veti gati mrekulli bërës, kjo dihet tashmë. Për vetitë dhe hijeshinë i është përdorur gjerësisht edhe imazhi, duke filluar nga mitologjia, e deri tek Molla e Beatlsave e që u...
Postuar: Para 2 ditesh
Sipas studimeve të reja kanella ka aftësinë të ndryshojë gjenet e trupit.
Postuar: Para 3 ditesh
Kilogramët e tepërt tentojnë te mblidhen gjithmonë ne zonën e barkut kështu mbase mund t’u nevojitet te ndiqni një diete te shpejte për bark te sheshte ne mënyrë qe te keni belin qe dëshironit prej...
Postuar: Para 3 ditesh

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9