Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te pergatise krem me vanilje?
 
Shperndaje
ikub#: 1003160118
Recete per te pergatitur krem vanilje.

krem vanilje

PERBERESIT

4 filxhan caji qumesht
2 kokrra veze
1 filxhan caji uje
2 filxhan kafeje sheqer
3 luge kafeje niseshte
pak vanilje dhe kanelle

PERGATITJA

Te verdhat e vezeve ose te tere vezet rrihen me sheqer dhe pak uje,pastaj shtohet niseshte. Masa perzihet mire dhe duke e perzier pak e nga pak,shtohet qumeshti i nxehte. VlOhet ne zjarr dhe perzihet vazhdimisht derisa te dalin flluskat e para, hiqet nga zjarri,i hidhet vanilje,perzihet dhe ndahet neper tasa. Siper i hidhet kanelle e bluar.ventouris


Postuar: 16 Mar
 
Shfleto artikuj te tjere per: KREM VANILJE

Albtelecom
loading...
my name is   Para 16 muajsh     
JHON CENA
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved