0 0
 
Si te pergatise krem me vanilje?
Recete per te pergatitur krem vanilje.
Instruksione

krem vanilje

PERBERESIT

4 filxhan caji qumesht
2 kokrra veze
1 filxhan caji uje
2 filxhan kafeje sheqer
3 luge kafeje niseshte
pak vanilje dhe kanelle

PERGATITJA

Te verdhat e vezeve ose te tere vezet rrihen me sheqer dhe pak uje,pastaj shtohet niseshte. Masa perzihet mire dhe duke e perzier pak e nga pak,shtohet qumeshti i nxehte. VlOhet ne zjarr dhe perzihet vazhdimisht derisa te dalin flluskat e para, hiqet nga zjarri,i hidhet vanilje,perzihet dhe ndahet neper tasa. Siper i hidhet kanelle e bluar.a.k
Niveli i Veshtiresise: Elementar


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.Na ndiqni

Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
KREM VANILJE
1003160118


Argetohu Gjej
katalogu
Jeta e perditshme Te nevojshme


Reklame


Reklame
Hako_0317
Reklame
spitaliamerikan


Reklame
Euromedica_120x300