Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te shpetoni nga aknet dhe te eliminoni pucrrat?
 
Shperndaje
ikub#: 1003240138
Aknet jane nje gjendje e lekures qe cilsohet si koka e zeze, koke e bardhe, pucurra dhe akne kiste.

lekura juaj

Aknet jane te sikletshme por ka doza trajtimi qe funksionojne  mire per trajtimin e tyre.  Ndiqni keto hapa si te shpetoni  nag Aknet dhe si te keni nje lekur ete shendetshme  dhe terheqese.

Hapi I

Nqse ju keni akne, ju duhet te mundoheni te rrini ne diell. Dielli  mund te thaje lekuren  dhe te eliminoje Aknet. Ju mund te perdorni  shtreter per  te marre rrezet e diellit
Hapi II

Tjeter, nqse ju  doni te dini se si te shpetoni nga Aknet, ju duhet te pine shume uje. Uji eshte esencial sepse  funksionin per pastrimin e lekures.  Pini 6-8 gota Uji cdo dite. Vec kesaj, uje ju ndihmon ne nxierrjen e lendeve toksike nga trupi juaj.

Hapi III

Gjithashtu, Nqse ju doni ta dini si te shpetoni nga Aknet, ju duhet te provoni ti beni avull fytyres suaj. Ju mund te te blini nje avullore fytyres, ose mund  zieni ujin dhe kur Uji fillon te avulloje ju afroni fytyren dhe mbajeni per rreth 20 minuta.  Nxehtesia do t’ju shkaktoje juve djersitje dhe  do t’ju hapen poret  dhe pastroni fytyren. Ju duhet ta lani fytyren tuaj kur te mbaroni pune.

Hapi IV 

Tjeter, ju mund te perdorni nje pastrues te bute te fytyres, nqse ju doni te dini si te shpetoni nga Aknet. . Nqse ju e lani fytyen shume shpesh,  gjendja juaj mund te behet me keq dhe lekura juaj  mund te te irritohet.

Hapi V

Vec kesaj, nqse ju doni te shpetoni nga Aknet ju duhet te beni ushtrimi. Ushtrimet do te shtojne disponimin tuaj dhe zvogelojne nivelin e stresit. Gjithashtu ai do te rrise qarkullimin e gjakut ne trupin tuaj dhe lekure.

Hapi VI

Gjithashtu nqse doni te reduktoni Aknet, ju duhet te ulni nivelin e stresit. Ju duhet te siguroheni qe te  fleni mjaftueshem dhe ju duhet te merreni pushim nga puna ose nga paslestra. Beni gjera relaksuese dhe  lekura juaj  do te duket shume me mire.

Hapi VII
Tjeter, nqse doni ta dini  se si  shpetoni nga Aknet, ju mund te perdorni  sode buke. Miksoni pak  sode  buke me uje  dhe vendoseni ne fytyre. Ju mund te flini nje nate me te dhe  gjendja juaj do permisohet.

Hapi VIII

Vec kesaj, ju duhet te ulni sheqernat dhe yndyrat ne dieten tuaj sepse kjo gjendje mund te keqesoj. Qendroni larg ushqimeve qe ju shendoshin dhe merrni ushqime me pak kalori si dhe fruta. Keto  do te jene te shkelqyera per lekuren tuaj.  Nqse ju ndiqni  keto tipe, se si te shpetoni nga Aknet, lekura juaj do te duket fantastike.
 Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: AKNET LEKURA

loading...


Aurela   Para 2 muajsh     
Ju kisha rekomandue edhe pasten e dhembve e shpejtson hjekjen e Akneve
STOP DHUNES NDAJ DORES   Para 3 muajsh     
stop dhunes ndaj dores eshte menyra e vetme me te cilen mumd ti largoni puqrrat.nuk ka asnje medikament qe mund ti heq ato.krejt thojn se ikin me kohen dmth kur ti ban 20 vjet e ma shum( mos i mshoni k.... edhe mos i prekni puqrrat per 1 muj keni me pa dallimin krejt puqrrat ju heken.ktu flet profesionisti e ju bani qa tdoni(per veti e kini)
ana123ana   Para 3 muajsh     
te lutem toni munde te ma thoni pak emrin e kremit qe perdor
a ben edhe per pucerrat ai kremi
ana   Para 3 muajsh     
te lutem toni munde te ma thoni pak emrin e kremit qe perdor
a ben edhe per pucerrat ai kremi
ana   Para 3 muajsh     
te lutem toni munde te ma thoni pak emrin e kremit qe perdor
ana   Para 3 muajsh     
te lutem toni munde te ma thoni pak emrin e kremit qe perdor
ana   Para 3 muajsh     
te lutem toni munde te ma thoni pak emrin e kremit qe perdor
toni   Para 3 muajsh     
Lume un i kam hjekut ato sheja t zeza edhe e kam at kremen e duhur
diti   Para 3 muajsh     
Aknet dalin rej Masturbimit , per mos me pas akne nuk duhet me masturbu 1-2 muj duhet te pini rreth 8 gota uj ne dit dhe te hani perima dhe ku te beni tush duhet me kry shamponin tani sapunin met mira.
diti   Para 3 muajsh     
Aknet dalin rej Masturbimit , per mos me pas akne nuk duhet me masturbu 1-2 muj duhet te pini rreth 8 gota uj ne dit dhe te hani perima dhe ku te beni tush duhet me kry shamponin tani sapunin met mira.
uknown   Para 4 muajsh     
shkurt muhabetit mos i bini me dor nqftse nuk dojni me ipas unee per vete skam asnje puqerrr mos e prekni karin se boll e lodhet tshkretin
Olta   Para 5 muajsh     
Sa per veti kam bo avullim ftyres mu kan largu aknet edhe skam hiq , aknet largohen edhe me sapum i cili e than ftyryen edhe jua rekomandoj Dove me kastravec Fytyra eshte mir mu la me uj te ftoht ne mengjes qe jua largon edhe rrudhat ne mjekkerr e ne ball. Un kam perdor edhe nje krem kur kam qen 11 vjeq po tasht jam 15 krem jan shum te kqija se ato permbajn yndyr edhe sheqerna. Stop yndyrnsve edhe sheqernave se perveq akeneve ato e shemtoj edhe trupin e juj qe ju bjen edhe sheqeri po edhe tensioni. Mos hani ushqim te konservum se ai u demton ftyren. Ka edhe shum mniraxte ndryshme per mu largu. Eshte soda e bikarbonit me limon edhe me uj e cila per 30 minuta i largon tpakten aknet, eshte edhe pasta e dhembeve kur ta lyeni fytyren me past ne mvremje duhesh me flejt me past ne fytyr. Po tash eshte problemi se aknet te femrat dalin ne ball kur te vijn ciklet menstruale dhe eshte shum normale pasi te perfundojn gjendja e fytyres kthehet qysh ka qen brenda 1 ose 2 jave. Po un e kom ni problem shum shum shum te madh nuk po di qysh me i largu pikat e zeza ftyres , tlutem a ben mundsisht dikush qysh muna me i hjek pikat e zeza ne fytyr ju lutem kam shum nevoj??????
A.K   Para 5 muajsh     
o djem, o klloshar t'karit mos i mshoni me dor o bala thuaji:STOP MASTURBIMIT STOP MASTURBIMIT
blenda   Para 5 muajsh     
Mfalni.a.mundett.dikush mum treguu qe 6 vjet kom.acne tasht.i.kom 19vjet si.te.shpetoj.nga.ktoo.ju lutem.tregomni??????
arton   Para 6 muajsh     
pershendetje jam 14 vjet kam akne n fytyr kam qen te dermatologu mka than i ki t pubertetit kom perdor shum sene po nuk ka pas efekt a muni mem tregu naj metod qysh mi hek aknet prej fytyres
arron   Para 6 muajsh     
pershendetje jom 14 vjet kom probleme me aknet jom ka te dermatologi po mka than i ki t pubertetit kom perdor krema e sene tjera po nuk ka pas efekt a muni mem tregu qysh muj mi largu aknet nga fytyra
Edi   Para 7 muajsh     
A dini se qysh vjen puna deri te puqrrat jo se dini asht kret thjesh pak e turpshme po duhet me ju thon o njerz STOP SEKSIT ME DOR mos boni seks me dor ndaqi mos me pas puqrra mi hek qafe per gjith mon mos boni SEKS ME DOR nashti nuk e keni dit po keni me pa ndryshimin mrena mujit ata qe kan shum puqrra ju mashqit mos i mshoni ma K... me dor e ju femnat mos boni seks me gishta ose me naj element tjeter qe asht edhe turp me permen K... i plastikes a e dini se 50% e njerzve e din se qysh krijohen puqrrat sigurisht edhe prindrit e juj e din po kan turp me ju than mos veproni kshtu se turp asht leni ju mjekt se krejt asht interes i tynve me mjekime a po me produkte tjera te shtrejta puqrrat fillojn me dal qysh prej moshes 12...13 vjeq kur i kem edhe nuk te hiqen deri te martohesh zgat edhe 1 a po 2 vjet mas marteses edhe ni her oi rini STOP SEKSIT ME DOR
deni   Para 7 muajsh     
Prsh te gjitve vajza e dëjem du me ju tregu si hiqen qafe aknet a po puqrrat asht biseda per ata qe jon beqar te pa marturit asht pak e turpshme po duhet me ju than se asht per tmiren e juve mos boni ma SEKS ME DOR vajzat e bojn me GISHT ose me nai ELEMENT tjeter te tregut qapo ta di un dëjemt e bojn me DOR i mshojn GRUSHT e din ata kujna ashtu thuhet, shumica e njerzve e din se qysh krijohen aknet puqrrat po kan turp me ju thon ne sy kshtu qe mos e boni ma at sen se asht e turpshme se 50% e njerzve e din qysh krijohen puqrrat, edhe ni her vajza e dëjem STOP SEKSIT ME DOR ndaqit me pas ftyr te pastert harrone STOP SEKSI ME DOR keni me pa ndryshimin për 1 muj ose 2 mas shumti keni me pas ftyren qysh e keni pas qysh kur isht 12 vjeq se faza e pjekuris fillojn prej 12...13 vjeq, qka thojn mjekt asht krejt dallavere e tynve vetem per interesat e veta ose makijazhe produkte te ndryshme e te shtrejta kaq kisha per juve beqart me probleme me puqrta STOP SEKSI ME DOR. STOP SEKSIT ME DOR.
jozef   Para 7 muajsh     
jan te pazhdukshme per mua qe 2 vite..kam provuar shum mjekime por me kot...kush te ket ndonje informacion te rendesishem te me kontaktoje , ju lutem...mirembetshi
altina   Para 7 muajsh     
bleni becuton puder tbebave edhe brion swilson i kuq perzini dhe veneni nftyr kur teret lajeni me uj tvokt mu per dy dyt kjo mka ndimuu shumm ishalla edhe juve
dr.Leonora   Para 8 muajsh     
Te gjith ju qe keni akne ,puqrra,ne fytyr merrni nje lug qaji sod buke ,nje lug e gjysme qaji uj ,dhe past dhembesh perzieni keto dhe aplikojeni ne fytyr lejeni ate per 20 ose me shum minuta ,sa me shum aq me mir ,dhe per 1 jav fetyra juaj do te duket ndryshe.
esra   Para 9 muajsh     
Prsh un kam akna ne fytyr e kam provuar me shum krema ama osht e kot ato nuk largohen ju lute me tregoni me cfar ti largoj ato
Bleart   Para 10 muajsh     
Kam pucra ne mjekerr dhe ball dhe jam 13 vjeqar ju lutem me tregoni se si ti eliminoj keto.Kam provuar me metoden e limonit por nuk ka funksionuar ju lutem me tregoni se qfar te bej
arian    Para 13 muajsh     
i kam 14 vjet pa marr parasysh kam edhe un puqrra ose akne edhe ne fytyr por edhe ne gjoks ju kisha rekomandu qe gjdo dit dhe gjdo nate para se me ra me fjet te lani ftyren me uj te vokt dhe me sapun dhe sapuni duhet te jet ekstra i joti dhe te lani ftyren sa her tu bjen ndermend dhe te mos e prekni ftyren me duar kshtu qe ka me pas efekt siku mua qe mu jeken gjithnje e me shum dhe nje rast tjeter sepse kam qen te mjeku me ka thene q e aknet behen sipas stresit duke menduar per sene te kota dhe duhet te leni ushtrimet ne salla sportive sepse atu shkaktohen ndjers dhe mund te te fitone akne te zorshme kshtuqe me mir te lani ftyren me uj te vokt dhe me sapun dhe te dilni sa me shpesh ne natyr
Geti   Para 13 muajsh     
aloe vera kam un nfillim more nje ilac dhe mndihmoj per 20 dite pothuajse krejt mi largoj pas saj mora aloe vera dhe ma keqesoj situaten filluan te skuqen dhe t mbushen me uje
Lida   Para 15 muajsh     
Pershendetje un jom 23 vjeqare ankoj nga aknet por kam vetem tek mjekrra kam perdor shum tretmane e kam qen tek dermatologu e krema po puqrrat po jan kaniher po bahen t bardha kaniher po kuqen po kam dhimt Nqoft se ka mundesi te me ndihmoj ndokush Ju pershendes
nora   Para 17 muajsh     
Pershendetje per qdo gje rreth fytyres mund te pyesni ne fb tim emri im eshte Leonora Hyseni ne profil kam lule ngjyr te kuqe ju pergjigjem gjat 24 oreve
rrushi   Para 17 muajsh     
perdorni vetem aloe vera,number one per aknet
lirim   Para 18 muajsh     
Ka te beje mardhenia seksuale me pucrat
beqki   Para 19 muajsh     
veq mos i mshoni ose me nje fjal mos masturboni ju heken !!
ana   Para 19 muajsh     
Haloo kam pucrra qe 5-6 vite dhe per qdo her po me keqsohen edhe me shum k perdor gjithqka qdo lloj kremi kam qen edhe te nje mjek por i padobishum kush mund te me tregoj te cili mjek te shkoj apo qfar te perdori sepse nuk kam vetem ne fytyr por edhe ne ter trupin !!
valmira   Para 19 muajsh     
Valbona te kisha kshillu me shku te dermatologu
valmira   Para 19 muajsh     
Besa falimnderit per kshill un jom valmira 22 vjeqare dhe kom qen te dermatologu por nuk me ka ndihumu as gje se me ka dhan disa krema po sen s kom pas efekt ne to un e kom ftyren me puqrra e provova ujn e val e majta ftyren mi avull pastaj e lava me uj te val dhe e lyva me limon ju lutem provoni edhe ju
Liiki   Para 20 muajsh     
Une kom provu sode tbukes,limon,edhe tbardhen e vezez, mkan ndihmu shum mirpo sduhet mi ngacmu
Egzon   Para 20 muajsh     
Hey o njerz leni kto sene te pa kuptuara se une kur kam qen 16 vjeq kam pasur disa puqrra por kur fillova te rritem edhe pak ma doli mjekrra dhe tash nuk kam sepse leshi ndihmon fetyren ndaj ifektimeve por edhe mosha e ben te veten por per vazja me vjen keq se qfar duhet bere por une kam nje zgjedheje por to mjalt me kivi i perzini dhe ju ndimojn ..
Eliza   Para 21 muajsh     
O njerz a kuptoni qka Po na pytni neve Po shkoni te mjeku se na sjemi mjek o shqiptar mos na pytni neve"""""loqka """
Eliza   Para 21 muajsh     
O njerz a kuptoni qka Po na pytni neve Po shkoni te mjeku se na sjemi mjek o shqiptar mos na pytni neve"""""loqka """
Rrrrrrr   Para 22 muajsh     
Lori shko te mjeku
LORI   Para 22 muajsh     
SI MUND TE HEQ PUQRRAT NE FTYR
vini   Para 22 muajsh     
Si hoqen kto mo aman
Eliza   Para 22 muajsh     
Përshëndetje sara edhe un kam provuar shum gjera por nuk më ka ndihmuar asgjë
sara   Para 22 muajsh     
pfffffffff shum kot kjo receeta me thuaj nje tjetert ju lutem per ftyren
Eliza   Para 22 muajsh     
Pershendetje une jam Eliza dhe kam provuar avullimin ne fytyr dhe sme ka bere asgjë me jan perkkeqsuar puqrat ju lutem mos e provoni sepse nuk ju ben asgjë me mir shkoni dhe vizitone mjekun Paqit suksese
Rrrrrrrrr   Para 23 muajsh     
Me tegoni ju luten
Eliza   Para 23 muajsh     
Kam shum puqrrat me tregoni si mund tu heq ju lutem jam te akuqura ja m 13 vjeqare jan te akuqura ma krheni nje pergjigje
Kosova   Para 23 muajsh     
Perdorni kremin lea ne te gjitha barnatoret kushton jo ma shum se 5 euro nvaret pi barnatores ai ti hek tgjitha aknet me nje fjal bene mrekullira mua me ka ndihmuar siq po e shoh edhe shum te tjerve provone edhe ju , mirmbetshi :)
gogo   Para 26 muajsh     
mire alma po ti si je? :)
alma   Para 28 muajsh     
si jeni
besa   Para 28 muajsh     
Para gjysme ore e bera dhe me largoi puqren vendose nje ene me uje lere deri sa te veloje uji kur te veloje uji vendose koken tek avulli qendro 20 minuta fytyra juaj do te filloije te djeresitet kur te mbaroni lajeni fytyren me uje do te shiheni se si do te hiqet puqra mua me te vertet me ndodhi mu largua puqra vetem se me eshte skuqur pakez ku e kam pasur puqren
era   Para 29 muajsh     
Perdorni per aknet vaj liri,une e kam provuar dhe me ka bere efekt.
dionis   Para 29 muajsh     
une kam aknet qe 4 vite kam qen te sistina ne shkup kan pas efekt teper te vogel si mund ti heqi ju lutem me ndimoni
xxxxxx   Para 29 muajsh     
un kam nje fyrtyre shum te yndurshme ,cmund te bej
klajdi   Para 30 muajsh     
Hapi 1 dhe hapi 3 qe keni reditur ju ne kete artikull eshte totalish gabim. Dielli eshte armiku numer 1 i akneve. Sa me pak te qendrosh ne diell aq me mire eshte per lekuren tuaj. Nqs. jeni i detyruar te qendrosh per nje kohe te gjate ne diell , atehere duhet me patjeter te vendosni nje krem mbrojtes per te parandaluar nje infeksion te mundshem nga rrezet e forta te diellit. Gjithashtu dielli mund te lere shenja apo njolla ne lekure. Prandaj kini kujdes. Hapi 3 qe ju keni renditur eshte avulli ne fytyre. Absolutisht Jo. Nqs. do ti bejme avull fytyres, aknet nuk do te reagojne mire. Lekura menjehere do te skuqet dhe do te perhapet inflamacion ne lekure. Pra, nqs. do ti bejme avull fytyres,do te shfaqen me shume akne ne fytyre. Ndersa per hapat e tjere qe ju keni renditur jam pak dakort por qe nuk ndikojne fare ne parandalimin e akneve. Mund ta permiresojne per nje fare kohe por jo ti zhduke aknet pergjithmone. Une kam pasur shume akne por tashme me jane zhdukur. Une kam perdorur te gjitha menyrat por asnjera nuk me dha rezultat. Une do tju rekomandoja te shkonit ne nje qender estetike dhe te provonit te benit DERAMROLLER. Eshte nje zgjidhje magjike per problemin e akneve dhe shenjav e te tyre. Eshte pak i shtrenjte por i parandalon aknet dhe zhduk shenjat e tyre ( eksperienca ime ). Faleminderit
eni   Para 30 muajsh     
ju lutem me ndihmoi , si te heq anket nga fytyra ?? :(
valentina   Para 30 muajsh     
mas pari qito sndikojn tek te gjith sepse secili kem llojet e ndryshme te lekures kam perdor vet personalisht " lea " aj osht vetem si pastrim i fytyres kunder infeksionit nuk ti largon aknet apo puqerrat sdyte kam boo krejt llojet e mundeshme te maskave per fytyr kam perdor " penaten " ndikon pak po prap dalin kam perdor te "bardh te zhives" harrone ata aj ka yndyr qe so mir na me perdor qe kem probleme te akneve se vet spari e kem fytyren te yndyrshme un i kom perdor qito se vet kom pas probleme te lekures e vetmja zgjidhje osht dermatologu duhet mej bo analizat e fytyres nbaz te asaj analize ju cakton se per qa ka nevoj fytyra juaj ose cilat vitamina ju mungojn ose diqka te till pasataj normalisht juve ju mbetet qeato krema ose barna qe ju jep dermatologu mej perdor rregullisht sipas recetes ju kisha lut mos shpenzoni palidhjee me perdor sene qe besomni sja vlen osht shum keq me perdor gjithqka ne fytyr shkoni te dermatologu zgjedhja ma e mir se per qit sen ekzistojn ju uroj qe tju largohen sa ma shpejt .....:)
Vilu   Para 33 muajsh     
Perdorni nje krem me emer avène eshte eshume I mire por duhet ta perdoresh 42 dite dhi do te zdukrn te gjitha ankrt ??????
Vilu   Para 33 muajsh     
Perdorni nje krem me emer avène eshte eshume I mire por duhet ta perdoresh 42 dite dhi do te zdukrn te gjitha ankrt ??????
Sumeja Haliti   Para 33 muajsh     
Tina Zogjani te lutem ne cilin qytet mund ta gjej .. dhe a eshte e bardha e zhives apo e dhijes ?
arberita   Para 33 muajsh     
une e kamprovuar me mjalt me sherk por nuk me hiqet e lengje aban me dit se qfar duhet te pi
bleranda thaqi   Para 34 muajsh     
disa shenja te bardha ne trup sikur vija qysh me i hek edhe pse shfaqen ato
alberta   Para 34 muajsh     
oj vajza ktu lar po shkruan tihekim anket por te bardht e dhis nga dul ktu nuk po lexon ashtu ......................ju lutem me tregoni se nuk po ju kuptoj
tina zogjani   Para 34 muajsh     
mund ta gjesh ne pazar te kerreve ne prishtin kushton 7euro ma e shtrejta edhe ma e mira besomni
antigona   Para 36 muajsh     
tash a t'bardht e zhives a pomad t'dhies ?
xheni   Para 36 muajsh     
Blerta blerta ku mund ta gjej te bardhen e zhives te lutem me kthe pergjigje sa me shpejt
blerta blerta   Para 37 muajsh     
tina zogjani pasi qe e lexova ate shkrim une pas 2 ditesh e kam pler aty ku ke then dhe met vertet mu ka pastruar fytyr te te falenderoj shum qe na ke tregua------------- por te shkrim ku e keshkruar nuk duhet me than te bardh e dhis po te bardh e zhives e di qe ke gabuar kshtu qe edhe i lus qe te gjith ta perdoren ate paqi fat si un blerta dhe tina<3
tini laskaj   Para 37 muajsh     
Njerz une kom piklaqura ne fytyr ju lus kush te din ndvonje recet a ban me ma tregu
tini laskaj   Para 37 muajsh     
Njerz une kom piklaqura ne fytyr ju lus kush te din ndvonje recet a ban me ma tregu
tini    Para 37 muajsh     
Ej njerz kam proble se kom piklaqura shum ne fytyr a ka naj kush se din ndonje recet ju kisha lutur
tini    Para 37 muajsh     
Ej njerz kam proble se kom piklaqura shum ne fytyr a ka naj kush se din ndonje recet ju kisha lutur
mira    Para 37 muajsh     
jom 20 vjeqare dhe kom akne ne ftyr kam porovu qdo gje por nuk hiqen a mun mem tregu dikush qa me ba
tina zogjani   Para 37 muajsh     

o njerz leni kto sene se sen nuk dikojn tek ne une kom perdor shum krema edhe prej veneve tjera po sen s po ndikojshin kqyrni ne prishtin te pazari plepat aty ka gra qe shesin te bardh e dhis une si e kom ly tri her mu mu kan jek aknet besomni qe kom pas shum akne ne ftyr jam tina jam 13 vjeqare dhe kam qe 2 vite qe kam pasur akne por pasi gjeta at pumad mu kan larguar meniher besomni qe ju jeken ne qofse e provoni me 3 here si te lyjsh tu jeken aknet gjithashtu edhe ni shoqe e ka pruvu edhe ju kan jek
tina zogjani   Para 37 muajsh     
o njerz leni kto sene se sen nuk dikojn tek ne une kom perdor shum krema edhe prej veneve tjera po sen s po ndikojshin kqyrni ne prishtin te pazari plepat aty ka gra qe shesin te bardh e dhis une si e kom ly tri her mu mu kan jek aknet besomni qe kom pas shum akne ne ftyr jam tina jam 13 vjeqare dhe kam qe 2 vite qe kam pasur akne por pasi gjeta at pumad mu kan larguar meniher besomni qe ju jeken ne qofse e provoni me 3 here si te lyjsh tu jeken aknet gjithashtu edhe ni shoqe e ka pruvu edhe ju kan jek
Valmir Zeqiraj    Para 38 muajsh     
kam nje pyetje per ju a mund te behen pucrrat nga stresi edhe
lojrat a e shtojn stresin ???/dua pergjigje
albani   Para 39 muajsh     
me ja nisur pucrrat afro qe 1 vjet por nuk pe di qysh mej hjek , edhe i kerkoj leta qe te ma kallxon qat sapunin ok
JAM XHULI    Para 40 muajsh     
UNE KAM PUCRRA NE FYTYR DHE SDI SI TI LARGOJ
diti    Para 40 muajsh     
jam 15 vjeq dhe kam pucrra ne gjithe fytyren
jane disa qe jan thare po qe mbesin thjesht si shenja
rimi   Para 40 muajsh     
dua qe te me thoni se si ti heq pucrat nga fytyra ime
orgest   Para 40 muajsh     
une jam 16 vjec dhe kam shm pucrra ne fytyre dhe me jane mrzitur shume nk di si tia bej ju lutem te me keshilloni
Mira   Para 41 muajsh     
Ne kemi nje bebe dhe ajo ka pucrra ne trup ato sapo fillojn te largohen fillojn prap bebeja ka keto pucrra posa ka ber 1 muaj tani ka 2 muaj e gjysme ne kemi perdorur kremra te shumt por nuk i kan ndihmuar qfar mund ti perdorim per eleminimin e ketyre pucrrave
Deninisa   Para 42 muajsh     
#leta ku mund ta gjejme kete sapunin ???
leta   Para 42 muajsh     
O njerz un kam pas plot p me sapun sulfur ti perthan per 3 dit ai kushton. ..1euro
lona   Para 42 muajsh     
une kam puqrra ne ball qfar mund te perdor per ti hjekur ato
Nora   Para 42 muajsh     
Prsh. Nese ju keni deshire te keni nje fytyr te pasur ateher lexojenii. Perbersit: 2 Lug leng dhe tul te limonit , 2 lug mill misri, 6 lug mill bajameje , 2-3 lug uj ..... Ne nje tas hedhni millin e misrit , pastaj bajamet , shtoni me radh lengun dhe ujin . Perzieni te gjith perbersit se bashku derisa te keni krijuar nje paste te njetrajtshme homogjene . me masen e pregaditurlyeni fytyren dhe mesazhoni ne form rrumbullake , e lini te qendroj derisa te vereni qe lekura ka marr gjith esencen e maskes dhe ka filluar te thahet . Shperlani fytyren me uje te vaket dhe ne fund vendoseni nje krem zbutes mbi lekur qe t'ia ruaj effekttin e maskes qe sapo keni beree . Un nuk e kom provu mirpo shoqja ime ka pasur shum sukses mendova qe edhe juve do te keni nevoj flm per mirkuptim
??   Para 42 muajsh     
mee kan mbetur prej aknneve do shheja si bira a ka munndsi te heken a mund t m tregooj dikuush.
arta   Para 42 muajsh     
kam pika, qka me perdore
fatri   Para 43 muajsh     
nqs se doni te hicni pucrrat duhet teb perdorni menyren e mesiperme me avull sepese funksonon e them nga provoja
Fitim   Para 43 muajsh     
Une jom 15 vjeqar dhe kam probleme me anket ju lutemi a ka mundesi si me me trregu se si mund ti largoj
arbnore   Para 43 muajsh     
une jom 22 vjeqare dhe kam probleme me aklne ju lutem aka mundesi se si me me tregu se si mund ti largoj , fetyren ekom te yndyrshme she sa fillojn te me hiqen perseri me dali , amos asht ndoshta prej ushqimit .
ejonaa   Para 43 muajsh     
une jom ejona the jom 22 vjeqare dhe kom probleme me aknet sa fillojn te me hiqen vazhdojn perseri te me dalin po ashtu kam edhe fetyren ekam te yndyrshme , po mendoj amos kam problem me ushqim diqka se si te me hiqen fillojn per te me dal perseri flm per mirkutim?
dona   Para 43 muajsh     
o nuk ka perse te falenderohesh .une vetem tregova se qfar i ka ndodhur shoqes sime dhe vendosa te ju tregoj te gjithve.dhe te lutem tregoju eedhe shoqeve te tua te cilat kan akne te mos perdorin azgje se ne te ardhmen do ken pasoja
diellza   Para 43 muajsh     
o une i falenderohem dones pak me psht qe paska shkruar e un nuk e paskam par, faleminderit shuuuummmmmm dona qe me tregove qe nuk duhrt perdorur azgje dhe do e degjoj keshillen tende.FALEMINDERITTT.
diellza   Para 43 muajsh     
une nje koment me par e lexova se per akne e kan lar fetyren me sapun kurse mua mjeku me ka then se nuk duhet lar me sapun.me thoni se a duhet lar apo jo.faleminderit.
alketa   Para 43 muajsh     
aknet nese dalin ne fytyr nese nuk i ndrydhim a do hiqen me kalimin e kohe.nese po komfirmone me like.faleminderit per mirkuptim.
luana   Para 43 muajsh     
ju lutem kthemani pergjigjen .
luana   Para 43 muajsh     
une jam 13 vjeqare por kan filluar te me dalin aknet ne fytyr dhe desha te pyesja a duhet ndrydhur a jo. se po frikohem se me von do me behen vrimadhe do kem pasoja
kendi   Para 43 muajsh     
Pershendetje a I heq çaji kamomil puçrat ne fytyr ju lutem Te ma ktheni pergjigjen
altina   Para 43 muajsh     
Une jam 17 vjet desha Te pyes a Te dihmon çaji kamomil per ti hekur puçrrat ne fytyr ju lurem Te ma ktheni pergjigjen tung
iva   Para 43 muajsh     
ja se si kam vepruar une , ne mengjes e laj me sapun Dr.Taffi Fangi Termal, ne darke me Teen Derm Isis Gel , ndersa per ta lyer ne mengjes dhe ne darke e lyej me Zynerit Lotion, Gjithashtu i kam bere avull cdo dite nga 20 minuta , sapuni eshte per lekure te yndyrshme
Anduena   Para 43 muajsh     
Merreni thelbat e hudhres edhe qeroni me kujdes ndani per gjysem me gjymsen e hudhres lyeni vendet ku keni puqrra ose akne kete prov e vazhdoni deri ne 2 jav ose 3 nese ju bon mir mbrenda 7 diteve vazhdone hudhra esht e mir per aknet ne fytyr edhe per puqrra ne pergjithsi :) ju pershendes shpresoj t'keni suksese ..
Armendi    Para 43 muajsh     
Sara a e ke provu faren e zez a te ka ndihmu ty a po dikuj tjeter a po vetem ke ndegju ?
Armendi    Para 43 muajsh     
Sara a e ke provu faren e zez a te ka ndihmu ty a po dikuj tjeter a po vetem ke ndegju ?
Sara   Para 44 muajsh     
Sapuni Dove une gjithmon pordori por nuk me nihmon askush nuk te nihmon per te hequr aknet perveq Vaj Farav te Zeza mund ta shiheni edhe bet mund ta lypni ne faqen e internetit per qdo smundje ju ndihmon gjendet ne barnatore besoni vetem vdekjen nuk e sheron Provojen nuk do te zhgenjeheni ..
ardian kurtishi   Para 44 muajsh     
dove sapun mund Tju ndimoj
Dr.Elviri   Para 44 muajsh     
Ne qoft se deshironi te i largoni pucrrat e fytyres , duhet te pastroni cdo mengjes e cdo mbremje ftyren me ujin qe derdhni ne wc (shurra) ajo i djeg te gjitha puccrat mbas 1 muaj do te shihni fytyren tuaj..........
Lirije   Para 44 muajsh     
Elhamdulilah fytyren e kam te shendosh.Mos e boni qaq Tragjike me pas diqka n'ftyre jon kohore Adoleshenc mo..Qdo mbramje pastrone ftyren edhhe ushhqimi duhet me kon i mir i pasur me minerale e vitamina etj.. ,Osht 1 vitamin e mir per ftyr i jep form t'mir ftyres po fatkeqsisht spom kujtohet cila..Mos perdorna kremra po perdorni krejt sene natyrale :) Kshilla jeme ..
A.Z   Para 44 muajsh     
O djem . mus i bini grusht o klloshar t'karit . eviton kit sene . lane ftyren gjdo 30 min me uj t;ftoht . edhe mus u masturboni . . MUS PORDORNI KREMA . vete e kom perdor GOD BLESS
A.Z   Para 44 muajsh     
O djem . mus i bini grusht o klloshar t'karit . eviton kit sene . lane ftyren gjdo 30 min me uj t;ftoht . edhe mus u masturboni . . MUS PORDORNI KREMA . vete e kom perdor GOD BLESS
A.Z   Para 44 muajsh     
O djem . mus i bini grusht o klloshar t'karit . eviton kit sene . lane ftyren gjdo 30 min me uj t;ftoht . edhe mus u masturboni . . MUS PORDORNI KREMA . vete e kom perdor GOD BLESS
Siko   Para 44 muajsh     
Un i kam 16 vjet kam akne ne fytyre por edhe ne te dy krahet spo di qa me perdor kush ma sygjeron ni krem te mire
pasterti ne fetyre    Para 45 muajsh     
nese doni qe ti elimenoni pucrat duhet qa ta perdorni sapunin dove origjinal beauty crem bar e cila gjindent ne markete dhe nuk kushton shtrenjt nese doni nje fetyre te shendoshe the terheqse perdorni sapunin dove origjinal po ashtu mund ta perdorni kremen penaten e cila gjindet ne barnatore kur pucrat ju dalin ne fetyre merreni nje shtrese dhe vetem aty ku eshte pucra ta vendonsi mua me ka ndihmuar shum kjo dhe mos harroni ne naten dhe ne diten ta pastroni fetyren me sapun dove origjinal dhe ta runi fetyren cdo
dona   Para 45 muajsh     
e vetmja menyr nese doni te shpetoni nga puqrat ose shenjat ne fytyr qe len puqrat esht lulja ALOE VERA vendose ne fytyr lere per 1 or vepro keshtu disa dit do e sheh efektin dhe sdo kesh prb me asnjeher me fytyr sepse kjo lule esht teper efektive
eameralda   Para 45 muajsh     
Mos u lodhni kot .Asgje nuk arrin te ti heqe pucrat .Ato jane te zakonshme ne moshen e adoleshences dhe do te ikin vete pasi te kaloje mosha 18 ose 19 vjec.
Dona   Para 46 muajsh     
O ju kisha lut shum kurgjo mos me i qit ftyres,as mos me prek as kurgjo hiq,se keni me pas pasoja ma von shum,shoqja ime e ngusht ka pasur nje fytyr shum me akne,gjithqka perdori dhe ne fund u pastrua mirpo tani po fillojn pasojat,un studioj jasht vendit si dermatologe dhe ju kisha lut qe asgje mos me perdor,sepse puberteti veqmas i ka keto gjera,deri sa kryen 19 vjet,me pas do e sheh edhe vet se si do largohen,ke qen femij ske pasur,tani ke ?? Pse, sepse fillon periudh tjeter,dhe ngadal qdo vit e me teper,duke u rritur poret e fytyres nga 100% fillojn te hapen se ne pubertet ato krejtesisht jan te mbyllura,dhe fillon permisimi i dukshem kshtu qe duroni sepse kan vonouar te dalin dhe vonohen gjer sa te hiqen periudha mund te zgjat deri 8 vite por nuk ka arsye per tu stresuar sepse gjith bota i perballon keto, shpresoj te keni sado pak te qart ..
Dona   Para 46 muajsh     
O ju kisha lut shum kurgjo mos me i qit ftyres,as mos me prek as kurgjo hiq,se keni me pas pasoja ma von shum,shoqja ime e ngusht ka pasur nje fytyr shum me akne,gjithqka perdori dhe ne fund u pastrua mirpo tani po fillojn pasojat,un studioj jasht vendit si dermatologe dhe ju kisha lut qe asgje mos me perdor,sepse puberteti veqmas i ka keto gjera,deri sa kryen 19 vjet,me pas do e sheh edhe vet se si do largohen,ke qen femij ske pasur,tani ke ?? Pse, sepse fillon periudh tjeter,dhe ngadal qdo vit e me teper,duke u rritur poret e fytyres nga 100% fillojn te hapen se ne pubertet ato krejtesisht jan te mbyllura,dhe fillon permisimi i dukshem kshtu qe duroni sepse kan vonouar te dalin dhe vonohen gjer sa te hiqen periudha mund te zgjat deri 8 vite por nuk ka arsye per tu stresuar sepse gjith bota i perballon keto, shpresoj te keni sado pak te qart ..
Dona   Para 46 muajsh     
O ju kisha lut shum kurgjo mos me i qit ftyres,as mos me prek as kurgjo hiq,se keni me pas pasoja ma von shum,shoqja ime e ngusht ka pasur nje fytyr shum me akne,gjithqka perdori dhe ne fund u pastrua mirpo tani po fillojn pasojat,un studioj jasht vendit si dermatologe dhe ju kisha lut qe asgje mos me perdor,sepse puberteti veqmas i ka keto gjera,deri sa kryen 19 vjet,me pas do e sheh edhe vet se si do largohen,ke qen femij ske pasur,tani ke ?? Pse, sepse fillon periudh tjeter,dhe ngadal qdo vit e me teper,duke u rritur poret e fytyres nga 100% fillojn te hapen se ne pubertet ato krejtesisht jan te mbyllura,dhe fillon permisimi i dukshem kshtu qe duroni sepse kan vonouar te dalin dhe vonohen gjer sa te hiqen periudha mund te zgjat deri 8 vite por nuk ka arsye per tu stresuar sepse gjith bota i perballon keto, shpresoj te keni sado pak te qart ..
adelina   Para 46 muajsh     
Vajza mes e lyni me gjithcka ftyren pa u kqyr te doktoresha mu mi kan hek me nikcia perndryshe gjylpon se i kam pas te mbrendshme dhe me ka qij hapa per tharje te lekures dhe jam kqyr te gjenekoloja per hormone,tash i kam ilaqet e firmes Avene e dhe jam mir shum, po duhet doktoresha mju kshlliu cka me perdor hiqu sodes bukes sapun etj.
adelina   Para 46 muajsh     
Un kam pas akne te vogla dhe i kam ngucur shum, dhe jam shku ne gjakov ku aty me avull te kamomilit mi kan hekur me gjylplon ato te mrbendshmet, dhe doktoresha ma ka qit ni spreh AVENE ThErmale ku kjo firm gjendet vetem gjakov dhe gjendja ime u bo mir, tash e laj vetem me ni Gel si shampoo Avene
Geri   Para 46 muajsh     
Prsh, boll u lodhet tu perdor lloj lloj kurash se su hiqen , vetem sa u perkeqsohen me shum
Vetem nqs merrni krem me permbajtje oksid silici u hiqen si ne rasti e kti kremi : Benzoyl peroxide
Nita   Para 46 muajsh     
Elisa ma dergo linkun e facebookit tend sepse edhe mua filluan te me dalin purrat ka rreth nje jav e ca dit dhe dua te bisedoj me ty rreth kesaj teme te lutem ma dergo linkun dhe un do te shtoje tek shoqeria
Elisa    Para 47 muajsh     
Po Xona dhe tani kam fytyr shum te paster
Xona   Para 47 muajsh     
Elisaa . dermatologu Te ka treguar per ket
Elisa   Para 47 muajsh     
Po aj sapun esht IVA , pudren perdor Becutan ,shpresoj te ju ndihmoj dhe juve si mua..
IVA   Para 47 muajsh     
faleminderit elisa, per pegjigjen, nga kerkimi sapuni i pare me femije ne google image me del sapuni me emrin DECJI SAPUN. shpresoj te jete ky, te lutem nese ma konfirmon dhe njehere, po pudren cfare marke e perdore ti?
egzon   Para 47 muajsh     
prsh Elisa mund te me dergoi ftes ne facebook.com qe te flasim rreth kesaj pune ?

www.facebook.com/nnozGe
Elisa   Para 47 muajsh     
ndoshta nuk te del foto aty por sheno baby sapun dhe foto e par me nje bebe aj sapun esht nga Maqedonia
Elisa   Para 47 muajsh     
https://www.google.com/search?q=baby+sap Pershendetje Iva ja ky esht sapuni shpresoj te ket efekt edhe tek ty ...
iva   Para 47 muajsh     
pershendetje elisa, te lutem a mund te me dergosh linkun e imazhit te sapunit , ose marken se ka shume marka sapunesh
Elisa   Para 47 muajsh     
Un kur isha 17 vjeqare kisha disa puqrra dhe disa pika si te bardha i kisha shum per merzi,dhe qdo gje kam perdorur isha edhe tek dermatologu sepse i kisha ves te madh edhe pse nuk kisha shum por doja ti largoja edhe ato se kisha nje fytyr shum te bukur,mirpo c;te besh mosha e adoleshences i ka keto,me keshilloj nje mjeke nga Turqia se qdo mbremje duhej ti beja avull fytyres me kamomil per 10 minuta,pastaj ta pastroj me baby sapun i cili permban Limon,dhe ne fund ta lyeja fytyren me puder te that qe ju vihet femijeve ,keshtu per 3 muaj fytyra ime u bo teper e bukur si te kisha nje fytyr te nje femije te posalindur aq e but aq e paster sa nuk i besoja vetes,ju kisha lut qe te veproni keshtu se do t'ju ndihmoj shum.. me te mira
anonim   Para 48 muajsh     
kot fare jan keto keshilla i her thoni ndryshe i her ndryshe
elisa   Para 48 muajsh     
Hey keto keshilla me ndihmojn shum por kam frike mos nuk osht e vertete , dhe qe perkeqesohet gjendja ime , une i kam disa pika te vogla te zeza , edhe disa akne por jo shum vetem pak , dhe une i kam 11 vjet .... por do ti provoj keto keshilla i kam pire 6 gota uje dhe inshallah me ndihmojn ....
po   Para 48 muajsh     
:)
jona   Para 48 muajsh     
flm per keshillat
jona   Para 48 muajsh     
shume keshilla te mira dhe efikoase do mundohem ti bej.sh flm juve qe i shperndani
urim dernjani   Para 48 muajsh     
Sy zeza po mos i msho me dor.. per qata te dalin largoju per ca koh edhe eshe ndryshimin ;) :P
sy zeza   Para 48 muajsh     
kam pucrra ne faqe i kam ber me lloj lloj ilaqi dhe nuk me hiqen
ani   Para 49 muajsh     
o cuna po mos u merrni ter diten m dorianen se lat nam gjeni ndo1 tdsh :P
perparim   Para 49 muajsh     
pershendetje kisha dasht me ju vet ku muj me gjet ket " Yoko herbal crem " a ka ne maqedoni nese din dikush let tregon ju falemiderit shunn
drita    Para 50 muajsh     
shum shum me pelqennn dije se do e bej kettee ? klmm nga dr fr
qlirim   Para 50 muajsh     
Une quhem qlirim edhe prej se kam qen i vogel ne mjeker me kan dal pak por tash ne moshen 13 vjeqare mu kan ber shum e kam pruvuar me qafardo ilaqi po i perdori edhe keto ndoshta me ndhimojn :)
Gresa   Para 50 muajsh     
Une jam 17 vjeqar deri më tani Nuk kam pas Problem me fetyre ,po afer 2muj mu shfaqen akent. kam ,provuar gjithqka por nuk kan Funksionuar por Ju lutem te'GJithve qe kan problem me aken mos i` ngacmoni se ka pasoja me von dhe per sherim e aknve ilaqi i wetem osht sapuni i dhis wetem ju duhte ta pastroni,ftyre tone kohe me to me uj te ftohe mos u beni mark se qysh kan vanu me ju dal vanoin edhe me ju hek! besomi se di qa osht kom kalu naper qet faqe edhe wet perferoj qet metod besoj se keni me pas suskes qeshtu si une Ju uroj sherim sa me te shpjet krejtve .!
dona   Para 51 muajsh     
jam 17 vjeqe kam pucra te imta ne ball qysh duhet mi hek me tregoni ju lutem. Ikam provuar disa receta por nuk kan funksionuar
adela   Para 51 muajsh     
jam 16 vjece kam pasur pucra dhe kam pa jo aq te acaruara sa atehere.une kam perdorur kamomil ta zijer dhe nuk e shplaj fytyren me me uji.tani me jane farmuar disa si pulla te bardha dhe qe eshte nje gje e mire.mos perdorni as puder dhe sidomos tani ne vere qe merr pluhura dhe pislleqe,vetem nje krem me vitamin e kur te zgjoheni dhe kur te bini per te fjetur.
doona   Para 51 muajsh     
A me tregoni si ta perdori soden e bukues ne fytyr ?
gejsa   Para 51 muajsh     
Pershendetje! une jam nje vajze 14 vjecare ,dhe kam akne ne fytyre . Si mund ti heq ato . ju lutem me ndihmoni .i kam provuar disa nga keto receta por nuk kane funksionuar.
dorontina   Para 51 muajsh     
1.Mos ndërhyni me duar në puçra ose pika të zeza, sepse janë shenja inflamacioni. Shtypja është e rrezikshme nëse ndërhyrja bëhet në mënyrë të gabuar. Kjo lloj traume nuk bën tjetër veçse përkeqëson gjendjen e lëkurës.
2.Trajtoni fytyrën me produkte cilësore me përbërës organikë si: kamomil, kamfor, kalendula etj
3.Lani duart përpara aplikimit.
4.Zgjidhni kozmetikë profesionale.
5.Evitoni Fast-Food-et dhe ushqimet e skuqura, janë armiq të betuar të lëkurës.
6.Përdorni fruta e ushqime të freskëta.
7.Merrni vitamina A, C, E.
8.Mos përdorni sapunë kundër yndyrës. Në këto raste gjëndrat reagojnë duke prodhuar yndyrë në sasi.
9.Përdorni drithëra, vaj ulliri, kos, fruta, perime, prodhime deti
10.Pini shumë ujë (pa gaz). është mënyra më e mirë për të hidratuar lëkurën.
11.Kujdes nga flokët e gjatë. Në kushtet e një higjene të keqe ato mund të jenë bartës bakteriesh dhe në kontakt me lëkurën keqësojnë gjendjen e saj duke stimuluar infeksionet
Lindon   Para 51 muajsh     
Une kam degjuar se nese e merr nje kuti dhe e mbush ujë me pastaj i vendos disa fara te ftonjeve e mbyll kutinë dhe e len ashtu per disa ditë formohet ne formë kremi e lyen fytyren qdo dite, do te largohen aknet.
Rita   Para 51 muajsh     
dua te them nuk jane te gjith te verteta qe vertetohen nga ketu,por me shum hapa te ketyre personave tjere mendoj se eshte e dobishme,un e di qe munesh nese merr nje kove me uj te voket,dhe e merr nje peshqir dhe e vendos mbi pjesen e perparme te kokes,dhe pastaj e fut koken jo ne uj por me lart,dhe duhet ti mbyllesh syt me duket,dhe pataj e pastron fytyren.
Ardian   Para 51 muajsh     
qendrimi ne diell nuk e than lekuren por edhe me teper e ben me te yndyrshme ..

- sa per heqeje te puqrrave un e di nje recet

e ndajm te bardhen e vezes nga e verdha dhe e tundim deri sa te formoj shkume , pastaj kesaj mase i shtojm miell te misrit , e perziejm .. dhe me te e lyejm fytyren ..
e lejm gjysme ore pastaj e shperlajm me uje te vaket ..

kjo ndihmon ne heqjen e yndyres nga lekura , dhe heqjen e puqrrave te zeza nga fytyra .
LAVDI   Para 52 muajsh     
kam prolem me puqrrat a din naj kush qyqen heqen puqrrat prej fety
adelina   Para 52 muajsh     
ta lajm fetyren me me lengun e limonit ta lem 30 minuta edhe ta shperlajm
alketa    Para 52 muajsh     
Ngomni osht problem per akne po LEA osht produkt shum efikas ndihmon shum me ni fjal bon mrekullira perdoreni ne mengjes gelin dhe ne mbremje locionin nuk keni me pas problem besoni.
AnGel   Para 52 muajsh     
Une nuk pajtohem me hapin e pare,qendrimi ne diell nuk thane lekuren perkundrazi e ben me te yndyrshme dhe i acaron aknet,une perdor krem "Anti Acne - Cucumber" prodhim Amerike,duhet pastruar ne mengjes fytyra me uje te paster dhe te vaket, pastaj te thahet me peshqir dhe te vendoset kremi ne vendet e prekura nga aknet,kete procedur e bej 2 her ne dite edhe per nje kohe shume te shkurter kam pas sukses,Mendoj se edhe perdorimi i kamomilit eshte shume efikas ju pershendes.
lola   Para 53 muajsh     
Lajeni fytyren me uj te vaket,lere te hyj ne fytyr dhe tani mere ni lemon dhe shtrydhe tani qeroje pak lekuren e lemonit dhe perzijeni me sheqer dhe vejeni en fytyr deri te teret tani lajeni me uj te vaket pram dhe veni nje krem te bute. do shiheni rezultate brenda 1 jave nese e beni qdo 2 dit.
nexh_dita@zbavitu.net   Para 53 muajsh     
un kam bler shum krema por nuk kam munder ti heq puqrrat ju lutem me tregoni se si heqen ato ju lutem me ktheni pergjigjen
nexh_dita@zbavitu.net   Para 53 muajsh     
un kom perdor krema shum por nuk kom munder ti heç puqrrat mirpo ju lutem me tregoni se si heqen ju lutem me ktheni pergjigje
genta   Para 53 muajsh     
Une jam dukee e perdorur nje sapun qe esht per puqrra nuk e di a esht per pika te zeza poo per puqrra sigurt munesh me gjet ne markete te mdhajaa sapuni lexon keshtu :Sapun i dhies !! Shoqet e mija kan perdorur kete sapun dhe kan pas suksess une sa ja kam nis me perdor !!
genta   Para 53 muajsh     
Une jam dukee e perdorur nje sapun qe esht per puqrra nuk e di a esht per pika te zeza poo per puqrra sigurt munesh me gjet ne markete te mdhajaa sapuni lexon keshtu :Sapun i dhies !! Shoqet e mija kan perdorur kete sapun dhe kan pas suksess une sa ja kam nis me perdor !!
sabina   Para 53 muajsh     
kam shum pucrra tek zona e ballit dhe e mjekres kam perdorur shum kremera dhe nuk kam pas asnje permiresim cfare mund te bej per pastrimin e lekures sime nga pucrrat dhe aknet?? ju lutem me ktheni pergjigje shum shpejt
lindaa   Para 54 muajsh     
ey me fal ladi se di saktsisht a mke shkru mu po per kryma tzi jon do si lepaka me alkohol tbom neper barnatore edhe ku ki ven me krymb tzi mundesh me qit e len 5 min edhe ata hjeken me po at lepak inshalla ki sukese tpershendes kalo mir nga lindaa
ladii   Para 54 muajsh     
oi lind un kom kryma t'zi shum ne fytyr a kishe dit qfar kreme me perdor "PLEASE" nqofse ke mundsi
xhonatan isufi   Para 55 muajsh     
o jav qifsha nanen pidh qe qitni ju ksi sene palidhje bre nanen pidh jav qifsha
doni    Para 55 muajsh     
lume ti ke munges te vitaminav ti marrigona perdore nje her te kuqete vezes edhe leje 20 minuta lyje krejt edhe mundesisht rri ne vend te fotoft kur thahet ferkoje em dor ashtu tuj e ferku e hek krejt vezen pastaj laje fetyren e ti rrona kur dalin aknet mos e ndrrydh se pastaj behet bir edhe mos e ber em gjilper se prap te jet bir po hape qe te del te keqtiti
Eral   Para 55 muajsh     
Jam 14 vjeqar mashkull dhe po me dalin ne fytyre shum pucrra me thoni ndokush qfar duhet qe te perdori per ti larguar ato sa me shpejt plzz....
kristo   Para 55 muajsh     
pershendetje quhem kristo jam 13 vjec dhe kam shum pucrra ne fytyre kam te balli dhe te faqet kam perdorur ilace por nuk me bejne fajde mund te me ndimoni ju ?
binaze   Para 55 muajsh     
9775
erzza   Para 56 muajsh     
un jam erza kam problem me puqrra te imta veten faqeve dhe krymba kam perdor krema te ndryshum po aspak smekan ndihmuar si mund te mendihmoni
lindaa   Para 56 muajsh     
ok kristi mundesh me gjet ndoshta ne shqiperi kqyr njeher sedi ishalla ki suksese shko ne barnatore kerko te pershendes qao
kristi   Para 56 muajsh     
lindaa jam nga shqipria dhe flmm
lindaa   Para 56 muajsh     
o pershendetje kristi ,po ti mdukesh je nga shqipria a po jo se di per ne shqiperi a gjindet a jo por ne kosov po gjindet neper gjitha barnatore po esht edhe per djemt edhe per vajzat ska dyshim ishalla e gjon e ki suksese
lindaa   Para 56 muajsh     
o pershendetje kristi ,po ti mdukesh je nga shqipria a po jo se di per ne shqiperi a gjindet a jo por ne kosov po gjindet neper gjitha barnatore po esht edhe per djemt edhe per vajzat ska dyshim ishalla e gjon e ki suksese
kristi   Para 56 muajsh     
linda ky kremi qe thua ti me duket se eshte vetem per gocat se pash cik n google mbase seshte per djemte
kristi   Para 56 muajsh     
linda ky kremi ku ta gjej dhe sa lek mund t bej :D se po afrohet dhe minimatura dhe na eshte mbush fytyra ter pucra plz
swe   Para 56 muajsh     
o ndaq perdorni kreme ndaq sod ndaq qka doni po apet se apet puqrrat s'heken kto jon krejt rrena mos hargjitni pare badihava por me kalimin e kohes kto heken vet se normal ne moshen e adoleshences puqrrat dalin vet prandaj edhe vet heken.
swe   Para 56 muajsh     
o ndaq perdorni kreme ndaq sod ndaq qka doni po apet se apet puqrrat s'heken kto jon krejt rrena mos hargjitni pare badihava por me kalimin e kohes kto heken vet se normal ne moshen e adoleshences puqrrat dalin vet prandaj edhe vet heken.
swe   Para 56 muajsh     
o ndaq perdorni kreme ndaq sod ndaq qka doni po apet se apet puqrrat s'heken kto jon krejt rrena mos hargjitni pare badihava por me kalimin e kohes kto heken vet se normal ne moshen e adoleshences puqrrat dalin vet prandaj edhe vet heken.
lindaa   Para 56 muajsh     
ah more kristi po sedi se qysh nuk po kuptoni se soda bukes nuk reagon per mir more ahhh shummm her kom thon qe vetem creme lea funksionon per tmir per acne mos perdor diq tjeter tpershendes ishalla ki suksese shum kom pas acne e skom mo vetem kam perdor creme lea per acne provoje bye.
kristi   Para 56 muajsh     
un kam 2 jave dite per dit qe e bej me sod dhe nk funksionon
kristi   Para 56 muajsh     
po soda e bukes a i heq pucrat ju lutem na ndihmoni
kristi   Para 56 muajsh     
po soda e bukes a i heq pucrat ju lutem na ndihmoni
kristi   Para 56 muajsh     
po soda e bukes a i heq pucrat ju lutem na ndihmoni
Valmir Krasniqi   Para 56 muajsh     
Trapozon krem kerko ne farmaci seriozisht duhet mi pas per mi 16 vjet mili-kras@hotmail.com qauu klm
lea   Para 56 muajsh     
un kam pas pucrra edhe kam shku shum neper mjeka dhe nje mjeke ma ka dhon me perdor ni krem me losion lea ai kremi asht si losion dhe me ka ndihmu e kam perdor ne mendgjes dhe ne mbremje njeher me losion pastaj me krem ndoshta ju ndihmon edhe juve perdoreni se edhe nuk esht shtrenjt

lea   Para 56 muajsh     
un kam pas pucrra edhe kam shku shum neper mjeka dhe nje mjeke ma ka dhon me perdor ni krem me losion lea ai kremi asht si losion dhe me ka ndihmu e kam perdor ne mendgjes dhe ne mbremje njeher me losion pastaj me krem ndoshta ju ndihmon edhe juve perdoreni se edhe nuk esht shtrenjt

lea   Para 56 muajsh     
un kam pas pucrra edhe kam shku shum neper mjeka dhe nje mjeke ma ka dhon me perdor ni krem me losion lea ai kremi asht si losion dhe me ka ndihmu e kam perdor ne mendgjes dhe ne mbremje njeher me losion pastaj me krem ndoshta ju ndihmon edhe juve perdoreni se edhe nuk esht shtrenjt

zzzamalaow   Para 56 muajsh     
Provojeni me domate. Qdo mbremje se pari pastrojeni fytyren me uje dhe largoni gjith make-upin (femrat) dhe ju kisha preferu mos me perdor sapunin, pastaj merrni 1/4 e domates lyeni fytyren dhe farat e domates vendosini sa me shum ne pjesen ku keni me shum akne. Lejini ashtu per 15-20 minuta e pastaj gjitsesi pastrojeni fytyren vetem me uje. Bejeni kete per 16 dite dhe besoj se do keni rezultat, ashtu si po me ndihmon edhe mua qdo dit e me shum. Mirepo, sigurisht qe nuk jam aq e sigurt se do vlej per te gjith se un nuk jam profesioniste, por shpresoj qe te ndihmoj. Dhe, kete mask e kam marr diku nga nje faqe e internetit nuk esht se e kam shpik vet, dhe mendoj qe vlen vetem per akne e per puqra nuk jam e sigurt.Shpresoj tju kem ndihmuar!
lindaa   Para 56 muajsh     
p.sh dukagjin po mundesh me lyp neper barnatore veq i thu a keni creme lea per acne edhe meniher ki me pa ndryshimin une kom pak vet e kom perdor skom mo probleme me ftyrr ishalla ki sukses nese do mundesh me i vet edhe ne barnatore sa mundet met ndihmu ok qao klm
dukagjin   Para 56 muajsh     
hey ti linda a mnesh no na spjegu ma qart qato krema LEO a qysh e paten emrat nese mundesh.
tba   Para 56 muajsh     
perdori sod te robave dhe do ju heken
tba   Para 56 muajsh     
lajeni me sod dhe do ju heken
dika   Para 56 muajsh     
PERSHENDETJE PER TE GJITH UN JAM 29
VEQARE TASH JAM NAN E NJE DJALI SHUM TE BUKUR KAM PAS PROBLEM ME FETYR PREJ 20 VJEQARE SKAM LAN SEND PA QIT ME LASER JAM KAN TE NIFAR EKREM DAUTI NE PEJ AJ MA KA PRISH FETYREN KREJT SKAM DIT QKA ME BA TASH JAM NE ZVICER E VETMJA SEND QE MKA NDHMU ASHT NJE POBAD E BEBEVE PANATEN PLUS ASHTU THIRET SE DI A KA NE KOSOV JU DESHIROJ SHERIM SEPSE E DI KETE NDJEJN JU PERSHENDES DIJA CH
adel   Para 57 muajsh     
a munn te me tregonii nje menyre per te eleminuar pucrrat
tin a   Para 57 muajsh     
pershendetje mu me kan than qe me perdore sod buke e merr ni kutij edhe e qetni do uj edhe do sod bukve e lyni fytyren e mbani 10 minuta pastaj mas 10 minutav e shperlani me uje te vokt se me majt mashum nuk bon se eshte e rrrezikshme ishalla keni sukse se edhe une kom pas shum qeshtu tung klm
tin a   Para 57 muajsh     
pershendetje mu me kan than qe me perdore sod buke e merr ni kutij edhe e qetni do uj edhe do sod bukve e lyni fytyren e mbani 10 minuta pastaj mas 10 minutav e shperlani me uje te vokt se me majt mashum nuk bon se eshte e rrrezikshme ishalla keni sukse se edhe une kom pas shum qeshtu tung klm
Desa   Para 57 muajsh     
Jam 14 vjeqare dhe puqrrat(aknet) me shqetesojn vetem ne ball keni ndonje kshill per mu ju lutem . pres pergjegjie.
Medina Matoshi    Para 57 muajsh     
Une kom nevoj me i hjek pucrrat po qka me bo ????!!!
lejla   Para 57 muajsh     
prsh ti gjithve une jam 15 vjeq qe nga mosha 13 vjeqare filluan e me dalin puqra kam provuar metoda te ndryshme por asnjona sme ka ber mir perveq qe shporetin kur ta llezni aje pluni qe bjen vereni en 1 kof pastaj vereni uj lejeni 1 dit let pushon pastaj vetem me at uj lyeni ka 2 her ne dit mbani 5 minuta besomi qa ka me ju ndihum ju uroj sherim te shpejt bye bye
linda   Para 57 muajsh     
hey pershendetje ti leonora tkisha preferu mos me qit alkoohol se tjesin shenja ne fytyr po merr lea perdor osht si gell edhe do si uj amo thiret lea gjindet neper barnatore nuk kushton shummm 4 euro mduket ishalla i sukses bye
leonara   Para 57 muajsh     
kom probleme me akne prej klases 8 nuk mhjeken kurr,koht e fundit po i ngacmoj pastaj pi boj me vitamin C edhe limon mandej me kamomil kur pom teret pe lyj me alkool mirpo nuk po vrej asnje ndryshim qka mkishit preferu ju
linda 23 yeare   Para 57 muajsh     
o mos perdorni kurgjo vetem pastrone fytyren me uj te ftoft jo me nxet se bohet fytyra yndyr edhe lereni fytyren pa asnje crem se ka nevoj per frymarje fytyra ok edhe krejt me kalimin e kohes heken une e kom perjetu kta besomni bree....
privat   Para 57 muajsh     
Tung lori dhe ju te tjeret une jam nje vajz 15 vjeqare qe kam pas promblemme me fytyr.
Une kam perdor Lea qe nje muj dhe tani nuk kam asnje puqerr perveq disa shenja ju kisha preferu me perdor Lea gjendet ne barnatore mundet me qen gell po une kam perdor Lea uje ,pik se pari e pastroni fetyren me sapun pastaj e lyni me kta qe ju thash
Shpresoj te ju baj mir :D
lori   Para 57 muajsh     
a esht e vertet qe heken me sod buke
lori   Para 57 muajsh     
a esht e vertet qe heken me sod buke
lori   Para 57 muajsh     
a esht e vertet qe heken me sod buke
armend   Para 57 muajsh     
un kom perdor shum kremra po ato sa pom hiqen pom dalin apet spo di qka me perdor ma nese munet dikush mem tregu aka naj krem qe funksionon sigurt ???
linda   Para 57 muajsh     
tung per te gjith un jam 19 vjeqare po un qe nga klasa e 6 kam probleme me puqrra dhe kam perdorur shum krema po asgj nuk ka funksionuar ndoshta do te mendihmoni ju disi
Agim Agushi   Para 57 muajsh     
O vajza e djem Pasha zotin po ju tregoj provojeni merni avdes 5 her ne dit faluni lutjuni allahut ai eshte Ai cka ua sheron cdo dhimbje .. edhe nqs nuk dini si te faleni vi ju mesoj kudo qe gjindeni ose ju tregoj nen naj menyr...
LimI   Para 57 muajsh     
Qka duhet tee perdor per ti hequr pikat e zeza ne fytyr ju kisha lut qe te me gjeni njee zgjedhje. Ju Faleminderit
LimI   Para 57 muajsh     
Qka duhet tee perdor per ti hequr pikat e zeza ne fytyr ju kisha lut qe te me gjeni njee zgjedhje. Ju Faleminderit
LimI   Para 57 muajsh     
Qka duhet tee perdor per ti hequr pikat e zeza ne fytyr ju kisha lut qe te me gjeni njee zgjedhje. Ju Faleminderit
ismet   Para 58 muajsh     
un jom 17 vjet edhe kom probleme me pucrra t imta te balli kom shum timta edhe dokna keq me to a ka naj metod ju kisha lut per qito pucrrat e imta bre :S
wssdr   Para 58 muajsh     
mos perdorni qfaedo sherku shikojani afatin dh mos perdorni pomada pa afat
arjel   Para 59 muajsh     
Se pari te heqesh duart nga fytyra,ti prekesh sa me pak.
2.te hash karota,sallata
2.te mos hash ushqime te thata dhe me yndyre shume ,kafe,cokollata,mjalte (leri per me vone)
3. Ta lyesh fytyren me nje perzierje te rrahur fort vaj ulli me uthull maska mbahet per 20 min.,shplaje me uje te vaket shume lehte,fshije me nje kartpicete vajin dhe fli .
Fli sa me shume dhe mos e ki mendjen tek djemte.
nese masken e ben per nje jave, besoj se do te thahen. me pas beje cdo 3 dite
pas larjes se kokes
linda   Para 59 muajsh     
tung limi ,po mundesh me gjet neper gjitha kozmeticat une per vete e di qe ne pej gjindet aty e mar gjithmon sedi qfar moshe ke ti, po ma mer mendja bon per gjitha moshat soshte ndalume qao ishalla ki suksese bye
SH.B.A   Para 59 muajsh     
ju lutem mos e perdorni llaserin une kom pare boll po llaseri e prish fetyren ju kisha lut per tmiren e juve mos me e perdor se i bini pishmon se bohet ftyra me bira shumm te mdhaja se ni shoqe ne sh.b.a e ka perdor edhe ju ka prish fetyra osht bo pishmon se osht gjall tash edhe une e kom te njejtin problem po deri sa ta kaloni ni faz nuk kan me ju hek mos perdorni asgja ju lutem
Limi   Para 59 muajsh     
Linda "yoko herbal cream" ku muj me gjen ne cilen kozmetik apo ka ne krejt
linda   Para 59 muajsh     
hallo ey ti valmir krasniqi bravo tqoft edhe une kom thon se me qet creme mundet me i hek acnet se une kom pas shumm edhe skom moo ideale osht shumm
Valmir krasniqi   Para 59 muajsh     
yoko herbal cream :)
linda    Para 59 muajsh     
pershendetje ti lavdim po si me bo domaten me gri edhe me perzi me long te limonit a e pastaj me qit en ftyr apo si spo mundem em kuptu tchuss

lavdim   Para 59 muajsh     
si jeni juve ja un ju tregoj si duhet ti sheroni me se pari merreni nje domate grijeni mir dhe pasta e ndrydh ujt e limonit e len 20 minuta en fytyr ,kur don me ra ne gjum e merr kremin biljano dhe flen kur te zgjohesh e lan fytyren em uj te vaket dhe merr uj dhe bon masazh e avull besomni kini em ap fytren tuaj se si ka me qen dhe me besoni qe skini em ju ebsu vetes se mua qysh mu ak ab fytyra shum shum e bukur wow.
linda   Para 59 muajsh     
tung ty limi walla ai creme osht neper kozmetika edhe thiret yoko osht prodhim i kinezve por duhet me perdor goxha shumm se niher i qet jasht lekures krejt e mandej i skuq edhe i hek amo nuik duhet me ndal cremen ok deri sa te din veten se e ki lekuren mir ok qao ju pershendes ishalla kini sukses by
Limi   Para 59 muajsh     
linda si quhet qaj kremi neper kozmetika gjindet edhe nuk kushton shum 1E e 20 qe e ke ostu
Limi   Para 59 muajsh     
njerz kush me ndihmon si ti hjek puqrat nga fytyra jom ne gjendje edhe pare me dhan a din naj kush ndonje llooj kremi per mi hjek uqrat
ARJEL???   Para 59 muajsh     

Smog, pluhur dhe truku penetrojne ne poret e lekures dhe ndalojne oksigjenimin korrekt te indeve. Eshte e rendesishme te pastroni fytyren cdo mbremje, para se te shtriheni, dhe jo vetem nese keni truk. Edhe ne mengjes duhet te beni pastrimin e saj para se te dilni. Qumesht dhe tonik jane aleatet e duhur per nje pastrim te kujdesshem te fytyres. Ekzistojne shume marka dhe per te gjithe tipet e lekures. Qumeshti aplikohet me pambuk te thate, me pas pastrimi kopletohet me tonikun. Te dy produktet duhet te kalojne ne fytyre dhe ne qafe. Qumeshti per lekure te yndyrshme permban substanca te cilat mbajne nen kontroll sekretimin e djerses dhe jane ne gjendje te pastrojne lekuren. Per ato qe kane fytyre te thate, delikate ka produkte qe permbajne substanca lentitive, zbutese, dhe qetesuese. Toniku sherben te "ujisi" lekuren, me Ph natyral te tij. Edhe toniku zgjidhet sipas tipit te lekures dhe nevojave, per lekure te yndyrshme jane ato tonik qe kane perberje alkooli te ulet, ndersa per lekure te ndjeshme jane ato tonik qe nuk kane alkool fare. Per lekure vecanerisht delikate ka tonik me uje trendafili qe perdoret si tonik dhe eshte shume delikat. Eshte e pershtateshme edhe per lekuren e femijeve.????
linda    Para 59 muajsh     
hmmm valla tini se di per ne gjermani a gjindet por ne kosov po neper kozmetika gjindet edhe nuk kushton shum 1E e 20 por shumm ndihmon vall qao klm
linda    Para 59 muajsh     
hmmm valla tini se di per ne gjermani a gjindet por ne kosov po neper kozmetika gjindet edhe nuk kushton shum 1E e 20 por shumm ndihmon vall qao klm
tini    Para 59 muajsh     
linda flm per keshillen .po ne barnatore ne gjermani a gjindet ky krem
tini    Para 59 muajsh     
linda flm per keshillen .po ne barnatore ne gjermani a gjindet ky krem
linda   Para 59 muajsh     
o ti tini ajo qika e londres ka thon qe me laser i hjek puqrat po, puqrat me laser i hek vetem pak puqrat e shenjat mbesin po duhet me perdor do kreme yoko prodhim i kinezve walla shumm tmir osht beso bye klx
tini   Para 59 muajsh     
ti vajze nga londra qe paske than vetem me llaser munesh mi hek a ban me dit sa perafersisht kushton me llaser mi hek puqrrat se une jetoj ne gjermani kremat ma te shtrejtaa jam ti perdor po badihava e pare jam ne gjendje me dhan sa dush veq mu mu hek me pasru disi fytyren
nita   Para 59 muajsh     
pershendetje jam vetem 16 vjeqare dhe kam akne ne fytyr por problemi eshte se me japin edhe temperatur dhe me skuqet fytyra qka eshte problemi ?
linda   Para 60 muajsh     
hallo perdorni vetem creme leyla per acne edhe do ju hiqen besomni une vet e kom provu edhe ende jom tu e perdor amo vetem per pak koh nuk te ndihmon duhet vazhduar per nja 2 ose 3 muaj pastaj do e shihni rezultatin glaub mir bitte
majlinda   Para 60 muajsh     
mirmrama si jeni aknet hjeken vetem me masta qe quhen elmaxh
Kosova   Para 60 muajsh     
O njerz mos perdorni sene palidhje se kto jan vet edhe vet heken
Gresa   Para 60 muajsh     
me vjen keq tju them por aknet sherohen me koh esht e kot te perdorim krem sod te bukes mjalt apo diqka tjeter e vetmja menyr per sherimin e akneve esht mosha me koh ato hjeken esht e vertet se te disa reagon kremi por ne nje koh te shkurt sepse varet prej lekures por akent sherohen vetem me koh kini durim aknet jan te sherushmee
UNE VET   Para 60 muajsh     
mas miri osht mos me perdor kurgjo ose ose VAJ ULLINI ME 3-4 PIKA LIMON EDHE PAJ UJ edhe me ly ftyren kaniher se ja une kom pas qisi puqrra ja kerkush :P veq me sapun sbon me la ftyren shpesh se tdalin ma shum:P sbon mi prek me dur :P edhe edhe me POMAD (KREM) sbon mi ly... allivederqi:P
blerina   Para 60 muajsh     
shkruani gjera qe funksjonojn se me duket ju po na shtini me prish fetyren se sa ta bejme te bukure
Erbes   Para 60 muajsh     
kam disa pucrra ne fytyre por nuk di si tja bej kam perdorur per nje muaj paste dhembesh se keshtu me thanene pastaj kam perdor limon pastaj sod buke me koss po asnjera prej ketyre nuk me beri efekt.si thoni ju q te bej se i kam shume bezdi.

Mili   Para 60 muajsh     
sijeni ajeni mir krejt jan rena nese doni qe me ju pastru fytyra ju lutem per tmiren tuaj ekam perdorna kremin Garnier ka me ju a hjek per 1 muj krejt dhe nese ju hjeken dhe keni sdij si me ju thon ju mbetet nishan perdorne mandej limon me koss perziejeni dhe e shihni mbas 3 muajve fytiren ne pasqir ju prsh dhe ju dua sa me shumti tung
Mendi   Para 60 muajsh     
un kam disa puqerra en fytyre por nuk di se si mund ti hec ju lutem me ndihmoni por jo me genjeshtra ..ju faleminderit per mirkuptimin
ron   Para 60 muajsh     
Anakonda per sa dite ka efekt BILJANO
anduena   Para 61 muajsh     
edhe un kam pasur akne ne fytyr por jam duke perdorur nje krem per naten dhe te gjita shejat po ti heke
desa   Para 61 muajsh     
ju jap nje keshill
provone te kuqin e vezes me mjalt.
perzijeni me mixer dhe vejeni ne fytyr dhe nbani 5 deri 10 minuta
besoj se ka me ju ndihmu.
kushtrim   Para 61 muajsh     
i kam disa akne ne fetyr amo nuk po muna me i eliminu me asgje i kam perdorur 14 kreme per fetyr po asnje nuk me ka ndimua nese kishi muit mem ndimu se qysh me i eliminu ato akne me ndonje menyr pa krema se kremat spo te ndimoishin sen hiq tung faliminderit.
kendi   Para 61 muajsh     
pikat e zeza pas pucrave hiqen me rezerven e stilolapsit.
fute piken e zeze brenda rezerves dhe terhiqe piken e zeze.
agim   Para 61 muajsh     
kam problem me puqra vulgaris me ndimoni si ti heq.
agim   Para 61 muajsh     
kam problem me akne vulgaris me tregoni si ti heq.
amelia    Para 62 muajsh     
Me eshte mbushur fytyra plot me pucra ,kam provuar shume gjera ...natyrale dhe kremra. do te doja nje menyre sa me te shpejte per t'i hequr ato . nese funksionon ... faleminderit
!
Ola   Para 63 muajsh     
Pershendetje te gjitheve, dhe me vjen shume keq per ju qe keni shkruajtur per te kerkuar ndihme, sepse une e di problemin tuaj pasi edhe vete e kam kaluar nje gje te till edhe sot vazhdoj te mos ndihemmir eme fytyren time edhe pse e kam me mire se vitet me para. por ju them une qe nuk ka ilac per Aknet, edhe nese ka do ti heqi aknet por do tju le shenja ne fytyre sikur me qen te diegura me gropa sepse une jetoj ne londer edh enuk gjej derma, medja shkova tek dermatologia me dha ilac dhe fillun pucrrat te me hiqen por fillun te me lindin shume shenja qe nuk mund te hiqeshin kurr sipas dermatologes vetemme rreze lazer tha por ajo kushton shume lek! e mendoni ca duhet te beja ne fytyr pfff u bera me nerva dhe i thash nuk erdha ketu per ta bere fytyra keshtu. keshtuqe e mira e te mires eshte mos i ngacmoni se po i ngacmuat edh enese do ju hiqen pucrrat sepse vjen nje mosh edh edo hiqen patjeter do tju mbesin shenja sepse pucrra eshte plag dh eplaga nuk duron ta ngacmosh...pra une jtoj ne londen vend te zhvilluar edhe nuk gjej derman po ne shqiperi vetemflasin kot...mire eshte te perdorni ndonje mjet popullor por mos harroni mos i ngacmoni kurr aknet (pucrrat)
ardonita   Para 63 muajsh     
un perdori nje mastt quhet erythrogen 3%,,por osht ndaluar sepse isshte produkt nga serbiaa,,por me ka ndihmuar sa per ti hequr puqerrat e thata ,,ju lutem me tregoni ndonje krem qe bon punn ..jo kott :(,,andaj pres pergjigjen tuaj ,,shpresoj se nuk poo press kot byee..
bertina   Para 63 muajsh     
Jam 18 vjeqare dhe kam disa puqra ne fytyr pastroj shum shpesh fytren por e kot ne mbremje kam shum temperatur ne fytyr nuk di se qfar te perdor per ti zhduk keto Ju faleminderit
leo   Para 64 muajsh     
OOooo njerz sen mos perdorni nfytr skeni nevoj se kto sene jon kaluse une jom provu jom 19 vjet tashti edhe krejt gati mu kan hjek kur i kam pas 18 u kan koha kur kom pas ma se shumti po qa kom bo osht si kam prek edhe kur jom pastru e kam la edhe ftyren me sapun jo gjithmon po vetem kur te pastroni krejt trupin . mos tjau nin se sen sosht kjo
Jo   Para 64 muajsh     
me domateeee...po pra kush do ta mendonte po acidi qe perba domatja i than pucrrat e fytyres!ja disa hapa qe ri beni 1 her ne jave fillojme me avull zjejme ujin dhe e mbajme fytyren tone 20 min mbi te me pas e pastrojme fytyren me nje luge gjelle sheqer dhe 1 luge gjelle mjaltei beni masazh per 10 min qe te pastrohete lajme fytyren grijme ne mixer nje domate dhe e perhapim ne fytyre e mbajme 1-2 ore dhe e shpelajme do ta vini re ndryshimin me te paren shresoj tju ndihmojne sepse shume njerez dhe femije kryesish vuajne nga pucrrat e fytyres.MOS I NGACMONI ME DORE DHE NESE PO DISIFEKTONI ME RAKI.
asdren   Para 64 muajsh     
jam nje djal 16 vjeqar kam disa puqra ne fytyre me qka mund ti largoj keto puqrra ju lutem me tregoni flm per mirkuptim
xani   Para 64 muajsh     
kam disa akne ne fyty me cfare metode mund ti heq te lutem!
xani   Para 64 muajsh     
kam disa akne ne fyty me cfare metode mund ti heq te lutem!
egzon   Para 64 muajsh     
une kam pasur puqrra dhe me kan mbetur shenjat ne fytyr dhe i kom disa vija ne 2 anet e faqes si mund ti eleminoj ato
valbona   Para 64 muajsh     
ju lutem me ndihmoni kam shum akne ne fytyr me ndihmoniiiiiiii disi
valbona   Para 64 muajsh     
oh ju lutem me ndhmoni kam akne ne fytyr kam perdorur shum gjera per ti larguar por nuk em hiqen
patriot   Para 65 muajsh     
mirmrama une quhem patrioti kam shum puqrra ne fytur si me qka mund ti hjek keto puqrra me ndonje mast apo me ndonje gje tjeter
feslinda   Para 65 muajsh     
si ti heki akenet se kam te pjesa e mjekrres ju lutem
feslinda   Para 65 muajsh     
ju lutem me ndihmoni kam akne ne pjesen e mjekrres ..vetem ne ket pjes si ti hek ju lutrem me ndihmo tung
Ermali    Para 65 muajsh     
Kam disa pika te zeza si mund ti heki ?
sranda   Para 65 muajsh     
si ti heqi piklaqurat ju lutem me tregoni
selemabrahajedijemalmaksuti   Para 65 muajsh     
ikin vet me kohen mos e vrisni mendjen fare vetem mos i prekni me duar edhe po i preket lajini mir duart edhe mbasi te marrosh punen me puqurren lajeni mire ne at vend
bonaaa   Para 65 muajsh     
o skeni nevoj be me perdor kurgjo pa u konsulltu me dermatologun se jon 100 lloje te puqrrave mos e demtoni fytyren
elona   Para 66 muajsh     
kam puqrra dhe pika te zeza ne fytyr qka duhet te perdor per me hek puqrrat

anakonda   Para 66 muajsh     
po BILJANO mundesh ta gjesh dhe ne duqane dhe ne barnatore ku te duash ke amo ne mengjes pastroni fetyren e lyni fetyren dhe po njejt veproni dhe ne mbremje kur doni te flini ama dhe ni sen kur te perdorni biljanon nuk ban me ngjit ni koh te gjat puder ose sherk sidomos 1 muja nese doni te keni efek permbani rregullav ishala dhe ju keni fat qysh i kum hjek un ishala ju hjeken dhe juve mpuq
eni   Para 66 muajsh     
mund ta gjej BILJANO ne farmaci
anakonda   Para 67 muajsh     
UN JU PRPOPOZOVA qe ta perdorni BILJANO nuk kushton shtrejt vetem 2 ero dhe besomni se komja hjek nese doni me besu provoni dhe e shehni efektin ok nuk o rren kjo dash beson dash jo ju peshendes te gjithve mpuq
ttinna   Para 67 muajsh     
sbesojj,,,asnjanen
victoria ruffo   Para 67 muajsh     
jam nje vajze 14 vjecare dhe kam disa akne ne fytyre. a eshte i sigurt perdorimi i sodes se bukes me uje??? ju lutem me ktheni pergjigje...
liki   Para 67 muajsh     
do ta provoj ilacin biljano flm per kesjillat
liki   Para 67 muajsh     
do ta provoj at ilacin biljanoo flm
anakonda   Para 67 muajsh     
puqrrat hjeken vetem ne ket menyre e lan fetyren ne mengjes dhe e perdore qit krem quhet biljanoo nuk kushton shum kushton 2 ero po esht per hjekjen e puqarave mua me ka ndihuma dhe mi ka hjekur tash kom nje fetyre si plastik per ata ende e perdori biljao shpresoj qe dhe juve do tju ndihmojjj..siq me ka ndihmua muaa
adelina   Para 67 muajsh     
ju lutem ndimona si ti heqim puqrrat nga fetyraaaaaa
adelina   Para 67 muajsh     
ju lutem ndimona si ti heqim puqrrat nga fetyraaaaaa
adelina   Para 67 muajsh     
nese mundi te na ndimoni si ti heqim puqrrat nga fetyra ju lutem se smund ti dorroj me ju lutemmmm nese keni mundesii?
Anonimja   Para 68 muajsh     
Po kto jane genjeshtra se i kom provu un te gjitha :/
limi   Para 69 muajsh     
un kam pas akne ne fytyr po me perdorimin e nje kreme qe quhet benzamycin topikal jel i kam hjekur te gjitha aknet,ilaqi perdoret per 4-6 jave do te keni shum rezultat pozitiv ndersa sherimi i plote behet me perdorimin e kremes per 3 muaj fytyra juaj do te shkelqej,ilaqi kushton 35 euro merreni dhe do te ta shihni edhe ju.
ana   Para 69 muajsh     
flasim kot ne se ndonje pergjigje skemi per ta mar kurr?????:P:D
ana   Para 69 muajsh     
flasim kot ne se ndonje pergjigje skemi per ta mar kurr?????:P:D
ana   Para 69 muajsh     
jam nje vajze 13 vjecare dhe kam disa njolla te zeza ne fytyr gjithashtu edhe disa pucra acaruese ju lutem mund te me konsideroni dicka ne lidhje me keto pucta
arianit   Para 69 muajsh     
aju kan hjeke njakujna me qqitoo metoda bbe
per tyal    Para 71 muajsh     
persh jam nje vajz 15 vjece dhe kam disa upcrra ne ftyyr a mund te me ndihmoni si ti heq ju lutem se me bezdisin sh sh po e pes me padurim grepjigjen tuaj.flm
avni   Para 71 muajsh     
amun mem tregu qysh me ijhek anket ni mnyr mate shpejt se kom shum anke edhe spomuna mei perdora ikaqet per to ka 1 muj me rregull qe mun mem tr
egu dikush qysh mi hjek mir ?
arta   Para 71 muajsh     
kam puchrra n fytyr, por jan t brendshme, ck am sugjeroni ju qe t bej??
nastradini   Para 71 muajsh     
hej mos tija u nin ...kaluese osht ..po nese doni ta permirsoni gjendjen perdorni .......yoko ,,,anti acne ,hidrociklin etj ne varet tipi i lekures ....
dafina   Para 72 muajsh     
jon edhe disa hapa te cilet mund ti provojm , 1. me mjalt ta lyejm ftyren ta lem ne fetyr 5 min. dhe ta pastrojm , 2. eshte nje ilaq (ne form te ujit ) shenon "aknet" osht tepper tepper e miir , une e kom provu kom pas shum efekte te mira te fetyres ju kisha proferu me provu edhe ju...
mateo   Para 73 muajsh     
menekshe si te kane ikur pucrrat ne fytyre sepse mua ende nuk me kane ikur
mateo   Para 73 muajsh     
menekshe si te kane ikur pucrrat ne fytyre sepse mua ende nuk me kane ikur
mateo   Para 73 muajsh     
menekshe si te kane ikur pucrrat ne fytyre sepse mua ende nuk me kane ikur
mateo   Para 73 muajsh     
menekshe si te kane ikur pucrrat ne fytyre sepse mua ende nuk me kane ikur
mira   Para 73 muajsh     
ju lumte bravo per kete hape qe ekeni mare
Mimozza   Para 73 muajsh     
Jeni t'mrekullueshemm ...Ju pergezoj :D
fatri   Para 73 muajsh     
keto komentet a marrin ndonjehere pergjigje apo jo?
WaaLa   Para 76 muajsh     
Ne hapin e 7 tha qe duhet te perdorim sod buke .?
duhet ta lëm ashtu apo duhet te ferkohet fëtyra me sod buke ?


Pres pergjegjie :D
ERI   Para 77 muajsh     
ksm disa njolla te kafta ne fetyr amuns tme ndihmoni siti largoj
lumja   Para 77 muajsh     
un kam disa shenja ne fytyr te kafta veres ma shum um vrehen kam perdorur krema po sme kan ndihmu ne diell me theksohen me teper a mund te me ndihmoni.
menekshe    Para 79 muajsh     
mrd une kam pasur pucrra te kuce ne fetyre por me kane mbetur njollat ju lutem me ndihmoni si mund ti hici njollat pres pergjigje ju lutem shumeeeeeeeee
marigona   Para 81 muajsh     
un kam disa puqrra te zeza ne fytyr dhe nuk me hiqen fare qfar duhet te perdorii me tregoni ju lutemm
rona   Para 81 muajsh     
un kam perdorur cdo ce per ti menjanuar aknet , tani me i kam me mir mirpo kan filluar tme behen ca shenja ( bira ) nwendet ku kam pas aknee nese mund tme tregoni se a mun ti hec ato apo jo ?
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat