Si te gatuajme supe me domate?
Receta per te gatuar supe me domate
Shperndaje
 
0
0
Spitali Amerikan
Instruksione

supe_me_domate

Perberesit

*5 kokrra domate e renduar
*5 gota uji uje
*2 gota uji qumesht
*1 luge miell
*2 luge gjalp
*djath kackavall i renduar
*kripe

Pergatitja

Ne nje tenxhere me gjalp skuqni miellin dhe hidhni nga pak qumesht. Shtoni domatet dhe vazhdoni te perzini. Pastaj shtoni ujin dhe vazhdoni te perzini derisa supa te trashet. Nqs se eshte mbledhur me topa mund te perdorni blender. Hidhni siper djathin kackavall. Supa eshte gati.

Niveli i vështirësisë
Elementar   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.

Na ndiqni

Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
DOMATE SUPA
1004030121Reklame
Digitalb
Reklame
ventouris


Reklame
inTV