ebuy.al
Alexa Alexa
0 0
0
 

Si te gatuajme supe me domate?

nga akora

Receta per te gatuar supe me domate

Instruksione
Niveli i Veshtiresise: Elementar

supe_me_domate

Perberesit

*5 kokrra domate e renduar
*5 gota uji uje
*2 gota uji qumesht
*1 luge miell
*2 luge gjalp
*djath kackavall i renduar
*kripe

Pergatitja

Ne nje tenxhere me gjalp skuqni miellin dhe hidhni nga pak qumesht. Shtoni domatet dhe vazhdoni te perzini. Pastaj shtoni ujin dhe vazhdoni te perzini derisa supa te trashet. Nqs se eshte mbledhur me topa mund te perdorni blender. Hidhni siper djathin kackavall. Supa eshte gati.

Çfare ju duhet

Keshilla dhe Kujdes!Club FM
union


Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: akora
Lexuar: ikub #:
 0
DOMATE SUPA
 4.188 1004030121

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


Kerkoni Gjeni Prona

| Shto tek te Preferuarat
Spitali Amerikan