Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te kemi thonj te bukur?
 
Shperndaje
ikub#: 1004140047
Ja disa keshilla per tu kujdesur per thonjte.

kujdesi i thonjve

Ja disa keshilla per tu kujdesur per thonjte.


1. Largimi i lëkurës rreth thonjve

Për një pamjebukur të duarve, përpos kujdesit të rregullt me krem, duhet që ta hiqni edhe lëkurën rreth thonjve, që qërohet dhe mund të dhemb. Këtë më së lehti do ta bëni, nëse më parë këtë lëkurë e zbutni me krem special. Vejeni në lëkurë rreth thonjve, lëreni që të rrijë 2-3 minuta dhe – veproni.

2. Formësimi i thonjve

Pas largimit të lëkurës së qëruar, radha i vjen formësimit të thonjve. Nëse keni limë me katër anë të ndryshme, për shkurtim, formësim, lëmim dhe shkëlqim, atëherë thonjtë tuaj do të duken për mrekulli edhe pa llak fare.

3. Lyeni majat e thonjve

Shumica e femrave pajtohen se thonjtë më së miri duken me manikyr francez. Majat e thonjve më së lehti dhe në një mënyrë më precize do t’i lyeni me llak të bardhë duke përdorur markerë vetë-ngjitës. Nëse doni që thonjtë tuaj të duken interesant, atëherë përpos formave klasike, mund të përdorni edhe forma jo të rëndomta.

4. Llaku pa ngjyrë si bazë

Pritni derisa të thahet llaku i bardhë në majat e gishtave, e më pas tërë thonjtë lyejini me një shtresë të llakut pa ngjyrë. Mos prisni përsëri që të thahet llaku, por menjëherë kaloni në hapin tjetër.

5. Renditni stolitë

Në mënyrë që të jeni sa më efektive, duhet që qysh më parë të paramendoni sesi do t’i stolisni thonjtë. Ndonjëherë vetëm një detaj në njërin thua mjafton që ta tërhiqni vëmendjen te thonjtë tuaj. Në fund, pa marrë parasysh se a jeni përcaktuar për gurëza me ngjyra të llojllojshme, fotografi, apo llak shkëlqyes, në fund lyeni thonjtë edhe me një shtresë të llakut pa ngjyrë, në mënyrë që t’i fiksoni stolitë.ventouris
ventouris


Postuar: 14 Pri
 
Shfleto artikuj te tjere per: BUKURI THONJ

Albtelecom
loading...
arjeta   Para 62 muajsh     
shum shum faleminderit...
shpresoj se tani thonjt e mi do te duken me bukur se qe ishin...
edisona   Para 62 muajsh     
4446
faleminderit nga zemra
edisona   Para 62 muajsh     
do ti plotesoj keto keshill....faleminderit
edisona   Para 62 muajsh     
do ti plotesoj me perpikeri keto keshilla dhe mendoj se do te me tregojn nje rezultat...faleminderit shum...
alesia   Para 64 muajsh     
te THJESHTE ELEGANT DHE MBI TE GJITHA TE BUKUR
nina    Para 69 muajsh     
tani cdo vajze me pyt per thonjte e mi por une asjehere nuk ia ttreoi sekretin jeni vetem ju
nina    Para 69 muajsh     
i mrekullueshem tani thonjte e mi do te duken fantastike
Bukuroshja   Para 89 muajsh     
shume faleminderit per informacionin...eshte vertete i vlefshem edhe per ato vajza qe kujdesen vete ne kushtet shtepiake.
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved