Si te shkruajme nje ftese dasme
Duhet te jemi sa me origjinale dhe sa me te thjeshte. Ftesa e dasmes eshte nje detaj teper domethenes, qe paraprin nje nga eventet me te rendesishme te jetes suaj.
Shperndaje
 
0
0
Instruksione

ftese dasmeNe ftesen qe ju do te dergoni tek te gjithe te afermit dhe miqte tuaj duhet te duket se sa i rendesishem eshte per ju ky event. Ftesa duhet derguar te pakten gjashte jave perpara eventit te madh, ne menyre qe te ftuarit te jene ne gjendje te planifikojne angazhimet e tyre.I want to do this! What's This?

How to Write a Wedding Invitation

Hapi I
Vendosni se kush do te jape lajmin e madh te marteses, prinderit e ciftit apo vete burri dhe gruaja.

Hapi II
Vendosni nese ftesa juaj do te jete formale apo joformale. Mund te perdorni nje menyre formale te te shkruajturit si psh: ‘Z. dhe Znj. …’ apo thjesht nje menyre te shprehuri si psh: ‘Jeni te mirepritur’.

Hapi III
Perdorni shprehje te tipit: ‘do te na nderonte prezenca juaj’ ose shprehje me pak formale si ‘do te na pelqente pjesemarrja juaj’.

Hapi IV
Shkruani me rradhe emrat e gruas dhe te burrit te bashkangjitur.

Hapi V
Shkruani daten, psh: ‘E premte, 9 Gusht, 2001’

Hapi VI
Permendni oren e ceremonise, psh: ‘ne oren 10’

Hapi VII
Permendi sakte dhe qarte vendin duke u ndihmuar nga adresa e plote dhe e kuptueshme.

 

Çfare ju duhet
Stilolaps
Leter shkrimi e thjeshte ose e porositur
Pulla poste
Ftese dasmash te gatshme
Niveli i vështirësisë
Elementar   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
sara
Para 3 muajsh  
  
pershendetje
 
sara
Para 3 muajsh  
  
pershendetje
 
sara
Para 3 muajsh  
  
pershendetje
 
sara
Para 3 muajsh  
  
pershendetje
 
sara
Para 3 muajsh  
  
pershendetje
 
sara
Para 3 muajsh  
  
pershendetje
 
sara
Para 3 muajsh  
  
pershendetje
 
selma
Para 42 muajsh  
  
ju lutem a mundet dikush te me shrun nje ftese
 
xheni
Para 44 muajsh  
  
tullumbacet gjithandej
dhe muzika gati te shperthej .
Po festa nuk fillon pa ty
Erdhi dita te festojm ditelindjen e xh***
dita ..... dt.......ora......
lokali........
 
sofija
Para 52 muajsh  
  
ju lutem per nje ftes martese ne emrin adrijan dhe lorena
26.07.2013 restoranti arabella ne ora 20 ne kercov
 
tyuumyguj
Para 55 muajsh  
  
khuynng guybuykgbuykmnyjujn
 
Diellza
Para 62 muajsh  
  
Ju lutem shkruani nje ftese per datlindje
 
paolinaa
Para 63 muajsh  
  
ju lutem a mund te ma shkruani nje ftes per dasem
 
gogogo
Para 66 muajsh  
  
n.q.s ju keni lexuar te gjithe hapat do ta keni te thjeshte te pergadisni nje ftese qfardoqofte ajo,por e shikoj se disa ketu nuk kuptojne me fjale as me shpjegime! me mirkuptim
 
arta
Para 69 muajsh  
  
sedtrfghuji
 
rina
Para 71 muajsh  
  
ju lutem ftesa ditlindjesh
 
hekurani
Para 73 muajsh  
  
ju lutna shkruani nje ftes ditlindjesh
 
urim
Para 73 muajsh  
  
nje ftes dasmash
 
ana
Para 74 muajsh  
  
????
 
ana
Para 74 muajsh  
  
Ju lutem mund te me shruani nje ftese martese?
 
loading...
clubfmradio
Chez Moi

Na ndiqni
Shfleto artikuj te tjere per: DASEM
Postuar nga: Buffon
ikub #:
1007220109


Digitalb


UnionBank