Si te formojme muskuj ne trupin tone?
Nese doni te formoni muskuj ne trupin tuaj, atehere ndiqni hapat e meposhtem.
Shperndaje
 
1
0
Instruksione

muskujHapi I
Forconi trupin tuaj. Me shume force, do te thote me shum muskuj. Filloni te beni stervitje te renda. Ngritjet e peshave ju ndihmojne te beheni akoma me te forte.

Hapi II
Mundohuni te beni lloje te ndryshme ushtimesh per trupin tuaj. Si per shembull aerobi, shkrydhje muskuj e shume teknika te tjera te cila sjellin elasticitet ne trupin tuaj.

Hapi III
Evitoni perdorimin e makines nese eshte e mundur. Sa me shume levizje ne kembeju ndihmon te keni me shume rezistence dhe me shume fleksibilitet ne trupin tuaj.

Hapi IV
Ushtroni kembet dhe krahet ne menyre te vecante. Krahet me an e te pshengritjeve dhe ushtimeve te nryshme rrotulluese. Por nuk duhen harruar dhe sportet e ndryshme si basketboll, vollejboll etj. Ndersa per kembet mund te jene te shumta ushtrimet e aerobise te cilat mund t’ju ndihmojne. Gjithashtu per kembet jane te vlefshme dhe te gjitha llojet e sporteve, si futbolli, noti etj.

Hapi V
Beni cdo lloj ushtrimi por me njefare rregullsie dhe ngadalesie. Mos u prini te beni sa me shume ushtime, pasi do te jete nje stermundim per ju dhe dicka mese e pavlere. Organizmi juaj mund te mos jete ne gjendje te perballoje kete sterlodhje.

Hapi VI
Beni pushime. Muskujt rriten teksa ju pushoni dhe jo kur jeni duke u ushtruar.

Hapi VII
Flini gjume. Hormonet e trupit tuaj rriten nderkohe qe ju flini. Dhe jane pikerisht keto hormone te cilat bejene te mundur rritjen e muskujve. Duhen patjeter 8 ore gjume. Mos plotesimi i nje orari te tille mund t’ju sjelle crregullime ne trupin tuaj.

Hapi VIII
Pini sa me shume uje. Kjo gje eviton dehidratimin dhe mban ne forme muskujt. Pini mesatarisht 2 gota uje per cdo vakt ngrenie.

Hapi IX
Ushqimi.”Ushqehuni si nje kale, flini si nje femi, rrituni si nje qingj. Ushqimi qe duhet te perdorni nese doni te formoni muskuj duhet te jete mese i bollshem. Hani cfare t’ju dale perprara, pasi do te jene ushtrimet e tshumta qe do beni qe nuk do t’ju lene te shtoni ne peshe.

Niveli i vështirësisë
I Moderuar   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
roman
Para 5 muajsh  
  
Trup trekendesh
 
Mario
Para 6 muajsh  
  
Muskuj te forte
 
fatmir
Para 11 muajsh  
  
si te bej muskuj
 
Ronaldo kaziu
Para 12 muajsh  
  
Si te bej muskuj jashte palestres??
 
nisi
Para 13 muajsh  
  
shum mir
 
niku
Para 13 muajsh  
  
po shum bukur
 
OTRBOY
Para 16 muajsh  
  
Mos ju besoni kete ne qoft se jeni fillestar ne fitness duhet te niset me pesh te lehta
 
gjeniu
Para 19 muajsh  
  
un jam gjeniu a e dini sa bejn 5+276+133+5555
 
mariglen
Para 20 muajsh  
  
pas 6 un u bera rafsh fare nga trrupi
 
renis
Para 20 muajsh  
  
bera shurren ne brek
 
niku
Para 20 muajsh  
  
po
 
niku
Para 20 muajsh  
  
nje djalosh me rrinte por pash kte faqe dhe un e rra tani ai me ka frik tani sa ben cicin ne pantallona
 
niku
Para 20 muajsh  
  
provoje esht e vertet
 
niku
Para 20 muajsh  
  
kur un u stervita me solli forc te madhe
 
Joca
Para 21 muajsh  
  
Un shkoj qe 1muaj ne fitness...deshiroj te kem bark te rrafèsht edhe do kile ti hek?Me tregoni se cilat ushtrime jan te mira....kam provu me heret vetem me dieta ama ska rezultate
 
igli
Para 21 muajsh  
  
une nuk jam dakort qe kur je duke ushtruar mos bej pushim.
se nuk do ti jepje kohe muskulit te rritej dhe te formohej
 
Mariglen
Para 23 muajsh  
  
per 60 dit rresht dhe duke plotesuar keto kushte une tashme kam nje trup per nje moshe 15 vjecare...epabesueshmeee
 
ergi
Para 23 muajsh  
  
si mund te bejme muskuj
 
miratim
Para 24 muajsh  
  
si ti formoj krahet ti rris
 
jurgen
Para 25 muajsh  
  
jam jurgen selaj si mund te bej muskuj
 
donjet
Para 25 muajsh  
  
shum bukur
 
luan
Para 28 muajsh  
  
un mendoj se mundemi duke ber muskuj te barkut dhe pompa
 
Emri:ledio
Para 29 muajsh  
  
dua te esoj qe te bej palester qe te ve muskuj
 
arlind
Para 29 muajsh  
  
UN DUA TE JEM I fuqishum
 
arlind
Para 29 muajsh  
  
un dua te jem i fort
 
arlind
Para 29 muajsh  
  
un dua te kem musku
 
egzon
Para 32 muajsh  
  
dhe qfar keshillash me jepni ju kete deshiroj ta di
 
egzon
Para 32 muajsh  
  
un e adhuroj shum fitnesin dhe kam deshir qe te formoj shum muskuj ne trupin tim
 
egzon
Para 32 muajsh  
  
un e adhuroj shum fitnesin dhe kam deshir qe te formoj shum muskuj ne trupin tim
 
nano,
Para 34 muajsh  
  
Po n.q.s muskujt fillojne te te dhembin duhet the vazhdosh perseri ,
 
nano
Para 34 muajsh  
  
Po n.q.s muskujt fillojne te te dhembin duhet the vazhdosh perseri
 
fitness
Para 34 muajsh  
  
kush shkon ne fitness let ebon me qef edhe mos te ket naj smunje ne muskuj dhe mos te ngrit pesha shumm te renda
 
rrustem morina
Para 36 muajsh  
  
do e provojme
 
klajdi
Para 36 muajsh  
  
do ta provoj dhe do te shikojme nese do te jape rezultate
edhe nje gje moshe kjo gje mund te behet nga te gjitha moshat po apo jo
 
fatlum
Para 36 muajsh  
  
eshte shume e vertet faleminderit por nuk ben ta besh shum ushtrime ne mengjes pes minuta nxehmje ne mbasdite ushtrime 15 min ne mbremje pak shtes cdo dit keshtu sepse nese ben shum ushtrime te lodhen krahet dhe te dobsohen muskujt
 
bleonart
Para 41 muajsh  
  
E Vertet Asht Kur Ti Bojsh Kur Priton Nuk Munesh mi bon muskujt
 
2221112331
Para 41 muajsh  
  
a eshte e vertete kjo
 
leotrim
Para 41 muajsh  
  
kom ple tega jom tu qu 2 her ne dit e ne mengjes e ne mbramje mujkujt me jam zvilluar e po me kruen shum te falenderoj shum
 
Petrit
Para 42 muajsh  
  
Kom ble tega edhe jom tu qu 2 here ne ditje ne mengjes dhe ne mbremje te pakten 20 kg dhe me shpejtsi te madhe muskujt e dores me jan zhvilluar dhe me kruhen shum .. un mendoj se eshte nga zhvillimi
 
elvis
Para 43 muajsh  
  
kastrati
 
elvis
Para 43 muajsh  
  
kastrati
 
geri
Para 44 muajsh  
  
a esht e vertet qe nqoftese fillon palestren nk zgjatesh me?
 
valbona
Para 45 muajsh  
  
Une kam problem me muskuj kam dhimbje shpine gjoksi mjeku me tha se i kam muskut e ngushtur dhe shpina me behet kejt gruda qka te bej
 
aldo
Para 46 muajsh  
  
me keto keshilla jam kam arritur tani kam nje trup perfekt duke filluar deri nga marsi
 
emanuel
Para 48 muajsh  
  
si te bej nje trup pa palester
 
sandri
Para 51 muajsh  
  
dua nje trup te fort te drejt dhe me muskuj
 
xhulian
Para 53 muajsh  
  
dua nje trup te fort te drejt dhe me musku
 
xhulian
Para 53 muajsh  
  
dua nje trup te fort te drejt dhe me musku
 
KLEVI
Para 58 muajsh  
  
GFHSD
 
KLEVI
Para 58 muajsh  
  
DUAMUSKUJ
 
KLEVI
Para 58 muajsh  
  
DUA TE BEJ TRUP
 
KLEVI
Para 58 muajsh  
  
DUA TRUP TE BUKUR
 
xhuljano
Para 63 muajsh  
  
dua nje trup te fort te drejt dhe me muskuj
 
xhuljano
Para 63 muajsh  
  
dua nje trup te fort te drejt dhe me muskuj
 
xhuljano
Para 63 muajsh  
  
dua nje trup te fort te drejt dhe me muskuj
 
loading...
clubfmradio
Chez Moi

Na ndiqni
Shfleto artikuj te tjere per: MUSKUJ TRUPI
Postuar nga: Buffon
ikub #:
1007250013


Digitalb


UnionBank