Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te eliminoni erën e keqe te këmbeve dhe te këpucëve?
 
Shperndaje
ikub#: 1007260175
A keni dalluar ndonjëherë erën e keqe te këmbeve apo te këpucëve qe nga pjesa tjetër e dhomës?

 ere e kembeve

 

Do t’ju jap disa  ide se si te eliminoni  aroma te pakëndshme  qe  hunda juaj  te jete i gëzueshëm përsëri.

fig 1Hapi I
 Lani dhe thani komplet këmbët tuaja  çdo dite,   bëjeni  me scrab dhe përdorni  shtuf për te hequr  kallot dhe qelizat e vdekura.  Kur këmbët te jene te pastra  dhe te thata atëherë ju keni  elemininuar edhe bakteret  qe mund te shkaktojnë  erën e keqe.

 

 fig 2Hapi II
Pastroni gishtat e këmbeve pasi keni lare këmbët, siguroni qe te  pastroni mire gishtat ndërmjet tyre.  Pritni thonjtë  e këmbeve  sa me te shkurtër por qe te ndiheni  rehat.  Preja e thonjve te këmbeve  pasi te keni lare këmben i bën atë te bute dhe me te lehte për tu prere.

 

 

 

 

fig 3Hapi III
Tani qe shkaku i erës se keqe është gjetur, le te shkojmë tek këpucët.  Tani ju mund te mendoni  se këpucët qe mbajnë ere duhet hedhur. Ne fakt shume  këpuce mund te shpëtojnë  era e keqe.  Thani këpucët jashtë, kjo mund te behet ne disa mënyra.  Nxirri ne diell dhe lëreni  te thahen  ne  diell. Lëreni ata pranë një ngrohje apo  i fusni ne makinën tharëse dhe i thani aty.  Ju mund te blen tharëse komercial dhe ta instaloni ne mur.

 

 

 

fig 4Hapi IV
Ky është hapi magjik,  bëjeni ketë  çdo dite qe ju vishni këpucët  dhe  era e keqe do te iki përgjithmonë,.  Vishni çorape te pastra dhe  pudrosni pjese e brendshme te këpucëve, ne ketë mënyre ju i thoni lamtumire erës se keqe.  Provojeni nuk humbisni asgjë.
 Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: ERE KEMBA KEPUCE

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved