Si te jesh nje menaxher i suksesshem?
Ndodh qe shumica e menaxhereve te deshtojne qe ne fillim te karrieres se tyre dhe kjo si pasoje e moszbatimit te disa taktikave ne menyren e duhur…
Shperndaje
 
1
0
Instruksione

man workingSipas disa statistikave, rreth 80% e menaxhereve ne te gjithe boten kande deshtuar ne eksperiencat me bosat e tyre te rinj. Kjo do te thote se afersisht 1 milion menaxhere nuk ia dalin mbane te jene tamam te suksesshem. Mundohuni te mos jeni pjese e atij numri. Eshte koha te zhvilloni dijet tuaja dhe te mesoni se cfare duhet te beni per te qene menaxhere vertet te suksesshem.

Ndiqni keto keshilla te cilat do t’ju ndihmojne vertet shume ne punen tuaj:

Duhet te jeni vetvetja. Mund te duket si dicka ironike por eshte vertet e pamundur qe te jeni menaxhere te suksesshem ne qofte se nderroni karakterin apo sjelljen tuaj. Edhe nese jeni nje adhurues i qejfit, vazhdoni te jeni i tille kur te jeni ne krye te disa njerezve. Nuk ju ben aspak qesharake dhe figura juaj nuk ulet, thjesht duke qene i tille, ju do ndiheni me rehatshem, pasi nuk do t’ju duhet te shtireni per te bere dicka.
Degjoni. Si menaxher ju duhet te dini te jepni urdhra dhe te flisni sa me shume. Por te degjoni sa me shume do te thote qe do ta kuptoni me mire nje situate dhe te jepni zgjidhjen e duhur kur t’ju kerkohet. Degjoni te gjithe, nga shefi e deri tek punetoret tuaj.

Mundohu te jeni nje shembull per te tjeret. Femijet mesojne shume gjera ne jete duke ndjekur figura te ndryshme. Te njejten gje do te bejne dhe punetoret tuaj. Nese jepni vertet pershtypjen e nje menaxheri perfekt, puna juaj do te jete me e lehte. Fitoni respekt dhe do te jeni nje menaxher shembull.

Behuni mbeshtetes. Si menaxher, ju duhet te jeni te afte te nxirrni nga grupi me te miren e tij. Pr ate dini te motivoni kedo qe ju rrethon. Te jeni mbeshtetes ne nje grup do t’ju jape mundsine te kuptoni gjerat positive dhe negative te cdo anetari te grupit.

Jini sa me inteligjente. Kjo do t’ju ndihmoje te jeni sa me creative dhe sa me i situates. Ky eshte celesi per te qene nje menaxher mese i zoti.

Kini durim. Te beheni nje menazher ideal dhe i suksesshem kerkon shume kohe. Te keni durim do t’ju ndihmoje te komunikoni dhe te mesoni sa me shume gjera me kalimin e kohes. Ne qofte se zoteroni keto karakteristika jeni nje hap larg suksesit te garantuar.

Niveli i vështirësisë
I Moderuar   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
renaldo
Para 15 muajsh  
  
renaldo.kordalli@yahoo.com
 
saleo
Para 16 muajsh  
  
saleo
 
lavdie
Para 18 muajsh  
  
Te jesh nje Menaxher i suksesshem duhet te jesh i drejt, i shoqerueshem, i kujdesshem me puntoret, te krijosh mjete dhe te kontrollosh ate objekt si nje Menaxher se si te tjeret i perfundojn detytrat qe ti i udheheq.
 
Node
Para 19 muajsh  
  
Punoj me nje Restaurant ne te cilin ka shum qarkullim .. Mendimi im eshte se aty ku ka pun eshte shum ma leht te udhhiqet , por per mendimin tim mendoj se nje menaxher i sukseshem eshte ai qe e kthen nje restaurant qe nuk ka qarkullim fare te madh ne qarkullim te madh ...
 
Nela89
Para 41 muajsh  
  
Shume e vertete! Gjithmone kam patur nje mendim te tille. Keshilla te vlefshme
 
Rrahman
Para 57 muajsh  
  
Pershendetje
 
EvzurumLu
Para 70 muajsh  
  
 
Wilczewskid
Para 70 muajsh  
  
 
BoomThundaaa
Para 70 muajsh  
  
 
anoukah
Para 70 muajsh  
  
 
jensen541r
Para 70 muajsh  
  
 
fotipyzfea
Para 70 muajsh  
  
 
Cayle
Para 70 muajsh  
  
 
Cayle
Para 70 muajsh  
  
Action rqeeuirs knowledge, and now I can act!
 
mirjeta
Para 77 muajsh  
  
nje menaxher i sukseshem duhet te kete atefesi qe per qfardo situate je jete i gatshem te zgjidhe probleme
 
loading...
clubfmradio
Chez Moi

Na ndiqni
Shfleto artikuj te tjere per: MENAXHER
Postuar nga: Buffon
ikub #:
1007270085


Digitalb


UnionBank