Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te veshim nje femije ne dimer?
 
Shperndaje
ikub#: 1007280115
Stina e dimrit eshte mjaft e veshtire per t'u perballuar nga femijet. Prandaj, ne duhet te jemi te kujdesshem dhe t'i veshim ato ne menyren me te mire, per t'i ruajtur nga te ftohtet

babyMe poshte kemi disa hapa qe duhet te zbatojme per veshjen e nje femije:

Hapi I
Monitoroni motin. Kete mund ta beni duket pare TV ose duket degjuar ne radio parashikimin e motit. Eshte vertet e rendesishme te jeni ne dijeni te motit qe do te vije ne menyre qe te pergatisni aktivitetet qe femija juaj mund te beje.

Hapi II
Stina e dimrit eshte gjithmone shume e ftohre. Per kete arsye ne na duhen shume veshje per t'i siguruar femijes sone ngrohtesine per te cilen ai ka nevoje.

Hapi III
Pergatisni veshje ne mode. Nuk eshte ceshtja qe ju thjesht te merrni rroba qe mund te keni ne garderobe dhe t'ia jepni femijes suaj t'i veshe. Duhet te blini gjera te reja dhe me kombinime nga me te ndryshmet ne menyre qe femija juaj te ndihet rehat.

Hapi IV
Zgjidhni materialin me te pershtatshem per keto veshje. Me te frytshmet jane veshje te leshta, prej kadifeje dhe fanellate. Gjithashtu mund te perdoret dhe pambuku.

Hapi V
Kombinoni mire keto rroba me nje kapele. Disa femije nuk mund te ndihen rehat ne venien e nje kapeleje ose te dickaje tjeter per te mbuluar koken. Por ju duhet te insistoni per kete gje, pasi kapelja siguron mbrojtje dhe ben qe temperatura e femijes te jete e rregulluar.

Hapi VI
Beni pjese te kesaj veshjeje mbrojtese dorezat. Menyra me e mire per te mbajtur duart ngrohte eshte perdorimi i tyre.

Hapi VII
Blini per femijen tuaj xhaketa dhe triko te trasha por qe njekohesisht te jene dhe te modes. Gjithashtu duhet te siguroheni qe te blini dicka qe nuk e pengon femijen tuaj te levize. Ai duhet te jete sa me i lirshem dhe mos te hase pengesa gjate kohes qe luan me shoket e shoqet.Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: DIMRI FEMIJE

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved