Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te gatuajme qofte me gjize dhe salce domatesh ?
 
Shperndaje
ikub#: 1009020035
Receta per te gatuar qofte me gjize dhe domate.

f.0829000527364_m

Përbërësit për rreth 25 qofte:

* 350gr gjize dele (në pamundësi të saj mund të përdorim gjizë lope)
* 140gr tul buke
* 2 vezë
* 1 thelb hudhër
* 100gr kaçkavall të grirë
* 1 lugë të vogël majdanoz
* piper
* kripë

Për salcën: 750ml salcë domatesh ? 5 lugë vaj ulliri ? 1 thelb hudhër ? kripë.

Përgatitja:

Thërrmojmë 140gr bukë me duar ose me ndihmën e një mikseri, e vendosim në një tas të thellë bashkë me gjizën e deles, vezët, thelbin e hudhrës së shtypur, djathin kaçkavall të grirë, majdanozin dhe pak piper. I përziejmë të gjithë këta përbërës bashkë derisa të formohet një masë e butë, por e lidhur, më pas e provojmë për kripë dhe i shtojmë aq sa nevojitet. Gjithashtu kjo recetë mund të shërbej edhe si një salcë e shijshme për të shoqëruar makaronat./telegrafi/Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: DOMATE

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved