Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te heqim pikat e zeza?
 
Shperndaje
ikub#: 1010060032
Perzjeni ne sasi te barabarta sode buke dhe uje dhe perhapeni ne fytyre duke e ferkuar per 2-3 minuta. Me pas shplajeni fytyren me uje te vaket.

maschere-fai-da-te

Perpara se te pergatisni maska ne kushte shtepie, percaktoni llojin e lekures se fytyres.

Per lekure te thate (e rrjedhimisht shfaqje rrudhash):

Perzieni nje te verdhe veze me nje luge kos dhe nje luge mjalt derisa te krijoni nje perberje te bute. Shperndajeni neper fytyre dhe lijeni te veproje per afro 10-15 min para se ta shplani fytyren me uje te vaket.

Per lekure te yndyrshme:

Perzieni nje banane te shtypur me nje luge kos dhe pak leng limoni. Shperndajeni neper fytyre dhe lijeni te veproje per 10-15 min para se ta shplani fytyren me uje te vaket.Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: LEKURA

loading...


herolinda   Para 29 muajsh     
a mund te me tregoni sa ta perdorim kete mask ju lutem me tregoni
tina   Para 46 muajsh     
a ka me ble naj sen mmi hek pikat e zeza edhe nese po tregoma emrin
tina   Para 46 muajsh     
a ka me ble ndonje senn per mi hek pikat dhe tregoma emrin
besa   Para 54 muajsh     
besoni shej ne fytyr nuk kam
qlirim   Para 61 muajsh     
une kam pika te zeza dhe puqrra ne fytyre deshta te pys si mund ti heq ato
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved