Si te heqim pikat e zeza?
Perzjeni ne sasi te barabarta sode buke dhe uje dhe perhapeni ne fytyre duke e ferkuar per 2-3 minuta. Me pas shplajeni fytyren me uje te vaket.
Shperndaje
 
1
0
Instruksione

maschere-fai-da-te

Perpara se te pergatisni maska ne kushte shtepie, percaktoni llojin e lekures se fytyres.

Per lekure te thate (e rrjedhimisht shfaqje rrudhash):

Perzieni nje te verdhe veze me nje luge kos dhe nje luge mjalt derisa te krijoni nje perberje te bute. Shperndajeni neper fytyre dhe lijeni te veproje per afro 10-15 min para se ta shplani fytyren me uje te vaket.

Per lekure te yndyrshme:

Perzieni nje banane te shtypur me nje luge kos dhe pak leng limoni. Shperndajeni neper fytyre dhe lijeni te veproje per 10-15 min para se ta shplani fytyren me uje te vaket.

Niveli i vështirësisë
Mesatar   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
herolinda
Para 22 muajsh  
  
a mund te me tregoni sa ta perdorim kete mask ju lutem me tregoni
 
tina
Para 39 muajsh  
  
a ka me ble naj sen mmi hek pikat e zeza edhe nese po tregoma emrin
 
tina
Para 39 muajsh  
  
a ka me ble ndonje senn per mi hek pikat dhe tregoma emrin
 
besa
Para 47 muajsh  
  
besoni shej ne fytyr nuk kam
 
qlirim
Para 54 muajsh  
  
une kam pika te zeza dhe puqrra ne fytyre deshta te pys si mund ti heq ato
 

Na ndiqni

Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
LEKURA
1010060032

Reklame
Raiffeisen


Reklame
inTV