1 0
 
Si te heqim pikat e zeza?
Perzjeni ne sasi te barabarta sode buke dhe uje dhe perhapeni ne fytyre duke e ferkuar per 2-3 minuta. Me pas shplajeni fytyren me uje te vaket.
Instruksione

maschere-fai-da-te

Perpara se te pergatisni maska ne kushte shtepie, percaktoni llojin e lekures se fytyres.

Per lekure te thate (e rrjedhimisht shfaqje rrudhash):

Perzieni nje te verdhe veze me nje luge kos dhe nje luge mjalt derisa te krijoni nje perberje te bute. Shperndajeni neper fytyre dhe lijeni te veproje per afro 10-15 min para se ta shplani fytyren me uje te vaket.

Per lekure te yndyrshme:

Perzieni nje banane te shtypur me nje luge kos dhe pak leng limoni. Shperndajeni neper fytyre dhe lijeni te veproje per 10-15 min para se ta shplani fytyren me uje te vaket.a.k
Niveli i Veshtiresise: E paspecifikuar


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
tina
Para 17 muajsh  
  
a ka me ble naj sen mmi hek pikat e zeza edhe nese po tregoma emrin
 
tina
Para 17 muajsh  
  
a ka me ble ndonje senn per mi hek pikat dhe tregoma emrin
 
besa
Para 25 muajsh  
  
besoni shej ne fytyr nuk kam
 
qlirim
Para 32 muajsh  
  
une kam pika te zeza dhe puqrra ne fytyre deshta te pys si mund ti heq ato
 Na ndiqni

Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
LEKURA
1010060032


Argetohu Gjej
ebuy
Jeta e perditshme Te nevojshme


Reklame


Reklame
Hako_0317
Reklame
spitaliamerikan


Reklame
Euromedica_120x300