0 0
169
 

Si te mbetesh dhe mos te mbetesh shtatzene?

nga aleda

Me shume se gjysma e grave ne moshen e riprodhinit nuk jante te sigurta se ne cilat dite te muajit jane me pjellore dhe 98% e tyre nuk e dine sa dite zgjat kjo periudhe. Ne pjellorine e nje femre ndikojne faktore te ndryshem. Kryesorja eshte mosha, por gjithashtu edhe stresi, luhatjet e peshes ose infeksionet vaginale.

Instruksione
Niveli i Veshtiresise: I Veshtire

ShtatzaniDuhet ta njohesh trupin tend

"Une njoh mekanizmin e pergjithshem te prodhimit, por jo detajet, thote nje 31 vjecare. Me kane mesuar dicka ne shkolle dhe me pas kam folur me gjinekologun, sepse ndonjehere kam pasur frike. E verteta eshte se kam dyshime per shume gjera." Kjo ndodh sepse shume gra mendojne se informacioni eshte i parendesishem, deri ne momentin kur jane gati per tu bere nena. Me shpikjen e pilulave kontraceptive dhe me mundesine per te perdorur pilulen e dites se neserme, shume gra u krijohet bindja qe ciklet mund te manipulohen dhe gabimet mund te ndreqen, por kjo injorance ose mungese kujdesi ndaj trupit nuk ndodh vetem per fajin tone.

 

Fol hapur me gjinekologun

Ndonjehere, mjeket nuk jane shume te qarte. Kur Suzana, 29 vjece e kishte pyetur gjinekologun e saj pse sekrecionet e saj vaginale ndryshonin, ai ishte pergjigjur se kjo gje eshte normale, por pa ia shpjeguar shkaqet. Ne te vertete, shpjegimi eshte shume i thjeshte. Sekrecionet ndryshojne ne varesi te ovulimit. Eshte e vertete qe infermieret dhe doktoret mund te jene shume te zene per shkak te pacienteve te shumte, por nga ana tjeter, gjithekush ka te drejte te kerkoje informacionin qe i nevojitet, edhe pse disa mjeke mendojne se pacientet e perdorin kete informacion ne menyre te papergjegjshme. Per shembull, nje vajze e re qe e di qe eshte gati duke e filluar cuklin, mund te kryeje marredhenie seksuale te pambrojtura dhe ky eshte nje gabim. Metoda sipas se ciles ndjek ditet e ciklit per te vleresuar mundesine per te ngelur shtatzene, eshte pergjegjese per shume shtatzani te padeshiruara. Mesazhi eshte i qarte: Nuk duhet te rrezikosh te kryesh marredhenie seksulae pa perdorur nje metode kontraceptive. Kohet e fundit mjeket kane filluar te tregojne skeptike persa i perket perdorimit te pilulave te dites se neserme. Ka shume vajza te reja qe nuk e vrasin mendjen per kontraceptivet dhe i perdorin keto pilula ne menyre te pakujdesshme. Nuk duhet harruar se keto pilula permbajne nje sasi te madhe hormonesh duke shkaktuar keshtu vonesa ne cikel, si dhe hemoragji jashte periudhes se ciklit. Per kete arsye, keto pilula nuk duhen perdorur vend e pa vend, por vetem ne raste te vecanta. Kur njeh kohen dhe karakteristikat e ciklit tend, kur mund te ngelesh shtatzene, mund te arrish te zbulosh anomalite dhe te mbash nen kontroll problemet qe mund te lindin.

 

Kujdesu per pjellorine tende!

Nese merr informacionin e duhur, mund te dish sa zgjat cikli yt dhe ne cilat dite ovulon ti, gje kjo shume e rendesishme kur deshiiron te besh nje femije. Keshtu, mund te mbrosh edhe shendetin tend riprodhues. Kur ovulon, eshte normale qe te ndjesh dhimbje barku ne gjysmen e pare te ciklit mestrual, te kesh sekresione te tejdukshme dhe viskoze, qe jane mukoza qe prodhon qafa e mitres, te ndjesh nje shtim te epshit dhe te vesh re nje zbukurim te lekures ne pergjithesi. Perfundimisht, kur njeh veten, do te mund te jetosh me mire tani dhe ne te ardhmen.

 

Cfare duhet te dish qe te mos mbetesh shtatzene?

 

Kur je pak a shuem pjellore

Teknikisht, ngjizja mund te behet brenda 12-24 oreve te jetes se nje veze te pjekur, duke qene kjo dita qe ovulon dhe dita me pjellorine me te madhe. Meqe cikli yt mund te ndryshoje, konsideroje diten qe ovulon plus dy dite me pare dhe dy dite me vone (gjithesej per pese dite) si periudhen me te mundshme per te ngelur shtatzene.

Me nje fjale ovulon 14 dite para se te te vijne menstruacionet, thene ndryshe, ne mes te dy menstruacioneve (zakonisht periudha mes dy mestruacioneve eshte 28 dite). Megjithate s'eshte e thene me siguri te plote se mund te mbetesh shtatzene vetem ne pese ditet rreth kohes se ovulimit. Gjithashtu je pjellore tre dite para ketij intervali, sepse spermatozoidet mund te mbijetojne ne trupin tend per disa dite. 

Kur je me pak pjellore? Pergjithesisht, ka me pak rrezik shtatzanie ne 10 ditet para ciklit tend dhe ne javen ose kohen qe zgjasin menstruacionet.

 

Si mund ta zbulosh kur ovulon?

Dy deri ne kater dite para ovulimit, shtohet mukoza qe leshon qafa e mitres, e cila mund te kete konsistencen e te bardhes se vezes. Pasi ke ovuluar dhe pasi veza eshte prishur ose eshte pllenuar nga spermatozoidi, mukoza e qafes se mitres mund te trashet, megjithese eshte normale qe te mos e vesh re. Pista te tjera: Mund te ndjesh nje dhimbje te lehte ne nje nga vezoret, qe shkaktohet kur veza po pergatitet per tu shkeputur dhe mund te vesh re edhe shtimin e epshit. Trupi femeror pergatitet per te qene me joshes per meshkujt gje qe ndodh edhe tek kafshet. Nje studim tregon se grate jane me te prirura per te pasur marredhenie seksuale gjate diteve pjellore, sesa ato jopjellore. Keshtu, kujdes nese je duke lare dhembet ne banjo dhe mendon: "Sa e bukur jam bere sot!". Edhe nese nuk ke pasur menstruacione, mund te mbetesh shtatzane. Nese cikli yt eshte i c'rregullt, sepse je nen peshe ose e ke vete ciklin keshtu, duhet te perdoresh kontracepitivet sepse mund te ovulosh ne cdo moment. 


Cfare duhet te dish qe te mbetesh shtatzene?

 

Kur te kryeni marredhenie seksuale

Shume cifte mendojne se nese kryejne cdo dite marredhenie seksuale, eshte e sigurte qe femra mund te mbetet shtatzane, por mund te jesh duke cuar kot gjithe perpjekjet e tua? Pse? Burrave noramlisht u nevojitet 36-48 ore per te prodhuar nje sasi te mjaftueshme te spermes, keshtu qe te kryesh marredhenie seksuale cdo dite do te thote qe partneri yt te mos kete sperme te mjaftueshme gjate diteve te tua me pjellore. Per te parandaluar kete, doktoret keshillojne qe marredheniet seksuale te kryen nje dite po, nje dite jo gjate diteve qe je me pjellore.

 

Sa kohe mund te vonoje?

Ne cfaredolloj muaji, mundesite per te mbetur shtatzene jane nga 10-15% per nje burre dhe nje grua, te dy me te vegjel se 35 vjec dhe te shendetshem. Pas nje viti perpjekjesh, 88% e ketyre cifteve konceptojne nje femije, ndersa pas dy vitesh, 95%. Sipas te dhenave, nje cifti ne te 30-at do t'i duhen 6-muaj per te ngjizur nje femije, ndersa nje cifti ne te 35-at, rreth 9-muaj.

 

Beni jete te shendetshme

Pakeso sasine e alkoolit dhe te kafeines qe konsumon. Nese e pi duhanin, lere ate. Eshte treguar se substancat kimike te cigares nderhyjne ne prodhimin e estrogjenit, hormon i domosdoshem qe veza te piqet ne menyre korrekte dhe mitra te krijoje ambientin e pershtatshem per pritjen e vezes se pllenuar. Grate qe pine duhanin kane edhe 50% me shume mundesi per te pesuar abort.

Pesha eshte nje tjeter faktor qe ndikon. Nuk eshte shume e dobishme te jesh shume e dobet ose ne mbipeshe. Te dyja jane situata ekstreme qe mund te demtojne nivelin e hormonove dhe ciklin.

Mosha ka rendesi? Po citojme statitistikat: Edhe pse kemi degjuar te flitet per bebet e lindura nga grate 50-vjecare ose me shume, e verteta eshte se niveli i pjellorise te gruaja fillon te zvogelohet mbi te 35-at. Nese do te mbetesh shtatzene ne menyre natyrale, mjeket rekomandojne ta planifikoni shtatzanine e pare para te 35-ve dhe te fundit ne te 39-at. Ne moshen 40 vjecare cilesia e vezeve fillon te zvogelohet me 50% ne krahasim me ate qe ishte ne moshen 30-vjecare. Nuk ka ndonje pozicion seksual magjik. Nese ke degjuar te thone se eshte mire te vesh jasteke nen te ndenjurat per te nduhmuar spermen te shkoje ne vendin e duhur...harrojeni. Kur sperma del nga mashkulli, ajo vjen ne qafen e mitres ne menyre te menjehershme dhe spermatozoidet ta gjejne rrugen e tyre edhe sikur te jesh ulur apo e shtrire.


Çfare ju duhet

Informacion i duhur.

Keshilla dhe Kujdes!

Nese merr informacionin e duhur, mund te dish sa zgjat cikli yt dhe ne cilat dite ovulon ti, gje kjo shume e rendesishme kur deshiiron te besh nje femije. Keshtu, mund te mbrosh edhe shendetin tend riprodhues.living


Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: aleda
ikub #:
 169 1010140128

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
ina
Para 45 ditesh  
  
Doktor ca esh kjo faqe kur spergjigjeni
     
Gona
Para 2 muajsh  
  
Pershendetje doktor deshta te bej nje pyetje me daten 23.10.2014 kisha periodat dhe kisha deshir qe te krijonim nje fryt edhe kemi provuar thuja cdo te dyten dit qe une me mbet shtatzan, e diqysh jam ndje ma ndryshe kam pas temperatur trupore kam ba 4 teste dy te parat me kan dal pozitiv ndersa i 2 tjert me kan dal negativ...e dje me daten 22.11.2014 me kum pas si lloj periodav por veq do pika dhe me jan ndal mandej edhe sot kisha disa pika dhe tash me jan ndal krejt a ban me dit se cka eshte ne pyetje jam shtatzan apo jo?
+1     
arev
Para 3 muajsh  
  
kur kryen mardhenie eshte normale qe sperma de dale jasht
+5     
driton
Para 5 muajsh  
  
pershendetje doktor ne qoft se ben mardhenje ne prapanic dhe spermen e fut mbrenda a ngel shtatzene vajza ?
+15     
altin ukshini
Para 6 muajsh  
  
Mrb...

a eshte problem te nje mashkull qe mos ket zhvillim te njeres prej boleve..a mund te jet problem kjo gje tek gruaja per ta len shtatzan...?
+0     
Susan
Para 7 muajsh  
  
Mijn naam is Susan van Nederland, ik nooit geloven in ban totdat ik contact opgenomen met deze grote man van geest genaamd DR IREDIA. Ik en mijn man zijn drie jaar getrouwd en we hadden een jongetje. Voordat we trouwden we gedateerd voor twee jaar en we houden zoveel van elkaar. Maar ik heb nooit geweten dat hij een affaire had met een van mijn beste vriend en ze zijn zien elkaar ongeveer vier maanden. Op een dag kwam mijn man thuis en verwek een onnodige ruzie met mij en we hadden een ruzie, zodat hij dreigen om het huis, dat hij de volgende dag te leven en hij liet mij en de jongen om bij mijn zogenaamde vriend, dus in de loop van mijn ellende was ik het lezen van enkele pagina's op het internet over hoe je weer een verloren man, toen zag ik een getuigenis van Jessica over hoe DR IREDIA helpen haar ex vriendje terug te krijgen, dus ik ook contact opgenomen met de DR via de e-mailadres dat door Jessica en hij vertelde me dat mijn vriend een spreuk op mijn man dat maakte hem voor mij en het kind verlaten om bij haar te zijn. Om het verhaal kort te maken, DR IREDIA vertelde me ook wat ik moet doen wat ik deed en mijn vriend haatte mijn man zo veel dat ze nooit wilde hem weer te zien en na drie dagen kwam mijn man terug naar mij bedelen om mijn vergiffenis. Vandaag ben weer gelukkig met mijn man. We zijn gelukkig samen met onze kinderen wonen. Als u een probleem als dit kun je hem mailen via dit adres drirediaherbalhome@gmail.com en je kunt op hem rekenen voor een grote hulp.
+1     
Susan
Para 7 muajsh  
  
Mijn naam is Susan van Nederland, ik nooit geloven in ban totdat ik contact opgenomen met deze grote man van geest genaamd DR IREDIA. Ik en mijn man zijn drie jaar getrouwd en we hadden een jongetje. Voordat we trouwden we gedateerd voor twee jaar en we houden zoveel van elkaar. Maar ik heb nooit geweten dat hij een affaire had met een van mijn beste vriend en ze zijn zien elkaar ongeveer vier maanden. Op een dag kwam mijn man thuis en verwek een onnodige ruzie met mij en we hadden een ruzie, zodat hij dreigen om het huis, dat hij de volgende dag te leven en hij liet mij en de jongen om bij mijn zogenaamde vriend, dus in de loop van mijn ellende was ik het lezen van enkele pagina's op het internet over hoe je weer een verloren man, toen zag ik een getuigenis van Jessica over hoe DR IREDIA helpen haar ex vriendje terug te krijgen, dus ik ook contact opgenomen met de DR via de e-mailadres dat door Jessica en hij vertelde me dat mijn vriend een spreuk op mijn man dat maakte hem voor mij en het kind verlaten om bij haar te zijn. Om het verhaal kort te maken, DR IREDIA vertelde me ook wat ik moet doen wat ik deed en mijn vriend haatte mijn man zo veel dat ze nooit wilde hem weer te zien en na drie dagen kwam mijn man terug naar mij bedelen om mijn vergiffenis. Vandaag ben weer gelukkig met mijn man. We zijn gelukkig samen met onze kinderen wonen. Als u een probleem als dit kun je hem mailen via dit adres drirediaherbalhome@gmail.com en je kunt op hem rekenen voor een grote hulp.
-1     
albulena
Para 7 muajsh  
  
Ju lutem doktor me jepni nje pergjigje dr.gj.afrimi ju lutem i nderuar
+4     
albulena
Para 7 muajsh  
  
Amund te mbetesh shtatzen pa ipatur menstruacionet ju lutem me tregoni nuk ikam patur tash nepermjet nje terapije me vin po amund te mbes shtatzen kam deshir ju lutem me tregoni
+3     
Arta
Para 12 muajsh  
  
Une jam nan e tri vajuav kam deshir me pas ne Djal Por 8 muaj me rrall nuk jam tu rujt edhe nuk jam tu Met shtatzan si asht e mundur kjo
+2     
Lendita Rahimi
Para 12 muajsh  
  
Pershendetje nena te nderuara un quhem Lendita Rahimi nga Tetova jam e martiuar qe 12 vite po fal ndihmen e zotit dhe gjinekologe Bullgare e
cila me ndihmoi me nji qaj i cili Caj quhet FEMINAL caj per probleme gjinekologjike faleminderoja barnatoren Shendi Pharm ne Kumanove qe aty e porosita kam bere shum tarapi dhe kam pasur 5 aborte por nuk mundesha te mbetem shtatzane por me ndihmen e zotit ja kam femijen 1 vit,ju lutem nena te nderuara ju mund ta porositni cajin ne tel +389 31 421 181,ose 00389 31 421 181 shendi pharm Kumanove Pronar Armend Iljazi.
+2     
Lendita Rahimi
Para 12 muajsh  
  
Pershendetje nena te nderuara un quhem Lendita Rahimi nga Tetova jam e martiuar qe 12 vite po fal ndihmen e zotit dhe gjinekologe Bullgare e
cila me ndihmoi me nji qaj i cili Caj quhet FEMINAL caj per probleme gjinekologjike faleminderoja barnatoren Shendi Pharm ne Kumanove qe aty e porosita kam bere shum tarapi dhe kam pasur 5 aborte por nuk mundesha te mbetem shtatzane por me ndihmen e zotit ja kam femijen 1 vit,ju lutem nena te nderuara ju mund ta porositni cajin ne tel +389 31 421 181,ose 00389 31 421 181 shendi pharm Kumanove Pronar Armend Iljazi.
     
luli
Para 13 muajsh  
  
me dergoni msn ne imel dhe bisedojm flm luli-musa@hotmail.de
     
luli
Para 13 muajsh  
  
nese nuk mundesh me mbet shtatzene at her me shkruaj dhe dotju tregoj formen proven merne imelen dhe kontaktojm luli-musa@hotmail.de flm ju mirpresum
+1     
like
Para 13 muajsh  
  
jam e martuar qe 1 vit kurse efejuar 3 vite kam nejt kur qe 1vit nuk pomudem me mbet shtazan kurse burrin ekam jasht shtetit 2 her vit vjen po nuk pomudem mebet kurse ciklin ekom gjdo 20 dit ju lutem edua ni pergjigjje
+3     
Shirla
Para 14 muajsh  
  
Pershenetje! Une kam 6 muaj qe dua te ngel shtatzane, po esht e pamundur. Menstruacionet I kam pase gjithmone ne rregull, por 3 muajt e fundit me Jane c'rregullua, nje muaj me erdh nje jave para dates, muajn tjeter dy dite pas dates, ndersa kete muaj me Kane ardh vec pak 10 dit para po e bera testin dhe me doli negativ, pastaj prap pak pas dy ditesh. Po a ka mundesi te jem shtatzene. Data qe te me vijne ka edh dy dite. Nese ke mundesi me kthe pergjigje. Klm
+8     
Bana
Para 15 muajsh  
  
Nuk po muj me mbet shtatzan qe ni 1 vjet qet muajin e fundit teotor ekum hetu spermwn kur mu ka derdh mrena ushku spo di ajom shtatzen ajo mitren e kom 7cm aeshte nermal ajo ju lutna dr kthema pergjigjen ne qet add lumi_bana@live.de me dhem funi ibarkut ndina. E lodhur shum nuk mu rrieht nshpi kom urin te shpesh me vjen te vjell nuk muj ja ndi eren e ushqimit nuk mu hahet buka kajhere me merren met mestracionet nuk ikom me rregull her me vin me23 her me 18 gjithqysh
+3     
enxhi
Para 15 muajsh  
  
pershendetje jam 19 vjec dhe jam e martuar . me bashkeshortin kemi deshir te bejme nje femije kemi 2 dit qe nuk mbrohemi a mund te ngjizet femija shpejt apo duhet provuar gjithmon dhe mbas sa ditesh mund te bej nje test flm...
+9     
Sindi
Para 15 muajsh  
  
Pershendetje jam 23 -vjece do deshiroja te mbetem shtatzane , ciklin e kam te rregullt 28 dite - nganjeher 32 dite.Kemi kryer marredhenie 3 muajt e fundit te pa mbrojtur por asnje rezultat ,kam qendruar dhe shtrire per 30 min , kam pasur dhimbje barku disa dite . Ju lutem a mund te me tregoni si te veproj apo nuk ka asgje per tu shqetesuar , sa muaj mund te vonoj ngjizja per nje femije per moshen 23 -24 vj ... Ju lutem me ktheni pergjigje .Faleminderit
+6     
ela
Para 16 muajsh  
  
doja tju beja nje pyetje shpresoj te me pergjigjeni..un kam te fejuarin duke ber kimioterapi...lejohen mardheniet seksuale gjat kohes qe ai ben pushimin mbas seancave te kimios ..kimion e ben cdo 21 dit dhe nje seanc e ka 5ditore.dua te di cfare faktoresh negativ ka tek ai dhe une....
+1     
Linda
Para 17 muajsh  
  
Pershendetje.Ka 1 muaj qe deshiroj te mbetem shtatzane,Kam cikel te rregullt 28 dite dhe mardhenie kam kryer ne diten 16 mbas ciklit,mirepo me ka ardhur cikli kete muaj 2 dite pa i mbushur 28 dite.Nuk kam ndonje shenje sic jane te vjellat,po vetem me dhemb barku ne anesore.A ka mundesi te jem shtatzene edhe pse me ka ardhur apo ndoshta mund te jete ndonje shenje aborti ardhja e ciklit para kohe.Ju lutem me tregoni si te veproj.Kam 1 djale 3 vjec,kam mbetur menjehere shtatzene dhe kam pasur nje shtatzani shume te mire,pres me padurim pergjigjen tuaj,Faliminderit
+3     
linda
Para 17 muajsh  
  
prsh jam 28 vjece kam 9 vjet martes kam bere 6 invitro kam pas di aborte dhe me pas nuk kam ngel shtatzene mjeket me thujn qe krejt mir jam cka mund te kem problem si mbas jush i nderuar doktor ju lutem me ktheni pergjigjen
+6     
aulona
Para 18 muajsh  
  
doktor jam 25 vjece dhe ja e martuar qe 1 vit un dhe bej madhenje me burrin 1dit po 1dit jo por aj kur ma shtin mu une kam shum dhimt dhe sperma e ime eshte ngjyr kaltert kam bisedar me mjek po nuk me kan then qe kam ndonje gje te keqe
+7     
dogg
Para 19 muajsh  
  
jom 13 wjeqar spo di mu derdh a bon mem kallxu najkush
+1     
dogg
Para 19 muajsh  
  
jom 13 wjeqar spo di mu derdh a bon mem kallxu najkush
+2     
genti
Para 19 muajsh  
  
hey ckemi qiva njonen dje u prisha njeher ne plazh pastaj vendosem ta benim ne dare mirpo e qiva njeher kur e qiva per se dyti mu ca prezevativi e ia derdha mbrenda pak a ngel ajo shtazan edhe pse i thash te lahet mir ca duhet te bej ajo qe mos ngel
+6     
besniki
Para 19 muajsh  
  
pershednetje besniki jam nje djal 31 vjeqar nes e ka ndonje femer qenuk mbetet shtatzan tergom serjozisht kjoe sht gje normale jeni te interesume urnoni jam nje djal sehskan i gjat 183 dhe kam penisin 21cm ne s ejeni te interesume q eadd ime skypes dhe kontaktojmi
besiii kas
-1     
besniki
Para 19 muajsh  
  
persehdnetje jam besniki 31 vjeqar ekam 1 femere pr nuk jam i knaqur me ta s e un kam penisine madh 21cm dhe kam dehsir qete mbaroja deri ne fudn dhe nuk duro dot sitja beja tergom nje pergjegjje nga ju ne se ke dehsir qete kontaktoni me mua mere add skypes
besiii kas
-2     
besi
Para 20 muajsh  
  
peshendetje nga australia kerkoj ndihm urgjent nese 1 mashkull krzen mardhenje seksuale me 1femer per her te par ,pra tja humb virgjinitetin po kete dit pa dijeni ka lshuar spermen ne vagin a mund te ngelet shtatyen qfar mendoni_ Duam pergjigje tshpejt
+4     
Yllka
Para 20 muajsh  
  
Jam yllka nga pr...deshta me te pyt jam shtatzane 6 javsh po kam nje problem gjat mardhanjev me burrin nuk kemi ndjenja a asht normale flm per mirkuptim
-1     
arba
Para 21 muajsh  
  
jam ne moshen 40 vjec kam 1 vit martuar s po ngelem shtatezene si te veproj
+15     
albana
Para 21 muajsh  
  
Pershndetje desha tjua bej do pytje jam 30 vjeqare qe 2 vite jam e martuar por nuk kam fat te mbetem shtatzen kur boj mardhenje nuk kam kurfar knaqsie a ndikon kjo te mos mbetem shtatzen edhe kur bej mardhenje me del e gjith sperma jasht kot futi jastek perfundi e tera me del jasht a esht kjo arsyje qe nuk po mbetem shtatzan ju lutem me tregoni kthemna pergjegjjen ktu ne faqen tuaj se ne msn nuk mundem ta lexoj flm ju pershndes
+20     
cadi
Para 23 muajsh  
  
Ju lutem a ka ndonje pergjigjje ne temen qe e kam ber ma heret
-3     
agim
Para 23 muajsh  
  
a ka munsee pershebull me kry nje mardhenie pa kondom eee mee qit wetem pak sperm te donje femra a ka munddesi te mbet shtatzan ?????
+5     
agim
Para 23 muajsh  
  
a ka munsee pershebull me kry nje mardhenie pa kondom eee mee qit wetem pak sperm te donje femra a ka munddesi te mbet shtatzan ?????
+2     
lili
Para 23 muajsh  
  
kur kryej mardhenie seksuale kam dhimbje shume ne barku,a mund te ma shpjegoni kete ju lutem,pres pergjigje>
+7     
lili
Para 23 muajsh  
  
kur kryej mardhenie me dhemb barku shume,pse ndodh kjo ju lutem me ketheni pergjigje?
+14     
lena
Para 23 muajsh  
  
kurgjo nuk kuka puna juv kur si pergjigjni putjeve qka e qitni ket faqe veq me ba hajgare
-1     
lena
Para 24 muajsh  
  
ju lutem doktoor per nje pergjigjje se spo kam ma durim
-1     
lena
Para 24 muajsh  
  
jam nje grua e re kam vajzen 4 vjet kam pas ni abort me 8mars2012 menstracjonet mukan qrregullu qe 4-5 muj po mundohem te mbes shtazan po pa sukses jam kan te mjeku me ka qit klomifen kam shtu edhe pesh shum spo kam sukses me tregon qka duhet te bej ju lutem
+0     
fadil
Para 25 muajsh  
  
deshta per zanen nibised je perzhderdh por duhet katerdit kani or menejt mekam nezid vetem mekok meneht
     
gjinokologu Afrim.
Para 25 muajsh  
  
Ledia un skam msn tendin kshtu qe mere msn afrimi_pr30@live.com dhe e merr pergj.
+1     
ledia
Para 25 muajsh  
  
ju lutem me thoni cilat jane ditet qe mund te ngelem shtatzene sepse jam e martuar dhe burri me shkon ddhe vjen jasht nje her ne muaj vjen po ateher kur vjen e provojme kemi 8 muaj dhe nuk po ngel shtatzene ai ehste ne moshen 40 vjec dhe une 30 vjec ciklin e kisha kte muaj me dt 5 dhe provova me dt 15 por a ka mundesi te me jepni nje shpjegim sepse analizat me kan dal mire nuk kam probleme ju lutem me ktheni nje pergjigje tek emaili im te lutem


+3     
ledia
Para 25 muajsh  
  
ju lutem me tregoni kur mundem me ngel shtatzene se kam 8 muaj qe po provoj por asgje te gjitha analizat i kam ber dhe jam ne rregull por burrin e kam jashte nje her ne muaj me vjen dhe kam kontakte me te dua ta di kur eshte koha e pershtatshme tamam cilat jane ditet kur duhet te provoj me dt 5 kisha ciklin dhe provova me dt 15 dhe dua ta di sa mund te kem shans kte muaj me ngel shtatzene ai eshte ne moshen 40 vjec dhe une 30 vjec ju lutem me jepni nje pergjigje tek email im
-1     
Arkan
Para 25 muajsh  
  
Jam nga presheva doktor kush doje me met shtatzane nit lajmrohet ne ket numer +381628780130
-1     
D.gj.Afrimi
Para 25 muajsh  
  
per me shume mund te kontaktoni ne imal.afrimi_pr30@live.com
     
D.gj.Afrimi
Para 25 muajsh  
  
per me shume mund te kontaktoni ne imal.afrimi_pr30@live.com
     
Bondiii
Para 25 muajsh  
  
Dr jam Bonda dhe pata deshir me ta ba nje pytje jom martu qe 6 muj edhe po e provoj me met shtatzan qe 5 muj po spo muj mjekt pom thojn qe jam ne rregull podeshta me dit menimin tuaj me rrespekt
-3     
sanie
Para 25 muajsh  
  
ju lutem ma jepni nje pegjigje kam bo invitro me 21-12- 2012 por me te 11 janar 2013 me kan ardhur pak gjakderdhje kom bo ultrazom me kan than se ekziston shtatzania por me ? Ju lutem me jepni nje keshill..+1     
marigona
Para 26 muajsh  
  
a mundet me mu pergjigj dikush plz
+1     
marigona
Para 26 muajsh  
  
lccccccccc
-1     
marigona
Para 26 muajsh  
  
a osht e mundur qe nese je duke bo seks dhe deshiron te ngelesh shtatzan e pasi qe te hysh te pastrohehs e she qe mestratcionet kan filluar te vin pergjigjmu tlutem dikush
-1     
miloti
Para 26 muajsh  
  
Ne cilat dit dhet me u rujt mas ciklit mujor ose para ciklit mujor. Ne cilat dit mundet me mbet shtatzan ju lutem tregoni...
+7     
silvia
Para 26 muajsh  
  
Ne cilat dit mas ciklit ose para ciklit mundesh me mbet shtatzan ju lutem me tregoni.
+6     
gjinokologu.afrim berisha
Para 27 muajsh  
  
e nderuara rina mere add afrimi_pr30@live.com ose nr e tel dhe me kontakto 044403515 do ti merresh pergjigjejet
+2     
rinaa
Para 27 muajsh  
  
ju lutem me tregoni se amundesh te ngelesh shtz nga mbrapa..dhe kam probleme me vezore a paraqet ndonje problem te madh qe te mos ngelesh shtz ju lutem dokorr te me tregoni..me rrespekt rinaa
+1     
Mira
Para 27 muajsh  
  
Un kam qe nje vit qe mpruhem , a ka mundesi te mbetesh shtatezene qe nga dita kur ikin Mistracionet ?
-5     
luli
Para 27 muajsh  
  
pershendetje un jam luli 35 vjeqar nga prishtina nese don te jet shtatzane ndokush mun te lajmrohet ne tel 044403515 msn luli.11@live.com
-4     
djella
Para 27 muajsh  
  
jam 27 vjeqare kam vajzen tre vjeqe deshiroj te di kur muna me jet prap shtatzene me literatur te mjeksis mas sa kohe flm per mirkuptim
+0     
djella
Para 27 muajsh  
  
jam 27 vjeqe dhe kam nje vajz tre vjeqe desha met pyt kur muna prap me jet shtatzane me literatur te mjeksis faliminderit per mirkuptim
     
linda
Para 27 muajsh  
  
inderuar gjinekolog po du me dit arsujen pse nuk po mbes shtazan sjam tu urujt qe 1 kosh po apet nuk po mbes po du medit arsyjen ajam aftoft a perqka
-4     
ariana
Para 27 muajsh  
  
bera vetem njeher mardhenje me te dashurin tim po nuk ma futi shum,vetem koken e futi te vagina po ai u prish dhe ngeli pak sperm brenda dhe pak jasht si thoni mund te ngel shtatzan ju lutem shuuum me ktheni nje pergj kam sh frik
+2     
ariana
Para 27 muajsh  
  
ju lutem ke ktheni nje pergj mund te ngel shtatzan
-1     
ariana
Para 27 muajsh  
  
kryvamardhenie me te dashurin po nuk ma futi deri ne fund sps jam e virgjer dhe ai ne ato momente u prish dhe gjysma ngeli brenda dhe gjysma jasht ka frik mos ngel shtatzan sps jam 15 vjece
-7     
zana
Para 28 muajsh  
  
jam e martune qe dy vjet hala skam mbet shtatzan,mjeket me kan than qe je mire edhe burrit i kan than qe mire osht nuk e din arsyjen pse nuk po mes shtatzan a muni mem tregu a? ju lutem diqka
-6     
zana
Para 28 muajsh  
  
jam e martune qe dy vjet hala skam mbet shtatzan,mjeket me kan than qe je mire edhe burrit i kan than qe mire osht nuk e din arsyjen pse nuk po mes shtatzan a muni mem tregu a? ju lutem diqka
-8     
hana
Para 28 muajsh  
  
po du me met shtatzan
-4     
fadil
Para 28 muajsh  
  
nese don dikush me mbet shtatzan jam 33 vjeqar nuk ja uqi tel.04471368
     
arijeta
Para 29 muajsh  
  
JAM ME TE FEJUARIN QE 3 VITE DHE ASNJEHR SKAM PROVUAR TE MBETEM SHTATZAN SEPSE PO NDJEKI STUDIMET TANI PO FRIKSOHEM SEPSE KAM DEGJUAR QE NUK BAN MU RU SHUM SEPSE TU HARGJOHEN QELIZAT APO IKIN LARGOHEN A ESHT EVERTET KJO? QFAR TE BEJ? JU LUTEM KTHEMA PERGJIGJJEN NE EMAILIN TIM
-6     
arijeta
Para 29 muajsh  
  
SI ZAKONISHT FJAL MAS FJALE KAM DEGJUAR SE TE RUHESH PER MOS ME MBET SHTATZANE ME NUK DO TE MUND TE MBETESH SEPSE HARGJOHEN QELIZAT APO LARGOHEN DHE MS SMUNESH M MBET KAM 3 VJET QE KAM MARDHENJE ME TE FEJUARIN DHE ASNJEHR SKAM PROVUAR TE MBES SHTATZAN A ESHT DIQKA KEQ QE RUNA APO SI TI JA BEJ
+11     
drenusha
Para 29 muajsh  
  
Kreva marrdhenie me te dashuren,por mu derth pak sperem brenda,a ka mundesi qe ajo te ngel shtatezane.
ju lutem te ma ktheni nje pergjigjje ju lutem
-4     
drenusha
Para 29 muajsh  
  
Kreva marrdhenie me te dashuren,por mu derth pak sperem brenda,a ka mundesi qe ajo te ngel shtatezane.
ju lutem te ma ktheni nje pergjigjje ju lutem
-2     
silva
Para 29 muajsh  
  
desha te di se me vin perjodat te crregulta nuk me vine ne nje date as nje here dhe me rrin me nga 9 10 dit dhe sha te di se mos eshte ndonje gje serjoze se jam shum ne merak
-6     
silva
Para 29 muajsh  
  
desha te di se me vin perjodat te crregulta nuk me vine ne nje date as nje here dhe me rrin me nga 9 10 dit dhe sha te di se mos eshte ndonje gje serjoze se jam shum ne merak
-8     
bbbb
Para 29 muajsh  
  
kam pas mardhenie me nje djal, dhe ai eshte derdhur jasht ne gjoks, pastaj un duke e fshire me nje pallomë ne fund qe ka pas vetem pak sperm, e kam fshir vaginen pak dhe ka mundesi qe prej pallomes me prek sperma vaginen, a ka mundesi me mbet shtatzan keshtu
+1     
marina
Para 30 muajsh  
  
pershndetje un jam marin deshiroj te mbes shatazan un kom mardhenj me burr por mas te derdh spermen burri muh me derdhet krjet sit qohem ne kemb qka duhet me bo por mus mu mu derdh sperema ju lutme nje pergjigje kthema dokotorr
-8     
Latz
Para 30 muajsh  
  
hahahahahhahahhahhahahhahah une far skom
-2     
era
Para 30 muajsh  
  
ju lutem me tregoni se a mundet me mbet femra shatzen nese esht e virgjer e penisin vetem eka ofru te vagina po se ka shti as pak mbrenda
-33     
era
Para 30 muajsh  
  
ju lutem me tregoni se a mundet me mbet femra shatzen nese esht e virgjer e penisin vetem eka ofru te vagina po se ka shti as pak mbrenda
-5     
Xhesika
Para 30 muajsh  
  
3793
+0     
arla
Para 30 muajsh  
  
Jam e shjtesuar dhe dua te di me kan ardhur mostracionet para 12 ditesh dhe qe ate dat e deri me sot nnuk me kan ikur akoma po bej 14 dit qe jam me perioda ditet e para kisha pak ose kisha net qe nuk isha fare por keto ditete e fundit me kan ardhur mir jam e shjetesuar te di ka ndonje problem dhe dicak un mostruacionet i kam te cregullta spresoj te mar nje pergjigje nga ju
-4     
interisti
Para 30 muajsh  
  
tuyyyuuyuyyyyuu
     
lili
Para 31 muajsh  
  
me fal a ka munsi te thrras tel e ta bej nje pytje pv. Kur dhe qfar kohe ju lutem me thuaj
+0     
Edmir
Para 31 muajsh  
  
Kreva marrdhenie me te dashuren,por mu derth pak sperem brenda,a ka mundesi qe ajo te ngel shtatezane.
-17     
gashi
Para 31 muajsh  
  
kame qe tre muaje qe deshiroje te mbese shtate zane po sperma sme rrinne mrrena fare eh jame shume e shqetesuare te luteme me ndimo me ni pergjigjeje se jame bere shume marake klm
-3     
detja
Para 31 muajsh  
  
du te merm shtatzan edh nuk muj jam 37 vjeqare edh edh emjku em ka thn qe jam shum mir mitrn e kam mir edh kam vozore te mir qa dot baj po asht problem qe un nuk kam mardhenje me burr asht pur ta shum rrall kam ne 2 mujt 3 ore ju lutm ni purgjigje
+2     
sara
Para 32 muajsh  
  
pershendetje jam e martuar qe 3 vite jam 21 vjeqare por skam perdorur as ni mbrojteje mirpo nuk mbetem shtatzen tek mjeket kam shkur po mir me thojn e vetmja gje qe thojn esht mitra e vogel ju falemnderit prej nje pergjigjje ju lutem
-6     
jetmir
Para 32 muajsh  
  
jam nje djal 16 vjeq kur i bi me dor me ajet kari me dimoni ju lutm
-7     
maliq
Para 32 muajsh  
  
ju ti ftuj un maj jetaa jam 24 e kater te la un shtaxan ok me merr 0673032009
+0     
maliq
Para 32 muajsh  
  
kush den mu barcu me mu jam djal 24 vjeq me numer telfonit0673032009
+5     
jetaaaaaa
Para 32 muajsh  
  
si mund te mbes shtatzan nuk jemi tu u rujt me burr temin menstruacionet i kam me rregull ikam kry me te 3 po tash kam dhimbje barkuu sdi qa me ba qe te mbes ma thuni nje pergjigje ju lutem se po kam deshir jam 18 vjeqe jam e martume po nuk po mbes kthema nje pergjigje ju lutem doktor as buka nuk po me hahet kohet e fundit kam marramendje shum te mdha

-1     
meri
Para 32 muajsh  
  
pershendetje .mund ta di per sa dit mund te formohet femija


-4     
meri
Para 32 muajsh  
  
pershendetje.doja te dija se sa dit duhen per ta kuptuar qe jam shtatezan
-7     
sala
Para 32 muajsh  
  
peshdetje une qyhem sala dakaj kam problem me bar sshum kam dhimt edhe instrucijon te bardh kam shum kum perr dor barna po sen sme kan eduku kam edhe dhimt te parkin kum pas edhe sistra po jam ba aparcijon mir tash me kan than mjek amam uen edhe thimt kam shum ne bark sidomo kur baj pun me bukrin kam dhimt shum si mudem mu sheru klm
-3     
egzona
Para 33 muajsh  
  
mirdita Unë jam se 4 vit e martuar dhe nuk mund të jetë shtatzënë, unë nuk e di se çfarë duhet të bëjë ma mjeku me tha se gjithçka është në rregull me mua burri im është kontrolluar edhe me të është gjithçka në rregull mund të ndihmojë dikush mua
-2     
ariel
Para 33 muajsh  
  
ngelet femra shtatzene kur e ka bere 4 here qe e ke derth jasht pastaj e 5 bie brenda kerkoj nje pergjigje sa me te sakte.?
-12     
anxhela
Para 33 muajsh  
  
./hklh/
+0     
mahmut
Para 33 muajsh  
  
ej ocuna lajmi me iri kadale kontraceptive me shije kokosi hahaahahahah
-2     
Selina
Para 34 muajsh  
  
Pershendetje inderuar

Deshta ta dije se si te kesh Pesh pak ma shum a mundet te jet Shtatzan?

Respetk nga selina
-1     
ana
Para 34 muajsh  
  
ju lutem provoj qe 1 vit me mbet shtatzan po spo mundem mjekt me thojn qe jam mir po un spo jes me 25 prill um kan ardh mestracionet kur asht datan me e mir me mbet en cilen dat pjeket veza ju lutem me trehoni flm
-2     
gjinokologu
Para 34 muajsh  
  
e keni msn tim afrimi_pr30@live.com ku mun te shtroni pytjet
-1     
anabla
Para 34 muajsh  
  
pershndetje jam martuar qe 9 muj qdo muj provoj me mbet shtatzan mjekt me thoj se jam mir un spo jes me mestracione ne fillim me vishin ma heret tani mu vonojshin nga 2 3 dit tash prap pom vin ma heret ku asht problemi ju lutem me ndihmoni edhe ku mundem me gjet pergjigjjen me tregoni ju faleminderit ciao.
-5     
Agnesa
Para 34 muajsh  
  
Pershendetje Jam 27 vjeqare jam e martuar por qe 3 vite provoj te mbes shtatzene nuk kam pasur sukses pas disa kontrollave rutinore qe i kam bere dhe pas analizave te shumta dhe HSG te gjitha kane dale mir papa testi ka dale me bakteren Clamidia dhe E.Coli jam sheruar me terapi por ne HCG ka dal qe mitra ka qene pakes e vogel dhe me kan thene qe duhet te beje nje operacion historoskopi posa e kam kry terapine i kam pasur ditet e ovulacionit dhe kam pasur mardhnje qka mendoni a eshte e mundur me mbet shtatzene a ka raste qe edhe pse e kan mitren e vogel apo duhet me intervenu munden me mbet shtatzene te lutem pres pergjigjen tuaj .
-2     
dorina
Para 34 muajsh  
  
dua te mbetem shtatzane po nuk po rezulton kam 2 vjet qe kryej mardhenie regullisht ju lutem me thoni dicka
-2     
elda
Para 34 muajsh  
  
jam 19 vjeq kam qrregullim te ciklin por pas lindjes se djalit kam qrregullim por nje problem tjeter sa her te urinoj kam pak do pika gjaku dhe do copa te vogla po du me jet shtatzen po nuk po muj me tregoni qfar te bej
+0     
elda
Para 34 muajsh  
  
jam 19 vjeqare qdo her i kom pas ne rregull por mbas linsjes se djalit mu kan qrrekullu por sa her te urinoj kam do pika gjaku dhe pak copa te vogla gjaku asnjeher nuk jam e paster po du me jet shtatzan po nuk po muj
+1     
kristjan
Para 34 muajsh  
  
nje pytje a mund ta lesh nje femer shtatzene atehere kur hum virgjerie femra faleminderit .....
+0     
adhurime
Para 34 muajsh  
  
me fal deshta te pyes nje pyetjee??..un bej mardhenie me burin tim por nuk dua te ngel shtatzene e gjat mardhenies nese shpeton nje pik e vogel si lot a ngelesh shtatzene apo gjith sperma duhet te futet per me ngel shtatzenee??flm per mirkuptim prsh
-3     
Avatari
Para 34 muajsh  
  
vetem bej seks pa pushim arbnora...dhe do ngelesh
-1     
arbnora
Para 34 muajsh  
  
ma thoni qka tee ha qka te pi qe te mbetem ne shatezene ju lutem me thoni diqkaaa
+0     
arbnora
Para 34 muajsh  
  
i nderuar doktorr un dua qe te mbetem ne shattezen jam 21 vjeqq dhe kam desir shuumm qw te jes ne shtatezen me thoni ju lutem qfar te bej a qfar te pi a te ha qe te mbetem en shtatezen ju lutem ma ktheni pergjigjen kam deshir shuum qe te mbetem ne shtatezen ehd enje her ju lumtem ma ktheni pergjifjennnnn ju luutemmmmmmm
-2     
adelina
Para 34 muajsh  
  
un jam 15 vjeqq motra ime asht 21 vjeq un dua ta dii a mund te jet ajo ne shtatzen ajo ka deshir shum qe te jet ne shtazen qfa duhet qe ajo te jet ne shtatzene dhe nese nuk munden te jepni pergjijgje ajo mund te vi te tii dhe do ti thuash se si te mbetet ne shtatezen vetem nese nuk mundi te jepni pergjigjjee ju lutem adresen ne fr a ne prishtin a ku e kini siptalinn ajo vjen dh ejav tregon hallin un po ju lutem ma trgoni ku e kini spitalin mua sme duhet as imellja juaj as nr i tel por vetem add ku e kini spitalin un jav tregoj motress time ajo vjen dhe jav tregon hallinn ju lutem shummmmm
+1     
adelina
Para 34 muajsh  
  
un dua ta di si te mbetem en shtazene ju luteem me tregoniii un para se te kry mardhenije seksuale un smunedm perdit jaam duke bere poor qfar perveq homoinizmit seksual qfar tejter me qfar duhet qe te jetem ne shatzen a ka ndonja qe tjeter pereq henomoizit seksual ju lutemmmm shuum ma jepni pergjigjjennnnn
-2     
olta
Para 34 muajsh  
  
pershendetje desha ta dij a njafton nje penis 10cm per te ngelur femra shtatzen edhe prej qfar pozite esht ma mir per tja leshuar spermen flm
-4     
olta
Para 34 muajsh  
  
deshta ta dij se a esht me rendesi gjatsia e penisit per te mbetur shtatzen pra nje penis 12cm a njafton per te mbetur shtatzan
+6     
Avatari
Para 34 muajsh  
  
do e kuptosh kur te rritesh albijona :)
     
albijona
Para 34 muajsh  
  
un jam e vogel dhe dia se qysh nxjerret femija nga barku i nenes dhe a e blejn apo e nxjerrin nga barku te lutem me tregoni nese e dini pash zotin te kuptoj edhe un nje her hajt
     
albijona
Para 34 muajsh  
  
un jam e vogel dhe dia se qysh nxjerret femija nga barku i nenes dhe a e blejn apo e nxjerrin nga barku te lutem me tregoni nese e dini pash zotin te kuptoj edhe un nje her hajt
-4     
Sara
Para 34 muajsh  
  
I nderuari doktorr a ka mundsi me met shtatzan nese kryen ardhanje ne diten e 5 apo 6 te Menstruacioneve ju lutem me ktheni pergjigjje...
Me respekt Sara
+0     
Sara
Para 34 muajsh  
  
I ndreuar doktor..a mund te mbes shtatzene nese kam pasur mardhenie ne diten e 5 apo 6 te menstruacioneve?ju lus per pergjigje
+0     
nuk dua femij
Para 35 muajsh  
  
jom ni djal i kom 27 vjet jom i martun me gjermank kjo i ka 39 vjet qysh me ja ba qe mos me met shtatzan kjo a guxoj une me perdor naj tablet apo pilula apo ka naj injeksion qe muj me mar qe edhe nese ja lshoj spermen mrena ajo mos me met shtatzan ama drejt kallxom adhahile
-4     
gona
Para 35 muajsh  
  
mir dit doktor dua ni purgjigje nag ti si te mebetm shtatzan mas kam vetnm ne 2 mujt mardhnj me burr vetm 3 ora ne dit tregom te lutm
-16     
Esra
Para 35 muajsh  
  
I ndreuar doktor..a mund te mbes shtatzene nese kam pasur mardhenie ne diten e 5 apo 6 te menstruacioneve?ju lus per pergjigje
-1     
gona
Para 35 muajsh  
  
dua te ti si te mbetm shtatzan jam e vit 75 tash jem me 4 vit e martuar po vetm 3 jav kam nejt me burrin tash vetm kam pun e kufizum me pas mardhnje me bur be 2 muj kam mardhnje me burr vetm 3 or ne dit ju lutm se jam ba mark shum me mebet shtatzan si te mebetm jam kan e ku vizitu ni her ni mjek me ka than qe mir je a muj me met un shtatzan veq pur 3 or qe kam pun me burr ne 2 mujt edh si me veprua mas kisja mardhnej tash kam qen me burr 3 ora pas kam purfundua mestracionet ne 12 dit prej a sj dit tash po dua me di a muj un me mbet shtatzan aty se kam me ec shum mas kam mardhnje me burr ma mer mendj se po e kupton ku me gjinddeet buirr mas ne 2 mujt kam visit me burr me ba mardhnej 3 or jan ju lutm ni kshill
-5     
d.gj afrimi.
Para 36 muajsh  
  
arbnora te thash mere add edhe te spjegoj ma mir sepse edhe mua me duhen disa pytje nga ti me ta kthy taman pergjigjejen.
+1     
arbnora sahiti
Para 36 muajsh  
  
pershendetje jam arbnora jam e martuar deshira ime e sht qe te ngelem shtatzan jam pak sa me me mbi pesh kam pas qrregullime te mestracionev kam perdor hapa per mi rregullu pasi qe i kam pir hapat me vishin nga 2 dit perpara po tash i kam prit ne qat dat po me jan vanu 2 jav ju lutem pergjigjjen
-1     
d.gj. afrimi
Para 36 muajsh  
  
arbona nuk e kam te qart pytjen e juaj po per me shum mere msn afrimi_pr30@live.com dhe me trego se qfar pytje ke
+2     
arbnora sahiti
Para 36 muajsh  
  
ju lutem pergjigjjen te ma ktheni
     
d.gjinokologu afrimi
Para 36 muajsh  
  
e nderuara vjollca ti mese je duke e ushqyer femiun 3 muajsh shum leht mun te mbetesh shtatzen po tu kisha lutur qe te mbrohesh
     
vjollca
Para 36 muajsh  
  
pershendetje jam nje grua 27 vjece kam nje vajz 3 muajsh deshta ta bej nje pytje nese eshte e mundur te mu pergjigjuni gjat yshqyries se femiut me gji a mund te mbes shatatzen , faliminderit per mirkuptim
     
afrimi
Para 36 muajsh  
  
e nderuara sara per te gjitha pytjet e ki msn tim dhe nr e tel aty ta jap pergj.
-1     
sara
Para 36 muajsh  
  
pershendetje d.r un dua te kem femij kam qen te mjeku ikam marr 4 injeksione ne qdo 10 dit per nje muaj,un njeher kam pas abort spontan para 1 viti tash po du te ngeli shtatzan qe 5 muaj provoj ama kot qka duhet te bej ose te pres edhe pak ju qka me kishit keshillusi gjinekolog.
+0     
gjinokologu
Para 37 muajsh  
  
e nderuara bona mere add afrimi_pr30@live.com ose nr e tel dhe me kontakto 044531109 do ti merresh pergjigjejet
-7     
bona
Para 37 muajsh  
  
ju lutem si te mbese shtazane dhe deshiroje gjinijen mashkullore
-7