Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te programoni hapjen e nje biznesi te vogel?
 
Shperndaje
ikub#: 1010200112
Nese jeni duke menduar per te hapur nje biznes, mund te ndiqni keto ide qe tju drejtojne me se miri se cfare fushe te zgjidhni dhe pse...

small-business-web srchTe beni nje biznes vete mund te jete ndjellese dhe mund te sjelle perfitime te mira ne te njejten kohe, por njkohesisht mund te jete e lodheshme--sidomos nese jeni duke kerkuar per nje ide te mire. Te gjeni nje ide te mire per biznes dhe ti kushtoheni asaj mund te kerkoje kohe. Perpara se te beni ndonje hap te nxituar percaktoni mire se cdoni te beni, sa para do te investoni dhe njekohesisht a ju kenaq kjo gje apo jo.
   Beni ate qe keni pasion
Te filloni nje biznes duke bere ate cka keni pasion mund te duket e lehte. Nese ju pelqejne kafshet nuk eshte e thene qe nuk mund te hapni nje dyqan kafshesh. Sigurisht qe mundeni. Konsideroni qe pasionin tuaj mund ta ktheni njekohesisht ne fushen tuaj te ekspertizes--qofte te stervisni qente ose te zbukuroni torta. Beni kurse ose behuni student ne nje biznes qe ju interson per te perfituar dijet e nevojeshme.
   Kerkoni nje treg te "ngrohte"
Cdo fushe ka tregjet e saj. Duhet qe para se te hapni nje biznes te studioni nje here nje treg te caktuar. Nese keni ineters te hapni nje biznes duhet fillimisht te dini se cfare dokumentacioni ju nevojitet, keshtu qe nese doni te hapni nje klinike duhet fillimisht te merrni nje license.
   Zgjidhni nje problem
Mbani nje bllok shenimesh qe te shnoni cdo problem qe ju shfaqet gjate punes. Nese keni nje problem dhe mendoni qe "do te ishte shume me lehte nese kjo nuk do te ndodhte" atehere kete problem shenojeni qe me pas te keni mundesine te gjeni menyren per ta zgjidhur. Beni kerkimin, qifte edhe online dhe shihni nese keni gjetur zgjidhjen. Mund te kuptoni se keshtu i keni dhene me shume mundesi biznesit tuaj.
   Permbushni nje nevoje
Bizneset qe perfshijne sherbimet jane shume te suksesshme sidomos nese ju ofroni nje sherbim qe nuk e ofron askush tjeter ne treg. Ndoshta ju mund te keni degjuar nenat ne park te ankohen per mungesen e nje kopeshti ne zonen e tyre. Ose ndoshta pronare te ndryshem kafshesh kane nevoje per nje vend ku te lene kafshet e tyre ne kohen qe nuk jane ne shtepi. ndoshta me te moshuarit ne zonen tuaj mund te kene nevoje per nje shoqerues per te bere pazarin ekeshtu me rradhe. Pra hidhini nje sy lagjes ose qytetit tuaj dhe shihni se cilat nevoja mund te plotesoni duke ofruar nje sherbim ne biznesin tuaj te ri.
   Beni kerkime per kete biznes
Pasi te keni zgjedhur fushen ku do te operoni, duhjet te beni nje kerkim te detajuar se si mund te nisni kete biznes ne praktike. Shkoni ne biblioteke ose ne futuni online dhe shikoni artikuj ose libra lidhur me biznesin qe keni perzgjedhur ju. Gjeni se cfare ju duhet te beni ose te blini per te hapur biznesin tuaj. Konsultohuni ne zyren e bashkise per te gjetur se cfare dokumentesh ligjore ju nevojiten per te "hapur dyert". Pasi te siguroni financimet dhe hapat qe do te ndiqni, do te jeni te gatshem per te vazhduar.Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: BIZNES I VOGEL PASIONI TREG

loading...


tonin   Para 18 muajsh     
dua te hap nje biznes parfumeriet por spo di si ta aredoj dyqanini
Saranda   Para 34 muajsh     
jeeni shum tmir
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved