0 0
 
Si te perfitoni nga riciklimi i aluminit?
Nese keni mbetje alumini, mund ti dergoni ato ne fabrikat e reiciklimit dhe te perfitoni para cash prej tyre, ja se cduhet te beni...
Instruksione

kanacetNese konsumoni lengje qe ne ne biznesin tuaj vijne te paketuara me kanace alumini, mund te gjeni nje menyre perfitimi edhe nga kjo. Cdo objekt prej alumini mund te cohet ne qendrat e riciklimit per a para, per kete proces nuk ka limit.

1. Pervec aluminit qe mund te perfitoni prej biznesit tuaj, ju gjithashtu mund te gjeni edhe shume alumin duke kerkuar ne komunitet. Por njekohesisht kini parasysh qe perpara se te filloni te mblidhni aluminin e te tjereve duhet fillimisht te kerkoni leje per kete veprim.
  
2. Shtypini kanacet duke perdorur nje shtypese kanacesh. Kete vegel mund ta blini nje supermarket. Te gjitha kanacet e shtypura vendosini ne nje ose disa qese plehrash.
  
3. Vendosini qeset ne nje vend ku mund ti mbani si per shembull ne nje garazh ose ne bodrumin tuaj.
  
4. Telefononi ne qendrat e riciklimit qe te informohenise sa paguheni per kete sherbim dhe sa kushton nje kile alumin i sjelle per riciklim. Disa qendra jan te specializuara vetem per kanacet ndersa te tjera per cdo lloj materjali metalik. Merrini qeset tuaja me alumin dhe cojini ne qendren qe keni zgjedhur, me pas merrni pagesen per te cilen jeni informuar paraprakisht.

Çfare ju duhet
* Shtypese kanacesh
* Qese plehrash


nino
Niveli i Veshtiresise: Elementar


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.Na ndiqni

Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: nino
ikub #:
BIZNES PARA
1011050147


Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme


Reklame


Reklame
Hako_0317
Reklame
Alviero


Reklame
Euromedica_120x300