Si te aplikoni per pozicionin e nje stjuardese?
Ky lloj profesioni eshte shume dinamik dhe kerkon vecanti te individit qe e ushtron, ja si mund te aplikoni per kete pozicion...
Shperndaje
 
0
0
Instruksione

stjuardesaNje karjere si stjuardese mund te jete mjaft shperblyese sidomos nese ju pelqejne udhetimet. Por kerkesat per kete lloj pozicioni jane shume strikte ndaj dhe duhet te plotesoni disa kritere te mira perpara se te pretendoni per nje pozicion te tille. Te mesoni sa me shume lidhur me kete "zanat" mund te permiresoj shanset qe keni per te zene nje pozicion te tille.

1. Beni nje CV. Kjo e fundit ju nevojitet per te plotesuar cdo lloj aplikimi online. Shikoni me kujdes rezumene tuaj dhe shihni nese plotesoni kushtet per te aplikuar per kete pozicion, megjithese keto te fundit mund te varjojne nga linja ne linje. Ju nevojitet nje diplome e shkolles se mesme dhe ne disa raste ndoshta edhe nje diplome universitare. Gjithashtu duhet te plotesoni kritere fizike per kete pozicion. Keto kualifikime do te shpjegohen gjate intervistes por e rendesishme eshte qe te plotesoni kulifikimet baze.
  
2. Shkruani nje liste te linjave ajrore ku do tju pelqente te punesoheshit. Fokusohuni ne ato linja qe ju interesojne me teper.
  
3. Hyni ne faqet zyrtare te linjave te siperpermendura dhe klikoni ne linkun perkates. Ky link eshte fare i kollajte per tu gjetur.
  
4. Kerkoni pozicione te lira per kategorine ku po kerkoni te aplikoni. Cdo linje ajrore perdor kritere te vecante per te marre ne pune stjuardesa keshtu qe perqendrohuni mire tek detajet. Shume linja njekohesiht me lajmerimet qe publikojne, organizojne panaire per kete qellim. Ne keto evenimente cdo i interesuar ploteson nje formular dhe me pas ben nje interviste te shkurter. Me pas linja vendos se cilet aplikante eshte e interesuar te intervistoje me tej, keshtu qe nese jeni ne kete grup departamenti i burimeve njerzore do tu kontaktoje.

Çfare ju duhet
* CV
Niveli i vështirësisë
I Moderuar   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Erdita
Para 14 ditesh  
  
Pershendetje me falni, jam e interesuar te punesohem ne pune per stuardeske, jam e diplomuar... Dhe si profesion e dua shume..
 
agnesa
Para 14 ditesh  
  
pershendetje jam e interesuar per linkun e kollajshem qe ceket me lart
 
Arlinda
Para 32 ditesh  
  
Pozicioni stjuardese.
 
Agime
Para 33 ditesh  
  
Pershendetje
Jam shume e interesuar, kam perfunduar Fakultetin e Shkencave Sociale, dhe mendoj se permbush kualifikimet baze. Si mund te aplikoj ? Pres pergjigje
Ju faleminderit
 
Agime
Para 33 ditesh  
  
Pershendetje
Jam shume e interesuar, kam perfunduar Fakultetin e Shkencave Sociale, dhe mendoj se permbush kualifikimet baze. Si mund te aplikoj ? Pres pergjigje
Ju faleminderit
 
Agime
Para 33 ditesh  
  
Pershendetje
Jam shume e interesuar, kam perfunduar Fakultetin e Shkencave Sociale, dhe mendoj se permbush kualifikimet baze. Si mund te aplikoj ? Pres pergjigje
Ju faleminderit
 
Agime
Para 33 ditesh  
  
Pershendetje
Jam shume e interesuar, kam perfunduar Fakultetin e Shkencave Sociale, dhe mendoj se permbush kualifikimet baze. Si mund te aplikoj ? Pres pergjigje
Ju faleminderit
 
Agime
Para 33 ditesh  
  
Pershendetje
Jam shume e interesuar, kam perfunduar Fakultetin e Shkencave Sociale, dhe mendoj se permbush kualifikimet baze. Si mund te aplikoj ? Pres pergjigje
Ju faleminderit
 
Agime
Para 33 ditesh  
  
Pershendetje
Jam shume e interesuar, kam perfunduar Fakultetin e Shkencave Sociale, dhe mendoj se permbush kualifikimet baze. Si mund te aplikoj ? Pres pergjigje
Ju faleminderit
 
Agime
Para 33 ditesh  
  
Pershendetje
Jam shume e interesuar, kam perfunduar Fakultetin e Shkencave Sociale, dhe mendoj se permbush kualifikimet baze. Si mund te aplikoj ? Pres pergjigje
Ju faleminderit
 
Meri
Para 40 ditesh  
  
Si mund te aplikoj??
 
Emiljana
Para 50 ditesh  
  
Pershendetje, jam shume e interesuar per te gjetur nje pun si stjuardese, me pelqen te udhetoj dhe gjithashtu e kam deshire qe kur kam qen e vogel dhe jam e interesuar per me ecur me tej!!!
 
Emiljana
Para 50 ditesh  
  
Pershendetje, jam shume e interesuar per te gjetur nje pun si stjuardese, me pelqen te udhetoj dhe gjithashtu e kam deshire qe kur kam qen e vogel dhe jam e interesuar per me ecur me tej!!!
 
Emiljana
Para 50 ditesh  
  
Pershendetje, jam shume e interesuar per te gjetur nje pun si stjuardese, me pelqen te udhetoj dhe gjithashtu e kam deshire qe kur kam qen e vogel dhe jam e interesuar per me ecur me tej!!!
 
Flaka
Para 4 muajsh  
  
Përshëndetje , dua te di se ku mund te aplikoj për stjuardese. Faleminderit per mirkuptim.
 
Agnesa
Para 5 muajsh  
  
pershendetje
 
Juli Gjini
Para 6 muajsh  
  
Jam e interesuar per kete profesjon dhe me pelqe te punoj si stjuardese kam mbaruar gjimnazin lexova cdo gje qe flite me lart dhe i permush te gjitha.....Faleminderit
 
Bruna
Para 7 muajsh  
  
Me intereson kjo pun.jam e sjellshme dhe me nje edukim qe i permush kushtet e komunikimit me ndihmoni!
 
Xhesika
Para 11 muajsh  
  
Pershendetje. Kam marr ne konsiderate kerkesat e punesimit dhe pozicioni i stjuardeses me duket mundesi e mire per te punuar. Kam aftesi te mira komunikuese dhe flas anglisht e italisht. Jam e interesuar pee tu punesuar ne ndonje kompani ajrore, nese ka vende ju lutem me kontaktoni.
 
kristina rexha
Para 18 muajsh  
  
pershendetje.doja te dija ku mund te aplikoj per nje vend pune si stjuardese. Faleminderit
 
migena zena
Para 20 muajsh  
  
Arsimi Universiteti Aleksander xhuvani.dega msc.Psikologji Edukimi. Jam e interesuar per profesionin stjuardes me. Pelqen shum ju lutem mereni parasysh.pres pergj tuaj. Flm
 
Enkeleda suli
Para 21 muajsh  
  
Jam interesuar per shum per kete profesion jashtezakonisht shum ju lutem me kontaktoni faliminderit
 
Alora
Para 24 muajsh  
  
jam shum e intteresuar dhe e dua kete pune ,flm per mirkuptim
 
valerjana
Para 26 muajsh  
  
cilen shkoll te mesme duhet kryer per tu ber stjuardese
 
jeta
Para 31 muajsh  
  
a mund dikush te me dergoj ndonje link apo te me drejtoj se ku duhet te aplikoj per stjuardese
 
blerta
Para 33 muajsh  
  
kam shume deshir per me qene nje stjuardes a mundeni me na tregu ma saktesisht se ku mund te paraqitemi per kete nivel te punes flm
 
blerta
Para 33 muajsh  
  
kam shume deshir per me qene nje stjuardes a mundeni me na tregu ma saktesisht se ku mund te paraqitemi per kete nivel te punes flm
 
dritta
Para 39 muajsh  
  
prap deshiroj te pys se prej ciles mosh duhet mu pozicionu per kete pun
 
dritaa
Para 39 muajsh  
  
ju lutem bre sa ma shpejt ta ktheni pergjigjen
 
Fjonada Henaj
Para 44 muajsh  
  
Duke qene shume e interesuar per te qene edhe une pjesmarrese ne pervojen e nje stjuardese,i lexova me vemendje te gjitha etapat apo kriteret e siper-permendura dhe mendoj se i permbush qe te gjitha.pyetja ime eshte kjo:-aplikimi dhe dokumentacionet (cv-ja,diploma e shkolles se mesme dhe njekohesisht edhe ajo universitare)kur dhe ku mundem ti dorezoj?faleminderit per mirekuptimin.pres pergjigjen tuaj.faleminderit :)
 
Fjonada Henaj
Para 44 muajsh  
  
Duke qene shume e interesuar per te qene edhe une pjesmarrese ne pervojen e nje stjuardese,i lexova me vemendje te gjitha etapat apo kriteret e siper-permendura dhe mendoj se i permbush qe te gjitha.pyetja ime eshte kjo:-aplikimi dhe dokumentacionet (cv-ja,diploma e shkolles se mesme dhe njekohesisht edhe ajo universitare)kur dhe ku mundem ti dorezoj?faleminderit per mirekuptimin.pres pergjigjen tuaj.falemindrit :)
 
dritaa
Para 44 muajsh  
  
?
 
dritaa
Para 44 muajsh  
  
jam shum e interesuar te pys per moshen se sa duhet te jet per me filluar punen si stjuardes
 
boraboraaaaa
Para 44 muajsh  
  
psh isha e interesuar x punen si stjuardes...ku mund te aplikoj?
 
alba
Para 45 muajsh  
  
pershendetje, po kerkoja ne internet nje informacion se"si te behem stjuardese"por nuk gjeta informacion te plote,pra pyetjet e mija jane:Pasi te plotesoj te gjitha dokumentet e nevojshme ku duhet t'i dergoj ato.Sa kushton dhe sa zgjat trajnimi per t'u bere stjuardese dhe ku do te zhvillohet trajnimi?
Faleminderit
 
drita
Para 46 muajsh  
  
dua pergjigjjen sa me te shpejt ju lutem sa
 
DdRrIiTtAa
Para 47 muajsh  
  
dua te behem shtjuardesk shpresoj se me ndihmen e All-llahut do te ja arrij
 
DrItA
Para 47 muajsh  
  
desha te pyes per moshë per ta filluar punen si stjuardes
 
drita
Para 47 muajsh  
  
shpresoj qe do ta marr pergjigjen sa me shpejt qe osht e mundur se une shum e du ket pun si stjuardesk
 
drita
Para 47 muajsh  
  
mirdita une jam drita gashi qellimi im esht qe une te behem stjuardesk besoj qe me emrin e All-llahut do te ja arrij dhe desha te pys mbase une vijoj klasen e dhejt ne shtator2013 une kam pergjedhur linjen turkish eirlans turkishten e di shum mir por aglishten diqka ma dobet dhe desdha te pys prej ciles mosh muj me fillu punen si stjuardesk
 
drita
Para 47 muajsh  
  
mirdita une jam drita gashi qellimi im esht qe une te behem stjuaresk besoj qe me emrin e All-llahut do te ja arrij dhe desha te pys mbase une vijoj klasen e dhejt ne shtator2013 une kam pergjedhur linjen turkish eirlans turkishten e di shum mir por aglishten diqka ma dobet dhe desdha te pys prej ciles mosh muj me fillu punen si stjuardesk
 
kaltrina
Para 48 muajsh  
  
miredita dua te di se ku mund te bej nje kurs per stjuardese e adhuroj kete profesion dhe kam qene ne shkoll fillore ne gjermani dhe per kete e di gjuhern gjermane dhe e mersoj anglishten jam ende n shkoll te mesme por dua qe tani tja filloj me ndonje kurs qe te behem sa me e kualifikuar .faleminderit
 
Almida Hoxha
Para 50 muajsh  
  
pershendetje!jam shum e interesuar per punen si stjuardes.kam koh te mjaftueshme per tiu perkushtuar kesaj pune..pasi pervec te tjerave e kam dhe pasion.besoj se i plotesoj kriteret e kerkuara.pres nje pergjigje.ju faleminderit.
 
najada
Para 52 muajsh  
  
jam e interesuar per vend pune si stjuardes
 
Edona
Para 52 muajsh  
  
gfgd
 
Edona
Para 52 muajsh  
  
ju lutem me ndihmoni
 
erjona
Para 53 muajsh  
  
jam e interesuar te punoj si stjuardese ju lutem mun te me ndihmoni per te ber aplikime
 
erjona
Para 53 muajsh  
  
jam e interesuar te punoj si stjuardese ju lutem mun te me ndihmoni per te ber aplikime
 
besiana nuha
Para 54 muajsh  
  
pershendetje jam e interesuar ne kurse per stjuardes ju lutem te me ndihmoni te inkuadrohem sa me pare ne menyr qe te mund te filloj edhe une si shum te tjera
 
ana
Para 63 muajsh  
  
Jam e intersuar per kurs stjuardese nese mund te me ndihmoni me ndonje adres kompanie ajrore
 
Albulena Sejdaj
Para 67 muajsh  
  
Pershendetje te gjitha stjuardesave, dhe suksese te metutjeshme.
 
Emanuela Kola
Para 71 muajsh  
  
Hi
 

Na ndiqni
Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: nino
ikub #:
1011110106
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9