Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te njihni perparesite e furces me bateri krahasuar me ate normale?
 
Shperndaje
ikub#: 1012030130
Ne treg ofrohen shume lloje furcash dhe disa prej tyre jane elektrike (me bateri) ndersa te tjera jane te thjeshta, ja disa ndryshime te vogla por te rendesishme te ketyre dy llojeve...

laj dhembet o fshatarFurca elektrike dhe ajo normale kane avantazhet dhe dizavantazhet tyre. Te dyja nese perdoren sipas keshillave te mjekut do te kene nje efekt shume pozitiv mbi dhembet tuaj. Mbani mend se edhe komponente te tjere si per shembull dieta dhe vizitat periodike tek dentisti jane po aq te rendesishme sa higjiena e gojes.
      Kostoja
1. Natyrisht avantazhi i pare i nje furce manuale eshte se nuk eshte e shtrenjte. Mund ta blini me nje kosto prej 2 euro dhe mund ta nderroni cdo 3-4 muaj. Furcat elektrike jane me te shtrenjta dhe per me teper ose kane bateri, ose modelet me te shtrnjate kane nje njesi karikimi qe duhet te futet ne prize.
      Benefitet e furces elektrike
2. Nje nga llojet e furcave elektrike eshte ajo qe funksionon me mire per pastrimin e dhembeve: ajo, fijet e se ciles fillimisht rrotullohen ne nje drejtim dhe pas ndalojne dhe fillojne te rrotullohen ne drejtimin tjeter. Kjo levizje e eleminon pllaken bakteriale ne nje menyre shume me te mire se furca manuale, sidomos ne ato zona qe eshte veshtire te arrihet.
      Konsiderata
3. Ka gjera te tjera qe ndikojne me shume ne shendetin e dhembeve tuaj me shume sesa lloji i furces qe perdorni. lani dhembet me furce per te pakte dy minuta dy here ne dite, dhe perdorni fillin cdo dite, sidomos perpara se te flini. nese nuk mund te lani dhembet me furce menjehere pasi keni ngrene, pini uje dhe pertypni cumcakiz pa sheqer, kjo sipas KidsHealth. Evitoni sheqerin dhe ushqimet me permbajtje te larte acide, dhe vizitohuni tek dentisti dy here ne vit.ventouris


Postuar: 03 Dhj
 
Shfleto artikuj te tjere per: DHIMBJE MODELE

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved