Si te kem nje gjoks perfekt?
Gjiri është pjesa më delikate e trupit të femrës, që i nënshtrohet ndryshimeve të pubertetit, shtatzënisë.
Shperndaje
 
0
0
Instruksione

pin-up-girl

Përveç të gjitha ndryshimeve hormonale, shtimi në peshë, mund të shkaktojë humbjen e tonifikimit të muskujve dhe plakjen e parakohshme të lëkurës.

Çfarë duhet të bëjmë?
Së pari, gjithmonë duhet të zbatohet banja klasike në mëngjes me ujë të ftohtë dhe një sfungjer, duke qenë të kujdesshëm të mos e teproni pasi mund të shkatërroni fibrat e lëkurës. Ujë i ftohtë stimulon qarkullimin e gjakut, e përmirëson dhe menjëherë i jep një të rritur energjisë. Për një gjoks të fortë dhe për të ushqyer lëkurën e gjirit, ju mund të përdorni produkte natyrore. Për shembull, një përzierje me 30 gr trumzë, 30 gr. lisën dhe 20 gr. rozmarinë. Lëreni të ftohet  dhe të filtruar përzierjen aplikojeni ngadalë në lëkurë duke e lënë për 10-15 min. Me pas shpëlajeni me ujë të ftohtë.

Gjithashtu mund të përdorni vaj avokadoje, vaj argani ose jojoba. Ju mund të përzieni edhe pjesë të barabarta të të tre llojeve. Vaji i arganit ngadalëson plakjen e lëkurës për shkak të pranisë të vitaminave antioksidante (A, B, C, D,, E PP). Avokado njihet për vlerat e tij rigjeneruese dhe mbrojtëse, të dobishme për lëkurë të ndjeshme. Ndërsa vaji jojoba është hidratues dhe ristrukturues. Një herë në javë ju mund të bëni masazh në një qendër estetike, për të stimuluar gjakun dhe forcimin e fibrave të lëkurës dhe të muskujve. E  rëndësishme është dhe zgjedhja e recipetave të duhura. Rekomandohet që pas tre muajsh përdorimi ata të ndërrohen pasi humbasin elasticitetin e tyre. Për të luftuar shenjat e gjirit dhe për të shmangur ndryshimet e papritura të peshës, mbani gjithmonë shpinën drejt.

Niveli i vështirësisë
Mesatar   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
ester
Para 4 muajsh  
  
Pershendettje.....doja me pyt a ka ndonje menyr me i rrit cicat se jan te vockla..nese ka ju lumtem me thoni . Faleminderit
 
andrra
Para 9 muajsh  
  
un desha ta fryej gjoksin po du me dit ku o edhe nr teli pom vyn
 
Diellza
Para 12 muajsh  
  
Deshiri te rris gjoksin ne menyr shtepiake pa operacione plastike
 
lavdie duraku
Para 19 muajsh  
  
tregom qysh me kumuniku
 
antigona
Para 25 muajsh  
  
si mudm ti zmadhoj gjoksat jam 23 vjet
 
enad
Para 26 muajsh  
  
vish rroba te ngushta anxhela
 
enad
Para 26 muajsh  
  
arta e kam un nje zgjidhje
 
ana
Para 37 muajsh  
  
ku mund ti gjej 30 gr trumzë, 30 gr. lisën dhe 20 gr. rozmarinë
 
djellza
Para 38 muajsh  
  
po ju rrej hahahahahahahahh
 
djellza
Para 38 muajsh  
  
me falni un i kam 14 vjeq dhe nu kam cica
 
djellza
Para 42 muajsh  
  
me falni un jam 14 vjeqare dhe nuk kam gjoks fare dhe deshta ta pyes ruzhdi metani a duhet me thirr ket numer a qka se nuk jam duke e kuptuar kete ju lutem me tregoni me mir Faleminderit per mirkuptim nese mundeshsa ma shpjt me ma kthy
 
marina
Para 45 muajsh  
  
si mund ta rris gjoksin me ndonje gje shtepiake qe ka qdo kush ne shtepi
 
Marina
Para 45 muajsh  
  
a do te rriten apo do rrijn ashtu
???????????<333
 
Marina
Para 45 muajsh  
  
Me falni ,jam marina jam vajze 13
vjeqare deshiroj ta rris gjoksin tim sepse une e vetmja nder shoqe me gjoks te vogel.Me vjen turp te dal ashtu ne plazh pishin apo ne ndonje vend tjeter ju lutem me ndihmoni deshiroj te di se nese fus banane te shtypura ne sytjenat e mija a do te ket ndonje ndryshim????????????????????????????????
 
Mrika
Para 45 muajsh  
  
ju lutem me ndihmoni kam nevoj per rritjen e gjoksit ju lutem me shkruani
 
ruzhdi metali
Para 45 muajsh  
  
rritje dhe forcimi i gjoksit vetem me ane te bimve,per 30 dite nga 0 ne 2 numrin.klinike private-tel-066-22-111-02
 
ruzhdi metali
Para 45 muajsh  
  
rritje e gjoksit ne forme natyrale,nje gjoks te forte te plote e te ngritur,nga numri 0 ne 2 vetem per 30 dite me ane te bimve.pronotoni,klinike private,tel-066-22-111-02.
 
ruzhdi metali
Para 45 muajsh  
  
kush e ka gjoksin te vogel dhe deshiron ta rrisi pa operacjon dhe vetem me ane te bimve,qe te kete nje gjoks te forte e te plote qe per 30 dite ti rritet nga 0 ne 2 numrin.pronotoni,klinike private,dr-tel-066-22-111-02
 
Emri: arta
Para 47 muajsh  
  
mirmrama aka munsi mem tregu per gjoksin qysh me rrit jam nene e 2 femijeve ama ekam gjoksin sikur mu kan 11 vjeqare aka munsoi meme ndimu
 
olta
Para 49 muajsh  
  
jo valla un ikam cicat shum te medhaja edhe sedi pse pome dhamin majat ecicave
 
Arta
Para 55 muajsh  
  
pershendetje,unekam ni pyetje se e kam gjoksin shum te vogel si me qen 12,13 vjet a jam grua e martuar deshiroj ta rris a keni donje mundesi te me tregoni si mundem me bo pa operacion gjokin e madh.
 
ola
Para 60 muajsh  
  
pershendetje jam 25 vjec dhe kam nje femije qe me perfundimin e shtatzanise dhe renies ne peshe gjoksi po me bie dhe po me zbutet ju lutem me thoni cfare duhet te bej .ju lutem me shkruani po pres pergjigjen tuaj me respekt ola
 
ESMERALDA
Para 72 muajsh  
  
PERSHENDETJE JAM MOTRA E ESMERALDES ANXHELA DHE JAM 16 VJECE.KAM NEVOJ PER NDIHMEN TUAJ SEPSE KAM NJE PROBLEM TE MADH ME GJOKSIN.UN JAM SHUM E DOBET DHE KAM NJE GJOKS SHUM TE MADH.E KAM TE BUTE DHE SHUM TE VARUR.NUK E DUROJ DOT VETEN KESHTU SE VETEM GJOKSI MA PRISH TRUPIN.JU LUTEM ME NDIHMONI SE KAM SHUM NEVOJE PER NDIHMEN TUAJ .ME SHKRUANI JU LUTEM PO PRES. ME RESPEKT ANXHELA FIER
 

Na ndiqni
Shfleto artikuj te tjere per: GJOKSI PERFEKT
Postuar nga: a.k
ikub #:
1012060068
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9