Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te shkruani nje leter ankese drejtuar menaxherit tuaj?
 
Shperndaje
ikub#: 1012150088
Nese disa kushte ose kontrata shkelet ju keni te drejte te shkruani nje leter ankese, ja disa keshilla per te shkruar nje leter te tille...

writing-a-letterKur nje punedhenes ose nje situate ne punen tuaj ua veshtierson ose ju pengon ne punen tuaj, gjeja e duhur qe duhet te beni eshte te shkruani nje leter ankese lidhur me kete problem. Pervec emoscioneve te forta qe mund te keni lidhur me kete problem, letra juaj duhet te jete e rrespektueshme dhe faktuale. Letra juaj e perfunduar duhet te permbaje nje liste te problemeve qe po hasni, keshtu qe mbledhja e informacionit perpara se te shkruani letren eshte nje veprim i zgjuar per tu kryer.

1. Kerkoni informacion lidhur me kete procedure ne manualin e kompanise suaj. Per shembull nese do te ankoheni per sjellje diskriminuese, gjejeni kete seksion ne manualin e kompanise suaj qe ta perdorni si pike referimi ne letren tuaj.
  
2. Shkruani nje liste eventesh qe mbeshtesin ankesen tuaj. Perfshini datat dhe ku eshte e mundur shpjegoni situatat ne menyre te detajuar. Perfshini se si u perballet me kete problem ne ate kohe, si per shembull nese keni kontaktuar ndonje supervizor ose nese kene folur me ndonje prej kolegeve.
  
3. Kerkojini departamentit te burimeve njerezore qe kur te lexoje emrin e personit qe po shkakton kete problem te mbaje shenim. Kur filloni te shkruani letren tuaj te ankeses, pershendeteni marresin me emrin e tij qe te krijoni nje marrdhenie sa me miqesore.ventouris


Postuar: 15 Dhj
 
Shfleto artikuj te tjere per: ANKESA LETER SHKRIM

Albtelecom
loading...
barbie   Para 7 muajsh     
Dua qe puna ne qytetin eprishtines te jet aq e duhur duhet ti gjej edhe ate qe nuk kan fakultet edeh ata te hine t epunojne donje pune te let si frizere kamarjera xhampreres etj
Roberta   Para 8 muajsh     
kot fare
erisa risa   Para 20 muajsh     
kot fare
ana   Para 22 muajsh     
:)
lila   Para 22 muajsh     
futja kot
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved