Si te qetesoni kollen duke perdorur kura shtepiake?
Qetesimi i kolles nuk eshte e thene qe vjen vetem nepermjet perdorimit te medikamenteve, ju mund ta qetesoni ate duke perdorur edhe disa kura shtepiake, ja disa prej tyre...
Shperndaje
 
0
0
Instruksione

bokorKolla ndihmon eleminim e substancave te ndryshme nga rruget tuaja te frymemarrjes duke evituar infeksionet e mushkerive. Trupi juaj i pergjiegjet me kolle edhe irritanteve te ambjentit. Megjithate nje kolle persistente mund te irritoje fizikisht dhe psikologjikisht nje person. Shkaqet zakoneshme te kolles perfshijne ftohjen, gripin dhe astmen. Kolla juaj mund te jete e thate ose e thelle dhe njome.

1. Mjalti funksionon si nje qetesues natyral i kolles. Nese i shtoni mjalte dhe leng limoni cajit tuaj ju qetesoni kollen. Gjithashtu mjalti qe konsumohet perpara gjumit ju ndihmon te flini nje gjume sa me te qete.
  
2. Supa e pules qeteson dhe zbut mukusin qe ngacmon mushkerite. Konsumoni supe pule.
  
3. Ka edhe shurupe pa recete qe mund te merrni per te qetesuar kollen. Merrni nje qetesues kolle nese kolla juaj eshte e forte.
  
4. Merrni nje lageshtues per kollen e thate, qellimi i kolles eshte te eleminoje dicka, duke e lageshtuar kollen ju ndihmoni trupin tuaj.
  
5. Nese jeni diagnostikuar me astma, ju duhet te shkoni dhe te merrni avull te kortikosteroideve, sidomos nese jeni me grip ose jeni ftohur.

Çfare ju duhet
* Mjalte
* Caji
* Leng limoni
* Supe pule
* Shurup per kollen
Keshilla dhe Kujdes!
* Dy luge mjalt qetesojne kollen kur i shtohen cajit.
* Lengu i limonit zbut mukusin qe ndodhet ne rruget e frymemarrjes.
* Takohuni me mjekun tuaj nese kolla juaj zgjat me shume se 2 jave.
* Kerkoni ndihme mjekesore nese nuk arrini te mbusheni me fryme si pasoje e kolles.
* Mos i jepni mjalt femijeve nen moshen 1 vjec, per shkak te disa rreziqeve te medha.
* Evitoni duhanprijen kur jeni me kolle.
Niveli i vështirësisë
I Moderuar



   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
111111
Para 6 muajsh  
  
111
 
betina fanaj
Para 7 muajsh  
  
eshte shum perbajtje e mir e cila me te vertet te ndimon po qfar mjalti na nevojitet
 




loading...
clubfmradio
Chez Moi

Na ndiqni




Shfleto artikuj te tjere per: KURA QETESI SHTEPI
Postuar nga: nino
ikub #:
1102080155






Digitalb


UnionBank