Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te vishemi ne nje interviste per pune
 
Shperndaje
ikub#: 1102110113
Intervista ne te vertete eshte dicka stresuese.

job-interviewBiografia e shkurtër, prezantimi dhe përgatitja janë tuajat, ndërsa ne nuk do t’ju lejojmë të improvizoni në lidhje me veshjen. Ju ofrojmë këshilla çfarë të vishni për këtë rast që të ndjeheni mirë dhe me vetëbesim.
Mos e ndryshoni stilin vetëm për intervistë. Nëse çdo ditë vishni atlete apo veshje më të lehtë, nuk do të thotë që për intervistë duhet të visheni ne ate menyre sa  të mos njihni veten në pasqyrë. Me siguri që atletet nuk janë të lejuara, por me këpuca të zeza dhe të rehatshme nuk mund të gaboni.
Keni kujdes te takat. Mos zgjidhni shumë të larta, sepse ajo nuk do të impresionojë askënd, dhe rrezikoni që dhimbjet e këmbës t’jua tërheqin vëmendjen nga intervista.
Mbahuni te stili afarist, më klasik gjatë përzgjedhjes së veshjes. Kjo nuk do të thotë pallto dhe fund deri te gjunjët. Mund të jetë edhe këmishë në ngjyrë të butë, e kombinuar me pantallona dhe stoli. As me stolitë nuk duhet ta teproni. Ora apo byzylyku dhe vathet do të japin një pamje të sofistikuar dhe do të marrin pjesë nga “serioziteti” i kombinimit.
Gjatë veshjes për intervistë, gjithmonë shmangni teprimin. Grimi i tepërt, fundi ultra-i shkurtër mund vetëm t’jua prishin prezantimin. Ju e dini, se nuk ekziston shans i dytë për përshtypje të parë. Prandaj, kapni rastin dhe – me fat!Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: INTERVISTE PUNESIM VESHJE

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved