Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te njiheni me e elementet qe ju duhen per te nisur nje biznes?
 
Shperndaje
ikub#: 1102110129
Fillimi i nje biznesi te ri mund te jete i veshtire dhe mund te veshtiresohet edhe me shume nese nuk keni njohurite e duhura, ja disa keshilla qe mund te jene te vlefshme per ju...

Man_arrow1Ne menyre qe te filloni dhe te operoni ne nje biznes ju duhet te keni disa njohuri duke filluar nga me te thjeshtat e deri tek ato me te komplikuarat. Shume sipermarres e fillojne biznesin e tyre pa keto njohuri, dhe madje disa jane edhe te suksesshem. Por megjithate, niveli i rrezikut qe merrni persiper do te jete shume me i ulet nese fillimisht planifikoni me pas zbatoni.
      Njohurite financiare
1. Per te filluar biznesin tuaj te ri ju duhet te dini se cfare sasie parash ju duhet per kete veprim. Duke zhvilluar nje liste me shpenzimet e para ju do te jeni te pergatitur duke e ditur me perafersi se sa para duhet te shpenzoni. Duke marre parasysh qerane, dhe kostot e tjera do te keni nje ide se sa pra do tu duhen si fillim.
      Njohurite vetjake
2. Per te filluar biznesin tuaj, duhet te keni disa njohuri per te kuptuar se cfare eshte me e mira per ju. Duhet te jeni te afte aq sa per te qene ne kontakt fillimisht me cdo qe ka lidhje me biznesin tuaj.
      Njohuria ne fushen tuaj
3. Ne menyre qe te filloni nje biznes te suksesshem duhet te keni informacion dhe njohuri te mjaftueshme ne fushen e sherbimeve ose te produkteve qe do te shese kompania juaj. Nese jeni duke hapur per shembull nje biznes qe merret me pianot, duhet te dini mjaftueshem per to.
      Njohurite ne fushen e biznesit
4. Edhe pse mund te jeni shume te afte ne riparimin e kompjuterave, kjo nuk do te thote se do te keni sukses nese hapni nje biznes qe rregullon kompjutera. Eshte e keshillueshme qe nese doni te hyni ne rrugen e biznesit duhet fillimisht te merrni disa ore mesim lidhur me biznesin ne pergjithesi.ventouris
ventouris


Postuar: 11 Shk
 
Shfleto artikuj te tjere per: BIZNES KESHILLA

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved