Si te kemi floke te bukur?
Floket e bukur dhe te shendetshem jane gjysma e bukurise.
Shperndaje
 
0
0
Spitali Amerikan
Instruksione

1- Nje mase e mire mbrojtese per te mos arritur deri ketu, eshte nje prerje e mire. Shkoni nje here ne 4 apo 6 jave te floktorja, sepse keshtu parandaloni majat e keputura dhe zgjidhni nje model te mire per floket tuaja.

2- Floktoret me te famshem ne bote kashillojne qe sekreti eshte tek cilesia e prerjes, ne menyre qe te mos jete e nevojshme te rrini ore te tera duke krehur floket. Mundohuni te mos zgjidhni modele qe mund ti rregullosh vetem ne floktore.

3- Kur lani koken evitoni ujin e nxehte, sepse i than floket! Pas larjes, shpelajeni koken me uje te ftohte, sepse keshtu ato marrin nje shkelqim te bukur dhe origjinal.

4- Mos perdor shume shampo, sepse shampoja e tepert i than floket. Zgjidhni gjithemone nje produkt qe i pershtatet flokeve tuaj.

5- Perdorni gjithemone pas shampos nje kondicioner sepse e ushqen flokun, i jep butesi, e ben te shkrifet, i shton volumin dhe i jep shkelqim.

6- Perkujdesjes se fundit nuk mund ti mungoje nje maske, e cila mund te perdoret nje here ne jave. Maska vendoset ne floke, pasi ato e thithin mire, mbeshtilleni koken me celefon.

7- Kur i thani floket, kujdesuni ti thani koke-poshte dhe ne fund thajini me ajer te ftohte per te fiskuar stilimin e zgjedhur. Ne fund perdorni xhel-spray, te cilin duhet ta aplikoni me mollezat e gishtave ne floke, derisa te fiksoni modelin qe ju deshironi.

8- Mos perdor shume xhel, shkume apo dylle, sepse ato e bejne flokun te yndyrshem.

9- Mbani gjithnje me vete ne cante nje produkt stilimi ne menyre qe ne cdo kohe te jeni ne gjendje ti rregulloni ato.

10- Edhe atehere kur do te keni nje dite te keqe me floket tuaj, mos u merzisni! Lidhini floket bisht-kali ose mblidhini te gjitha lart, duke i zbukuruar me nje rreth, shall me lule apo nje kapele te modes./ikub/

Niveli i vështirësisë
Mesatar   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.

Na ndiqni

Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
FLOKE
1102120074

Reklame
Raiffeisen


Reklame
Allweb
Reklame
inTV