marketkonekt
0 0
16
 

Si te eleminoni kripen e tepert nga trupi juaj?

nga nino

Kripa eshte e nevojeshme por me kalimin e sasise dhe me depozitimet e medha ne trup ajo mund te shkaktoje probleme per shendetin, ja si mund te eleminoni sasite e teperta...

Instruksione
Niveli i Veshtiresise: I Moderuar

krypeKonsumi i nje sasie te madhe kripe mund tu beje te ndiheni te fryre pasi trupi e ruan kripen te tretur ne uje. Nje menyre shume e mire per te larguar kripen nga trupi eshte reduktimi i hapesirave ku tretesira ruhet, si per shembull depozitimet e dhjamit. Sipas sitit te "Bodybuilding.com", ulja e marrjes se karbohidrateve gjithashtu ndihmon pasi uji me kripe gjithashtu ruhet ne muskujt tuaj nepermjet karbohidrateve. Ulja e marrjes se yndyrnave dhe karbohidrateve do tu beje te largoni kripen dhe ndiheni me pak te fryre.

1. Pini gjashte deri ne tete gota me uje ne dite. Sa me shume uji qe pini, aq me shume uji do te eleminoni. Eleminimi i shpeshte i ujit do te beje qe dhe kripa e depozituar te eleminohet.
  
2. Konsumoni ushqime me pak kripe. Evitoni fast food, ushqimet e ngrira ose ushqimet shume te perpunuara. Zevendesojini keto me fruta te fresketa dhe perime qe permbajne shume uje, si per shmbulle brokoli dhe shalqiri, dhe ato do te eleminojne kripen ne menyre natyrale.
  
3. Ulni sasine e karbohidrateve qe hani. Uji ndodhet ne muskuj dhe melci, dhe ruhet aty nepermjet karbohidrateve. Gjithashtu duke ulur konsumin e tyre ju do te ulni edhe nivelet e karbohidrateve.
  
4. Beni ushtrime qe te eleminoni kripen nepermjet djerses. Beni te pakten 30 minuta ushtrime, ne menyre qe te djersini sa me shume. Pas stervitjes beni nje dush me uje te ngrohte per te eleminuar kripen dhe djersen.
  
5. Konsumoni ushqime te pasura me kalium. Trupi i eleminon vete sasite e teperta te kaliumit se bashku me ujin e tepert. Dukle konsumuar ushqime si banane, portokalle, avogado dhe rrush te thate ju do te zevendesoni sasite e kaliumit qe keni humbur.


Çfare ju duhet

Keshilla dhe Kujdes!clubfmradio
living


Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: nino
ikub #:
 16
KRIPA SASI SHENDETI
1102230133

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
alexoidztube
Para 40 muajsh  
  
http://www.maroclub.net/ order cialis online 4655 http://www.levitrapharmacies.com/ levitra and viagra 8575 http://www.mymedcare.net/ buy cialis generic %-OO http://www.medical-place.com/ viagra :-PPP
     
corporalcadet
Para 40 muajsh  
  
http://www.reclaiminglife.com/ tramadol hcl-acetaminophen 11450 http://www.levitrapharmacies.com/ levitra :D http://www.myremedyonline.com/ tramadol ycxp http://www.theetaonline.com/ discount auto insurance 1541
     
chronicjay
Para 40 muajsh  
  
http://www.reclaiminglife.com/ tramadol %-O http://www.levitrapharmacies.com/ levitra to buy khl http://www.worthy-collectibles.com/ auto insurance 8-) http://www.theetaonline.com/ cheapest auto insurance :DD
     
kingofallpie
Para 41 muajsh  
  
http://www.onlinemedico.net/ buy prednisone online 828965 http://www.latimed.net/ accutane 507683
     
mikepaffrath
Para 41 muajsh  
  
     
mikepaffrath
Para 41 muajsh  
  
http://www.healthyinsurers.com/ health insurance plans 8O http://www.getautoinsurers.com/ car insurance rates >:[
     
dondazman
Para 41 muajsh  
  
     
dondazman
Para 41 muajsh  
  
http://www.getquotestoday.net/ life insurance quotes 57225 http://www.myonlineinsur.com/ new jersey car insurance 989
     
zootrunner
Para 41 muajsh  
  
     
zootrunner
Para 41 muajsh  
  
http://www.findmedsonline.net/ viagra pharmacie ordonnance musmw http://www.findmedspartners.com/ levitra 29105
     
bmergen
Para 41 muajsh  
  
     
bmergen
Para 41 muajsh  
  
http://www.insurproviders.com/ eastwood auto insurance :[[ http://www.insur-shopping.com/ auto insurance mnnvu
     
sjwesiw
Para 41 muajsh  
  
     
sjwesiw
Para 41 muajsh  
  
rEtB2Q , [url=http://ntqpmrvyjkec.com/]ntqpmrvyjk [link=http://bederlbvnsjt.com/]bederlbvn http://vxwuheheuxoq.com/
     
Bryson
Para 41 muajsh  
  
     
Bryson
Para 41 muajsh  
  
Information is power and now I'm a !@#$ing dtiactor.
     


Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme
digitalb
spitaliamerikan

as