Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te ulni nivelet e kolesterolit duke perdorur suplemente bimore?
 
Shperndaje
ikub#: 1103070139
Ulja e niveleve te kolesterolit te keq (LDL) eshte shume e rendesishme per disa persona qe kane probleme te ketij lloji, ja dy suplemente bimore qe mund te jene shume te vlefshme...

suplement hudhre....Ruajtja e niveleve te qendrueshme te kolesterolit eshte dicka shume e rendesishme per shendetin. Shume njerez jane ne gjendje te menaxhojne keto nivele duke bere ushtrime, nepermjet dietes, por te tjere mund te kene nevoje per ndihme shtese. Disa suplemente bimore jane shume te mira per te ngritur nivelet e HDL dhe ulur ato te LDL.

1. Merrni suplement te hudhres per te ulur nivelet e kolesterolit dhe per te eleminuar pllaken arteriosklerotike. Hudhra rrit nivelet e kolesterolit te mire duke ulur ato te atij negativ. Ajo largon pllaken arteriosklerotike nga muret e arterieve dhe pastron gjakun, doza e rekomanduar ditore eshte 700-800 mg.
  
2. Perdorni glukomanan per uljen e niveleve te kolesterolit te keq. Glukomanan eshte nje fiber e tretshme qe vjen nga bima "Asian konjac plant". Doza e rekomanduar ditore eshte rreth 3.9 g dhe eshte provuar nepermjet me shume se 14 studimeve qe kjo fiber ul nivelet e kolesterolit te keq.ventouris


Postuar: 07 Mar
 
Shfleto artikuj te tjere per: BIME KOLESTEROLI

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved