Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te ngjyrosim vezet e Pashkeve ne menyre natyrale?
 
Shperndaje
ikub#: 1104220070
Te ngjyrosesh vezet e Pashkeve eshte nje tradite ne shume familje.

Eshte nje pune krijuese dhe zbavitese e cila mund argetoje te gjithe familjen.Ne varesi se si i pergatisni vezet, kjo mund te zgjase disa dite, derisa te keni mbaruar me dekorin e tyre. Kete vit ne vend te perdorni bojra kimike dhe artificiale per vezet tuaja, perse mos te mos i ngjyrosni ne menyre natyrale? Eshte e thjeshte, zbavitese, dhe dicka shume e mire per ambjentin.Pasi te keni pergatitur vezet, merruni me ngjyrat. Kjo eshte pjesa me argetuese pasi ka shume materiale per te pergatitur ngjyrat.

Ja disa opsione:

* Lejla: leng rrushi te kuq, vere e kuqe
* Blu: boronice, gjethet e ziera te lakres se kuqe.
* Te verdha: Lekura te molleve te verdha te ziera, lekure limoni
* Portokalli: lekure portokalli te ziera, karrota
* Te kafta; kafe
* Jeshile; spinaq i zier(zijeni spinaqin deri sa te keni perftuar ngjyren jeshile qe deshironi)Si indikime te pergjithshme, filloni me nje gote ose dy te mbushur me uje dhe shtoni ngjyren tuaj.Psh: nese per te perfituar ngjyren lejla keni perdorur lengun e rrushit te zi, shtoni nje gote uje, ekeshtu me rradhe. Pasi te keni perftuar ngjyrat qe deshironi filloni te ngjyrosni vezet. Me ndihmen e nje luge, zhysni me delikatese nje veze ne ngjyren qe keni zgjedhur, ashtu si do te benit edhe me ngjyrimin kimik, duhet te kontrollosh periodikisht nese veza ka fituar tonalitetin qe doni ju. Hiqni vezen nga ngjyra dhe lereni te thahen. Gjeja me e mire eshte ta thani ju vete dhe ti vendosni ne nje katron per vezet.

Nese do te perdorni bojrat kimike, sintetike, zete duhet ti fusni ne uje te ngrohte te ngjyrosur dhe me utthull, ne kete menyre do te keni ngjyra me te forta dhe me te shkelqyeshme.
 ventouris
ventouris


Postuar: 22 Pri
 
Shfleto artikuj te tjere per: PASHKE VEZA

Albtelecom
loading...
era   Para 16 muajsh     
Me pelqejn shum ju dua
era   Para 16 muajsh     
A marrin ngjyr vertet
leonora   Para 29 muajsh     
shume natyrale
Ana   Para 40 muajsh     
Shume e thjeshte dhe shume faleminderit per kete faqe te bukur
lirije   Para 56 muajsh     
une e dua shume vendlindjen time sepse ajo me rriti
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved