Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te njiheni me disa teknika te shkelqyer per intervistat e punes?
 
Shperndaje
ikub#: 1104280104
Nese doni te keni sukses ne nje interviste dhe te fitoni nje vend pune qe ju intereson, ja se cduhet te beni...

interviste e suksesshmeIntervista ben diferencen mes punes se endrrave tuaja ose papunesise. Venia ne pune e disa teknikave gjate intervistes mund tu jape disa pike me shume per te pasur sa me shume sukses. Mbani mend mire se intervista fillon qe ne momentin e pare qe ju hyni ne zyre.
      5 minutat e para
Intervista juaj e punes mund te jete ose jo e suksesshme brenda 5 minutave te para. Sipas sitit College Grad's, paraqitja juaj, artikulimi dhe entuziazmi jane shume te rendesishme per te patur sukses ne nje interviste. pa keta faktore fillestare, cdo teknike e mevoneshme mund te jete e pasuksesshme. Me pak fjale, vishuni mire, flisni qarte dhe buzeqeshni. Qellimi juaj eshte ta paraqisni veten tuaj ne nje menyre sa me pozitive.
      Percaktoni nje lidhje personale
Percaktimi i nje marrdheniejeje personale me personin qe po ju interviston ju ben me te dallueshem se sa pjesa tjeter e turmes. Kete mund ta caktoni nepermjet shikim drejt per drejte ne sy dhe nje shtrngimi te mire dore. Mos e shkepusni shikimin nga intervistusi pasi kjo mund tju beje te dukeni te ndrojtur. Sjellja pozitive eshte shume e rendesishme ne te njejten kohe. Kur intervistuesi jua kthen buzeqeshjen ose sjelljen pozitive atehere keni krijuar nje lidhje me te.
      Inteligjenca dhe pergatitja
Intervistuesi mund tju gjykoje per cdo gje, qe nga ngyra e corapeve deri tek zgjedhje e fjaleve. Kur duhet te flisni me terma teknike duhet te shfaqeni sa me te qete. Nese shqiptoni keq mund te duket se nuk keni njohurite e duhura duke ulur ndjeshem shanset tuaja. Duke u pergatitur per intervisten, rishikoni edhe nje here biznesin ne te cilin po aplikoni. Kjo mund tu ndihmoje te jeni me te pergatitur.Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: INTERVISTE PUNESIM

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved