Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te njiheni me menyrat per te eleminuar gurezat nga hapesirat mes dhembeve?
 
Shperndaje
ikub#: 1105030176
Nese keni probleme me gurezat ne siperfaqet mes dhembeve atehre mjafton te ndiqni keto keshilla te thjeshta per te eleminuar problemin tuaj...

sa bukur gocaLargimi i tartarit lidhet shume me shendetin e gojes suaj ne pergjithesi. Mbledhja e gurzave mund te shkaktoje semundje periodontale duke demtuar ndjeshem gojen tuaj. Mund te ndiqni teknika te  thjeshta per te larguar gurezat nga hapesirat tuaja interdentale.
      Perdorni fillin
Perdorimi ditor i fillit do te parandole formimin e gurezave. Blijeni kete produkt dhe perdoreni cdo dite.
      Furcojini dhembet
Furcojini dhembet me nje furce me fije te buta si dhe me nje paste qe te permbaje fluor. Kjo do te ndihmoje ne largimin e gurezave nga siperfaqet e brendeshme te dhembeve.
      Perdorni shpelares
Perdorimi i shpelaresit eshte nje shtese shume e mire per shendetin e gojes suaj. Rekomandohet blerja e nje shpelaresi me fluor.
      Shkoni tek dentisti
Nese keto metoda nuk kane rezultat per ju atehere eshte e keshillueshme qe te shkoni tek dentisti per te bere nje pastrim profesional te dhembeve tuaj.ventouris


Postuar: 03 Maj
 
Shfleto artikuj te tjere per: DHIMBJE

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved