Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te kemi nje bark te rrafshet dhe te forte?
 
Shperndaje
ikub#: 1105180050
Ndoshta do t’ju ngushëllojë fakti se, është konstatuar që, nga të gjitha shtresat e dhjamit, ato të barkut largohen me lehtësinë më të madhe.

Ja tri mënyrat më të preferuara për ta arritur këtë.

Të ushqyerit

Nëse barku juaj është pika më kritike që keni në trup, ka shumë gjasa se nuk keni probleme vetëm me mbipeshë apo me celulit, por edhe me fryrje të barkut, ku nuk përjashtohet as mundësia e mbajtjes së sasive të tepërta të ujit në organizëm.Dihet mirë se barku është i ndjeshëm ndaj kualitetit të ushqimeve. Për këtë shkak, duhet të konsumojmë ushqime të tilla, si mollët, ananasi dhe rrushi.

Ushtrimet

Personat që janë me mbipeshë, duhet të bëjnë shëtitje të përditshme, prej së paku gjysmë ore në ditë. Thënë më konkretisht, ushtrimet për kthimin e tonusit të barkut nënkuptojnë ecjen nordike, vallëzimet e ndryshme dinamike, sikur që është salsa apo zumba, si dhe sportet, si boksi, apo tea-boa. Zgjidhni një aktivitet sipas dëshirës, ushtrojeni atë tri herë në javë dhe, qysh pas muajit të parë, do të vëreni përmirësimet. Pas tre muajsh, këto ndryshime do t’i vërejnë edhe të tjerët!

Anticelulitët

Përpos tërë kësaj që është thënë, rezultatet e dëshiruara nuk do të mungojnë nëse, në të njëjtën kohë, merrni edhe terapi ‘anticelulite’ dhe, duke bërë masazh, vëni preparatet për heqjen e celuliteve. Kafeina është përbërësi universal i kremrave anticelulite, meqë me suksesin më të madh zbërthen qelizat e grumbulluara dhjamore. Dhe, derisa lëvizjet energjetike të masazhit preferohen derisa veni kremrat në këmbë, apo vithe, ato nuk preferohen në regjionin e barkut. Në këtë pjesë, duhet të veni preparatet ngadalë, për të mos çrregulluar punën e organeve të brendshme.Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: BARKU

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved