0 0
3
 

Si te gatuajme lazanje?

nga a.k

Ja si te gatuajme lazanje

Instruksione
Niveli i Veshtiresise: E paspecifikuar

Në tavolinën e punës gatuajmë një brumë me 500 g miell të bardhë, dy vezë të plota, dy të verdha vezësh dhe ujë. Pasi e kemi mbrujtur mirë brumin e hapim atë në peta dhe pasi të thahet pak, e presim me shirita deri në 1 cm gjerësi. Këto i vëmë me pak kripë të ziejnë siç veprohet me makaronat, por duhet të përzihen me lugë për të mos u ngjitur.

Mbas zierjes i kullojmë, u hedhim salcën e cila përgatitet si më poshtë: Hedhim në tigan pak gjalpë e vaj, grijmë në të një qepë (e cila pasi të skuqet e heqim nga tigani), presim copa të vogla tul viçi, pak mëlçi pule, pak kërpudha dhe pak domate të prera copa të vogla, të cilët i hedhim në tiganin që kemi vënë në nxehtësi.I lëmë të ziejnë ngadalë me vajin dhe galopin e nxehtë, por në temperaturë mesatare. Në kohën që do t'u hedhim lazanjave salcën, duhet të kemi gati djathin kaçkavall të grirë dhe gjalpë i freskët, të cilat i hedhim përsipër kur do të serviren./telegrafi/


Çfare ju duhet

Keshilla dhe Kujdes!living


Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
 3
KUZHINA
1106130037

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
albana
Para 35 muajsh  
  
JE EEBDCKA.A.LXBCDGHSL.Z BX
     
albana
Para 35 muajsh  
  
jane shume te mira lazanjat
+1     
budalli
Para 43 muajsh  
  
si kom qejf llazanjet
+0     Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme


keit

as
spitaliamerikan