0 0
 
Si te parandalojme renien e flokeve?
Rënia e flokëve shfaqet shpesh si një burim hidhërimi i përhapur dhe që ndikon si tek burrat ashtu dhe tek gratë.
Instruksione

Rënia e flokëve shfaqet shpesh si një burim hidhërimi i përhapur dhe që ndikon si tek burrat ashtu dhe tek gratë. Për parandalimin e saj tashmë mund të përgatisni ilaçe me produktet që mbani në shtëpi. Ja metodat natyrale të ngadalësimit të rënies së flokëve madje metoda që ndikon në daljen e flokëve të rinj sipas lajmit të publikuar në adresën ehow.com:

Uthull molle: uthulla e mollës përdoret për shumë gjëra në shtëpi. Por veçoritë acide që përmban rivënë në lëvizje zhvillimin e flokëve të rinj. Forma më e mirë e përdorimit të uthullës së mollës është shpëlarja. Pas shampos apo kremit të flokëve lagini flokët me uthullën e mollës dhe prisni rreth 15 minuta. Pastaj hapni çezmën dhe shpërlajini mirë. Këtë metodë mund ta praktikoni çdo ditë.

Vajrat natyralë: edhe vajrat natyralë të cilët janë një rrugë e mirë për daljen e flokëve të rinj në të njëjtën kohë përforcojnë rrënjët e flokëve.

Pasi t’i lyeni flokët me vajrat e ullirit, avokados apo bajames duhet ta lyeni pak dhe lëkurën. Pasi të prisni 10-15 minuta derisa të përthithet nga lëkura duhet t’i shpërlani flokët. Kjo metodë mund të praktikohet një ose dy herë në muaj.

Veza: veza përdoret shpesh si zbutës natyral. Por përveç kësaj ajo përforcon dhe zhvillimin e flokëve. Dhe e verdha e vezës është një burim natyral proteinash. Përveç ndikimit në daljen e flokëve të rinj ajo ndihmon dhe në riparimin e flokëve të djegur.

Merrni një vezë dhe thyejeni, pasi ta rrihni hapeni mirë nëpër flokë. Prisni një orë kështu dhe pastaj lajini mirë flokët. Këtë mund ta praktikoni një herë në javë.a.k
Niveli i Veshtiresise: E paspecifikuar


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
tina
Para 3 muajsh  
  
mua me bin shum floket jom 27 vjet
edhe i kom flokt e yndyrshme qfar shamponi a po qfar te bej
 
elma
Para 7 muajsh  
  
mua me shum me bien floket kur i laj ato edhe kur i kreh nuk me bien shum pliz me tregoni qfar te bej ju lutem qe ta parandaloj renien ju pershendes flm per mirkuptimin
 
tringa
Para 16 muajsh  
  
jam tringa i kam 12 vjeq me pin shum floket qka te bej qe ti parandaloj qe te mos me bien floket
 
sara
Para 19 muajsh  
  
prsh,jam sara dhe kam 18 vjec,kam nje problem te madh i cili po me shqeteson shume kohet e fundit.me bien floket ne nje permase shume te madhe,dhe sidomos kur un i krehe ato.nese me jepni nje mendim si te parandaloj renien e flokeve do te me ndihmonit shume. flm per mirekuptim
 Na ndiqni

Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
FLOKE
1107120026


Argetohu Gjej
ebuy
Jeta e perditshme Te nevojshme


Reklame


Reklame
Hako_0317
Reklame
spitaliamerikan


Reklame
Euromedica_120x300