Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te gatuajme qofte me leng domate?
 
Shperndaje
ikub#: 1107260061
Receta per te pergatitur qofte me leng domate.

Perberesit:

- 500 gr mish te grire
- 1 qepe
- 2 verdha vezesh
- 1 tuf majdanoz
- 5 thelpinj hurdher
- 4 lug buk e thekur e bluar

Per salcen:
- leng domate
- 2 lug vaj ulliri
- 100 gr djath kackavall

Pergatitja:

Ne fillim hedhim mishin,dhe produktet e tjera nje e nga nje,i perziejme dhe bejm qoftet.I shtrojm ne tave dhe i futim ne furr te piqen. nderkoh pergatisim salcen. marin leng domate 2 lug vaj ulliri i hedhim ne tigan me lengun e domates sa te mari vetem nje vale te vogel.e heqim salcen heqim dhe qoftet i vendosim ne pjate. siper salces hedhim djath kackavall.Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: GATIM

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved