Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te perdorni internetin ne mesimin e gjuhes angleze?
 
Shperndaje
ikub#: 1107300060
Mësimi i anglishtes mund të jetë i vështir për shkak se gjuha angleze është një gjuhë e vështirë me një fjalor të madhe dhe të veçantë.

English onlinePër fat të mirë, Interneti është një burim i vlefshëm për mësimin e gjuhës angleze, duke ofruar studentëve disa mënyra të ndryshme për të mësuar gjuhën angleze dhe praktikë për njohuritë e tyre, shpesh pa kosto. Interneti ka shumë vende ku një student mund të ushtrojë lexim, shkrim dhe dëgjim, si dhe për të komunikuar në anglisht.

Kuisë dhe lojërat janë të dobishme për të mësuar një gjuhë dhe mbajtjen e të mësuarit të gjuhës në nivelet e duhura. Aktivitete për Studentët ESL (a4esl.org) është një vend që është projektuar për të ndihmuar studentët të mësojnë gjuhën angleze duke përdorur kuis dhe puzle me nivelin e aftësive të ndryshme.

Duke folur apo komunikuar është një pjesë thelbësore e të mësuarit të gjuhës. Për nxënësit mësimin e anglishtes nuk mund të jetë mundësi e mirë pa komunikuar me folës te zakonshëm të  anglishtes. Interneti i bën të mundur që të flasë me të tjerët të cilët janë gjithashtu në të mësuarit ose të nivelit adekuat për programet ne biseda te lira duke përdorur si Skype.com. Ndërsa disa vende të ngarkuar për shërbimet e tyre, MyLanguageExchange.com është një vend i lirë me mbi 1 milion anëtarë.

Dëgjimi me një gjuhë në të folur e ndihmon procesin e të mësuarit. Ka shumë ueb sajte në internet, ku një student mund të dëgjoni në anglisht duke folur, nganjëherë në formate të këndshëm, të tilla si filma apo shfaqje televizive. YouTube.com është një burim i mirë e i lirë, ku përdoruesit mund të kërkoni një video në një shumëllojshmëri të temave

Leximi është një tjetër aftësi e rëndësishme për të zhvilluar. Për një student të avancuar, gazeta online janë një opsion i volitshëm. Për studentët të ri, provoni të kërkoni  libra për fëmijë online apo materiale online për fëmijët, strukturë të thjeshtë dhe fjalor të vegjël janë të mira për fillestar. Projekti i Fëmijëve Online Baldwin ofron një shumëllojshmëri të librave për fëmijë të lirë klasike dhe për të lexuar onlineVentouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: GJUHA ANGLEZE INTERNET MESIM

loading...


Altin   Para 3 muajsh     
gjuha angleze
ALESJA    Para 7 muajsh     
DUA TE MESOI ANGLISHT Mund te me ndimoni
ermelind   Para 8 muajsh     
7
Drin   Para 17 muajsh     
Ku duhet me hy per te mesuar
aslan elezi   Para 30 muajsh     
gjuha E ANGLISHTES ESHTE SHUME E RENDE SISHME PER EMIGRANTET SE I NDIMON PER GJITHCKA
arlind   Para 33 muajsh     
e keni knaqq
arboo N   Para 33 muajsh     
SHUM e bukur
arboo N   Para 33 muajsh     
SHUM BUKUR
Ebubeker   Para 56 muajsh     
klasa e tret
qendrim   Para 56 muajsh     
gjuha angleze
bleona   Para 56 muajsh     
bona lonaa
bleona   Para 56 muajsh     
lonaa bona
bleona   Para 56 muajsh     
bonaa lona
bleona   Para 56 muajsh     
anela esh e bukur
bleona   Para 56 muajsh     
anela esh e bukur
lorenc saka   Para 56 muajsh     
shum e bukur
lorenc saka   Para 56 muajsh     
shum gjuh e bukur 11
lorenc saka   Para 56 muajsh     
shum gjuh e bukur 11
ERMEN MULLLAI   Para 60 muajsh     
GJUHA ANGLEZE NE FILLIMET E SAJE
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved