Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te heqim një njolle djerse nga rrobat?
 
Shperndaje
ikub#: 1109010082
Ja cfare duhet te beni nese doni te hiqni njollat e djerses.

njolla djerseBen ende vape dhe te gjithë djersitim. Antidjersat janë te shumta, por ndonjëherë ato nuk bëjnë shume efekt.

·         Nëse ne një moment nuk keni mundësi ta lani atë qe keni veshur me ujë te ngrohte, duhet te përdorni një cope te lagur me uthull te bardhe ose amoniak.

·         Gjithashtu mund te përdorni edhe nje cope te lagur me ujë te oksigjenuar.

·         Nëse ajo qe keni veshur ka përbërje leshi duhet përdorur ujë me alkol.

·         Për një rrobe delikate përdorni një cope te lagur me lëng limoni. Lëreni te thahet dhe me pas shpëlajeni.

·         Nëse rrobës i ikën ngjyra nga djersitja, futeni menjëherë ne një legen me ujë dhe hidhni sipër uthull te bardhe.



Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: DJERSITJA

loading...


qwws   Para 14 muajsh     
bravo jeni me te miret funksionon vertet
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved