Si te heqim një njolle djerse nga rrobat?
Ja cfare duhet te beni nese doni te hiqni njollat e djerses.
Shperndaje
 
0
0
Instruksione

njolla djerseBen ende vape dhe te gjithë djersitim. Antidjersat janë te shumta, por ndonjëherë ato nuk bëjnë shume efekt.

·         Nëse ne një moment nuk keni mundësi ta lani atë qe keni veshur me ujë te ngrohte, duhet te përdorni një cope te lagur me uthull te bardhe ose amoniak.

·         Gjithashtu mund te përdorni edhe nje cope te lagur me ujë te oksigjenuar.

·         Nëse ajo qe keni veshur ka përbërje leshi duhet përdorur ujë me alkol.

·         Për një rrobe delikate përdorni një cope te lagur me lëng limoni. Lëreni te thahet dhe me pas shpëlajeni.

·         Nëse rrobës i ikën ngjyra nga djersitja, futeni menjëherë ne një legen me ujë dhe hidhni sipër uthull te bardhe.

Niveli i vështirësisë
Mesatar   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
qwws
Para 10 muajsh  
  
bravo jeni me te miret funksionon vertet
 

Na ndiqni
Shfleto artikuj te tjere per: DJERSITJA
Postuar nga: at.k
ikub #:
1109010082
Reklame


Reklame
Oscal
Reklame
BERZH


Reklame
DGA_BigBrother9