0 0
 
Si te heqim një njolle djerse nga rrobat?
Ja cfare duhet te beni nese doni te hiqni njollat e djerses.
Instruksione

njolla djerseBen ende vape dhe te gjithë djersitim. Antidjersat janë te shumta, por ndonjëherë ato nuk bëjnë shume efekt.

·         Nëse ne një moment nuk keni mundësi ta lani atë qe keni veshur me ujë te ngrohte, duhet te përdorni një cope te lagur me uthull te bardhe ose amoniak.

·         Gjithashtu mund te përdorni edhe nje cope te lagur me ujë te oksigjenuar.

·         Nëse ajo qe keni veshur ka përbërje leshi duhet përdorur ujë me alkol.

·         Për një rrobe delikate përdorni një cope te lagur me lëng limoni. Lëreni te thahet dhe me pas shpëlajeni.

·         Nëse rrobës i ikën ngjyra nga djersitja, futeni menjëherë ne një legen me ujë dhe hidhni sipër uthull te bardhe.at.k
Niveli i Veshtiresise: E paspecifikuar


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.Na ndiqni

Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: at.k
ikub #:
1109010082


Argetohu Gjej
myikub
Jeta e perditshme Te nevojshme


Reklame


Reklame
Hako_0317
Reklame
spitaliamerikan


Reklame
Euromedica_120x300