Dyqantaxi
Dyqan taxi
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te gatuajme pite me sallam?
 
Shperndaje
ikub#: 1109050065
Receta per te pergatitur pite me sallam.

Perberesit:

- Miell,
- 2 kokrra veze,
- kos,
- 1/2 e nje luge kafeje me sode buke
- sallam,
- djathe pice,
- salce,
- kripe.

Pergatitja:

Ne nje tepsi hedhim miellin,kosin,vezet,soden,kripen. Me pas, pasi i kemi hedhur te gjithe perberesit i punojme derisa te dali masa e plote.Marrim masen dhe e ndajme ne kulece te vegjel.Marrim kulecet dhe i hapim .Pasi i hapim i futim prberesit (sallam ,djathe,salce).Kur ti kemi mbyllur pitet i vendosim ne tigan per tu skuqur.Gjate skuqjes pitet i kthejme nga ana ne ane.Kur pitet te jene bere i heqim nga tigani dhe i vendosim ne pjate.

loading...


Ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: GATIM

Loading...


silvana   Para 16 muajsh     
E kam provuar dhe ka dale shum e shijshme flm per kete recete dhe iua sugjeroi te gjitheve ta gatuajne sepse so ta duan cdo dite ta hane
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
loading...
Raiffeisen
Digitalb


Raiffeisen
Digitalb


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved