Si te heqim njollat e verdha nga rrobat?
Ja si te heqim njollat e verdha nga rrobat
Shperndaje
 
0
0
Instruksione

dddShpeshherë kur i leme rrobat për një kohe te gjate ne dollap shohim se ato bëhen me njolla te verdha. Këto formohen zakonisht  nga lagështia, insektet apo ndryshku. Ja si ti heqim.

·         Përziejmë pak sode me ujë dhe e hedhim sipër njollës se verdhe. E leme te veproje për një ore dhe me pas e shpëlajmë.

·         Nëse njollat janë shume rezistente përgatisim një përzierje me sode, limon dhe ujë te oksigjenuar. Nuk duhet ta leme për një kohe te gjate te veproje. Duhet ta shpëlajmë mire.

·         Një tjetër përzierje e efektshme është edhe përzierja me detergjent, amidon, pak kripe dhe lëng limoni.

Niveli i vështirësisë
Mesatar   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.

Na ndiqni
Shfleto artikuj te tjere per: MIREMBAJTJE
Postuar nga: at.k
ikub #:
1109080104
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9