Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te heqim njollat e verdha nga rrobat?
 
Shperndaje
ikub#: 1109080104
Ja si te heqim njollat e verdha nga rrobat

dddShpeshherë kur i leme rrobat për një kohe te gjate ne dollap shohim se ato bëhen me njolla te verdha. Këto formohen zakonisht  nga lagështia, insektet apo ndryshku. Ja si ti heqim.

·         Përziejmë pak sode me ujë dhe e hedhim sipër njollës se verdhe. E leme te veproje për një ore dhe me pas e shpëlajmë.

·         Nëse njollat janë shume rezistente përgatisim një përzierje me sode, limon dhe ujë te oksigjenuar. Nuk duhet ta leme për një kohe te gjate te veproje. Duhet ta shpëlajmë mire.

·         Një tjetër përzierje e efektshme është edhe përzierja me detergjent, amidon, pak kripe dhe lëng limoni.Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: MIREMBAJTJE

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved