Si te shmangim yndyrën e flokëve? - Content, Beje Vete - ikub.al
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese   |  Time.al
 
 
Si te shmangim yndyrën e flokëve?
 
Shperndaje
ikub#: 1109120108

imagesYndyra, e sekretuar ne sasi te mëdha i bën flokët tanë te duken sikur i kemi lyer me vaj. Ky fenomen prek shume prej nesh. Fatmirësisht ka disa mënyra për ta shmangur.

·         Fillimisht ju duhet te zgjidhni shampon e duhur. Nëse flokët tuaj janë te yndyrshëm duhet te përdorni me shume shampo me baze argjili (për vetitë e tij pastruese dhe përthithëse).

·         Gjithashtu duhet te bëni kujdes edhe gjate larjes. Lajini me ujë te vakur ne te ftohte (ato qe se durojnë dot duhet te durojnë pak). Uji i ngrohte stimulon prodhimin e yndyrës dhe flokët duken si me vaj.

·         Eliminoni me çdo kusht agresoret e jashtëm siç janë ekspozimi shume i madh ne diell, përdorimi i produkteve me baze alkoli dhe përdorimi afër rrënjës se flokëve i pjastrave apo mashës për kaçurrela.

·         Se fundmi mundohuni te mos stresoheni. Ankthi i tepruar favorizon yndyrën e tepërt tek flokët.

Postuar:17 Sht
 
Shfleto artikuj te tjere per: FLOKE

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Më Të Fundit
Beje Vete
Si të zbukurojmë ambientin me qirinj
Beje Vete
7 sekretet e femrave që kanë gjithmonë duar të bukura
Beje Vete
Si të relaksoni sytë nga lodhja me këto lëvizje të thjeshta
Beje Vete
Çfarë ndodh po t'i hidhni dyshekut sodë buke

Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved