Si te shmangim yndyrën e flokëve?
Ja cfare duhet te bëjmë qe flokët tanë te mos bëhen shpejt me yndyre.
Shperndaje
 
0
0
Instruksione

imagesYndyra, e sekretuar ne sasi te mëdha i bën flokët tanë te duken sikur i kemi lyer me vaj. Ky fenomen prek shume prej nesh. Fatmirësisht ka disa mënyra për ta shmangur.

·         Fillimisht ju duhet te zgjidhni shampon e duhur. Nëse flokët tuaj janë te yndyrshëm duhet te përdorni me shume shampo me baze argjili (për vetitë e tij pastruese dhe përthithëse).

·         Gjithashtu duhet te bëni kujdes edhe gjate larjes. Lajini me ujë te vakur ne te ftohte (ato qe se durojnë dot duhet te durojnë pak). Uji i ngrohte stimulon prodhimin e yndyrës dhe flokët duken si me vaj.

·         Eliminoni me çdo kusht agresoret e jashtëm siç janë ekspozimi shume i madh ne diell, përdorimi i produkteve me baze alkoli dhe përdorimi afër rrënjës se flokëve i pjastrave apo mashës për kaçurrela.

·         Se fundmi mundohuni te mos stresoheni. Ankthi i tepruar favorizon yndyrën e tepërt tek flokët.

Niveli i vështirësisë
Mesatar   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.

Na ndiqni
Shfleto artikuj te tjere per: FLOKE
Postuar nga: at.k
ikub #:
1109120108
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9