Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te gatuani krepa me kunguj te njome?
 
Shperndaje
ikub#: 1109140119
Ja si te gatuani krepa me kunguj te njome.

7db9eb311rgette

Perberesit

·         3 kunguj te njome

·         majdanoz

·         një cope te vogël hudhër

·         2 veze

·         pak pana

·         75gr miell

·         vaj luledielli

·         kripe, piper

Përgatitja

Grini holle kungujt e njome. Me pas shtrydhini ne mënyrë qe te largoni ujin nga ato. Ne një tas përzieni vezët dhe miellin, me pas përziejini ato edhe me panen, hudhrën e grire, majdanozin e grire, kripen, piperin dhe kungujt e njome. Ndizni sobën dhe vendosni një tigan ku keni hedhur pak vaj luledielli. Hidhni ne te një pjese nga përbërja dhe skuqeni si krepat e tjera. Kur ta shihni qe pjesa e poshtme fillon te skuqet kthejeni nga ana tjetër. Nëse nuk e bëni dot ne moment. Hiqni krepin ne një pjate, kthejeni dhe me pas hidheni prape ne tigan.Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: GATIM

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved