Si te gatuajme embelsire me qershi?
Receta per te pergatitur embelsire me qershi
Shperndaje
 
0
0
Instruksione

Përbërësit:

* 160 gr gjalpë
* 150 gr sheqer
* 260 gr miell
* Esence vanilje
* 150 ml qumësht
* 1 komposto qershi pa lëng, ose qershi të freskëta – i hiqen farat.

Mënyra e përgatitjes:

Përzihen shumë mirë sheqeri, esenca e vaniljes dhe gjalpi. Shtohet qumështi dhe mielli. Kompozicioni derdhet në një tavë të vogël, e cila është e mbuluar me letër për pjekje (nqs nuk keni letër të tillë lyejeni tavën me vaj dhe miell). Sipër vendosen kokrrat e qershisë. Tava lihet 35 minuta në furrë. Mbasi ftohet, i hidhet sipër sheqer pudër. Serviret e ftohtë.

Niveli i vështirësisë
Mesatar   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.

Na ndiqni
Shfleto artikuj te tjere per: GATIM
Postuar nga: a.k
ikub #:
1109200085
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9