Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te bejme maska per lekure te thate ne kushtet e shtepise?
 
Shperndaje
ikub#: 1109220050
Le te kthehemi per te folur per maskat e fytyres te bera vete.

Nese edhe ju jeni duke u perballur me nje lekure vecanerisht te thate, por nuk doni te shpenzoni para per te blere kremra te gatshem, atehere kjo eshte padyshim maska per fytyre qe ben per rastin tuaj. Sot do t'ju mesojme te krijopni nje maske fytyre te bere vete me banane, vertet efikase, ekonomike dhe e thjeshte per tu realziuar.

Sic mund ta dini, bananja eshte nje ushqim i shkelqyer per krijimin e kremerave te fytyres, por jo vetem! Edhe tek floket bananja, do t'ju jape efekte te mahnitshme. Le te zbulojme tani se si te realizojme masken e fytyres te bere ne shtepi. Merrni nje banane te mire dhe qerojeni, zbuteni ne formen e purese me nje pirun derisa te merrni nje perzierje homogjene.

Ne kete pike shtoni nje luge gjelle vaj bajame te embel dhe perzieje te gjithen mire. Se fundi shtoni nje luge kos dhe vazhdoni ta perzieni. Me pas aplikoni masken ne lekuren e fytyres tuaj dhe lereni per rreth 20 minuta. Pas mbajtjes se maskes, shpelani fytyren me uje te ngrohte. Lekura e fytyres tuaj do te duket teper e fresket, e hidratuar dhe e bute, provojeni per ta besuar !/infoalbania/

Postuar: 22 Sht
 
Shfleto artikuj te tjere per: LEKURA

Albtelecom
loading...
Silvana   Para 12 muajsh     
E kam provuar dhe kam mbete e kenaqur
xhesi   Para 22 muajsh     
Faleminderit per receten e bers she dha nje rezultat te menjehershem
erika   Para 22 muajsh     
jeni shume te mire
dorina   Para 27 muajsh     
doja te dija sa here ne jave mund ta bejme kte dhe...po ndonje maske kunder skuqjes se lekures se fytyres?
lona   Para 65 muajsh     
lomsjcefkhrgjjfgjdfg,bkfkvbgktgjvbgf.cvn nfgm dfnugv igknfseajcdfg jgser,k cg lona asalllmiuca cdgdrfhcnbtgfjfdghgftgyhhjhjhgjfgjhggfhg
lona   Para 65 muajsh     
jeni shume te mrekullueshem
lona   Para 65 muajsh     
jeni shume te mire po ku mund te gjeje vaj bajame te embeL
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved